Skocz do zawartości

Głośniki + karta dźwiękowa do 400 - 500 zł


Recommended Posts

Witam !

Poszukuję karty dźwiękowej i głośników. Na całość mogę przeznaczyć 400 do 500 zł maksymalnie. Im mniej tym dla mnie lepiej :P. Głównie słucham muzyki i oglądam filmy no i czasem zagram w coś ale to nie jest priorytet. Głośniki tak naprawdę nie mają dla mnie znaczenia. Toleruję od 2.0 przez 2.1 na 5.1 kończąc. Czekam na propozycje :).

Link to post
Share on other sites

Kurcze głośniczki fajne lecz... Za duże. 3C niestety są ogromne wręcz a 4C już lepiej ale chciałbym je postawić na biurku a przy tych wymiarach to niemożliwe.

 

--update--

A co sądzicie np. o Microlab'ach FC-660 i do tego dobra dźwiękówka ?

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - na Microlabach solo 3c, podczas sluchania muzyki w formacie flac, nie slychac zadnej roznicy miedzy dzwiekowka zintegrowana i oddzielna.

Aż tak do du*y są te głośniki ;) ?

 

Uwierz, że różnica będzie i to spora, a zwykła integra nie jest w stanie odtworzyć brzmienia flaca, przez co kompresja bezstratna traci sens...

Link to post
Share on other sites

Kupilem te karte:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... bia_a.html

 

Roznicy na tyle duzej nie ma w stosunku do integry, zeby placic dodatkowe ponad 200 zl. Mam rozum i sam potrafie wyrobic sobie opinie. Nie polegam jak wy na opiniach z internetu, gdzie jeden baran bezmyslnie powtarza za drugim - "kup Xonara, inaczej beda graly do niczego". Kupilem, i gdzie kolezko jest ta obiecywana jakosc?

 

Do przetestowania mam EM-U. Moze kiedys znajde czas, to napisze. Na razie jednak, SOLO 3C sa na tyle dobre, ze z byle integra generuja ladny dzwiek.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy byłoby bez różnicy. Ja słyszę różnicę między komputerem a jakimkolwiek odtwarzaczem na tych samych słuchawkach. Słyszę różnicę między flac a mp3 320kbs na integrze i jakichkolwiek słuchawkach powyżej 100 zł. To, że nie słyszysz różnicy między integrą a zewnętrzną kartą dźwiękową to tylko wina tego, że masz kiepski słuch albo mało wyrobiony.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym głośniki, które ładnie brzmiały by w filmach również a czytam o tych SP-HD1800A i podobno sprawdzają się tylko w muzyce dobrze (no w sumie 2.0). Te Microlaby mnie zainteresowały i czytałem o nich i ponoć dobrze się sprawdzają no ale są droższe o 100 zł od tych Genius'ów. Ciężki wybór :D. A może macie jeszcze jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Czytam o tych Z-3E i ludzie mówią że podobno subwoofer dudni strasznie (a tego nie lubię). Jestem na razie nastawiony na te Microlaby. Podobno strasznie dobrze grają a subwoofer nie dudni (fanom techno może przeszkadzać ale mnie nie :D ).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...