Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam laptopa lenovo ideapad z510 (win 8.1, 8gb ramu, i5, gt740m) problem w tym, że podczas grania, gra minimalizuje sie a następnie wyświetla się komunikat ''zamknij program aby zapobiec utracie informacji'' Niestety, odruchowo zamknąłem okno z grą oraz ten komunikat i zapomnialem zrobić screena. Znalazlem jednak w necie ten sam problem, oto screen z komunikatu http://i.imgur.com/Hi2Og3H.jpg Tyle, że u mnie zamiast Firefox jest napisane Dragon age 2. Czy nie da rady nic z tym zrobić ? Mam 8 gb ramu jak powyżej pisałem a na starym komputerze ( 4gb ram ) ta gra działała bez zarzutu.

Edytowane przez skreczek
Link to post
Share on other sites

Na pewno to nie wina zbyt małej ilości ramu chyba ,że ... jakiś jeszcze program/y pochłaniają tyle ramu,że występuje ten komunikat. Spróbuj odinstalować całkowicie (przy pomocy specjalnych programów np: Revo unistaler Pro) DA 2 i zainstalować ponownie. Oczywiście gra jest oryginalna ? Przy innych jakikolwiek się to zdarza ? Zobacz co pochłania tyle ramu podczas gry. Może jakiś wirus ? Na pewno masz sprawny ram ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Laptop kupowany był około miesiąca temu, więc ram powinien być sprawny. Gra oryginalna. Jak sprawdzić co pochłania tyle ramu ? Wirusa nie mam, przynajmniej antywirus nic nie wykrywa. Tak na starym kompie mam win 7.

Edytowane przez skreczek
Link to post
Share on other sites

Nawet gdyby system był piracki to gra powinna działać. Po 1 to ten Windows 8.1 podobno sprawia straszne problemy właśnie ze różnymi nowszymi/starszymi grami.

 

 

Co pochłania ram możesz sprawdzić w menedżerze zadań (standardowo ctrl + alt + delete) w zakładce PROCESY w jeszcze mniejszej zakładce PAMIĘĆ PODRĘCZNA  (chyba tak to się nazywa). Obawiam się, że tu nic nie będzie można zrobić, a szukanie winy w ramie na pewno nie jest kluczem do tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Tak gram na wysokich, na końcu listy nie znajduje się nic szczególnego, co by pochłaniało dużo ram czy CPU. Dziekuję wam za odpowiedzi, rozumiem iż ten komunikat spowodowany był przez win 8.1 i nie ma się czego obawiać ?

Edytowane przez skreczek
Link to post
Share on other sites
był spowodowany

 

 

Zapewne. Trzeba czekać aż Microsoft zabierze się do Windowsa 8 i gry będą na nim działały tak jak na siódemce .

Jeżeli komunikat nie przeszkadza w grze to raczej możesz go ,,pominąć". Jeżeli nie to sprawdź czy twój ram jest ,,cały" czyli czy masz możliwość skorzystania z 8 gb ramu.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Takie głupie pytanie - na pewno masz win wersję 64bit? Tak tylko się upewniam. :)

Możesz sprawdzić w logach systemowych jakie były błędy i ostrzeżenia - tam powinno być coś więcej.

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to nie powinno powodować problemu, 32 bitowe programy powinny swobodnie się odpalać. Może jest problem e sterownikami jakiś? Sprawdź czy wersja 64bit Ci działa bez problemu, a jeśli nie pomoże to wywal wszystkie urządzenia audio (też mikrofon) i ponownie zainstaluj im sterowniki (najnowsze oczywiście).

Edytowane przez rajben
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...