Skocz do zawartości

Recommended Posts

plyta gl: p55-ud3l

zasilacz: antec vp500pc

proc: i3-540

dysk:seagate barracuda 80gb

grafika:geforce 9800gt

 

a więc odpaliłem dzisiaj pierwszy raz komputer (procesor, plyta i grafika kupiłem uzywana) komputer piknął raz i pojawia się okno z nazwa płyty głównej i możliwością kliknięcia f9,f10 itd. *pod f9 mam xpress recovery czyli wnioskuję ,że poprzez kliknięcie tego coś się naprawi problem w tym ,że mam klawiaturę usb i jeszcze na tym etapie właczania komputera w ogole nie czyta tej klawiatury*

Okno to wyświetlone jest jakieś  10 sekund po czym komputer się resetuje i zaczyna się to samo.pikniecie ,  okno przez 10 sekund i restart.

pytanie czy to resetowanie się komputera swiadczy o czyms zlym czy raczej mam byc spokojny , jutro planuje kupic klawiature ze zlaczem pc/2 i wydaję mi się ,że ta klawiaturą odpalę ten xpress  recovery , bios i inne pierdoły

@edit znalazłem w piwnicy stara klawiature z wejsciem pc2 ale niestety nie moge nia odpalic biosa ani nic innego :( biore jeszcze to pod uwage ,ze moze klawiatura nie dziala ale w sumie num lock sie swieci wiec nie wiem juz sam 

pomoooocy :(:(

Edytowane przez raxori
Link to post
Share on other sites

Ehh napisałem, że nie mogę się dostać do biosu na jednej i drugiej klawiaturze,zastanawia mnie dlaczego komputer się resetuje może być to kwestia uszkodzenia płyty głównej czy raczej zle podłączenie któregoś z podzespołów

Link to post
Share on other sites

Tak mam Windowsa 7 na starym dysku, którego przelozylem do nowej jednostki, ale w sumie nie wydaje mi się żeby to było związane z dyskiem bo odłączylem go od kompa i bylo to samo, pikniecie 10 sekund okno z wyborem f9, f10, f11 i po ok. 10 sek reset i to samo, biosu nie resetowalem bo dostęp do kompa będę miał ok 18, niepokoją mnie te restarty i to ze nawet na starej klawiaturze pc/2

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak mam Windowsa 7 na starym dysku, którego przelozylem do nowej jednostki,

po przełożeniu zrobiłeś format i zainstalowałeś na nowo system? Czy po prostu na dysku masz system zainstalowany na innym kompie i próbujesz to uruchomić?

Link to post
Share on other sites

nic nie formatowalem zlozylem kompa i przelozylem dysk twardy ze starego kompa na ktorym jest zainstalowany system i inne syfy, jednak nie wydaje mi sie ze jest to sprawa dysku no bo odlaczylem go i to samo sie dzieje , ale to tylko moje przypuszczenia 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy płyta nie jest uszkodzona? RAM masz w jednej kości? 

Sprawdź czy kondensatory nie są napuchnięte lub rozlane.


Spróbuj uruchomić komputer na innej kości RAM


Jeśli masz miernik to sprawdź jakie napięcia daje zasilacz

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...