Skocz do zawartości

Tło obrazkowe w "Moja strona" (mini poradnik)


Recommended Posts

Witam. W tym mini poradniku, opiszę krok po kroku, jak urozmaicić „Moją stronę” wrzucając na nią tło obrazkowe. Do tego triku, użyje CSS'a (Kaskadowe arkusze stylów), którego kod, rozłożę na czynniki pierwsze oraz pokażę „co do czego”. Zaczynajmy!

 

1. Na początek wstawiamy:

 

” - tego, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć :P

 

2. Następnie, między body a musimy umieścić:

 

{ background: url (link do Twojego zdjęcia); }” - dzięki tej linijce, nasz obrazek będzie widoczny w tle.

 

3. Jeżeli chcemy by nasza fotka się powtarzała (bądź i nie), wpisujemy, oczywiście po ";" :

 

background-repeat: Twoja wartość;” - przy czym w polu „Twoja wartość”, należy użyć jednej z czterech opcji:

 

repeat – powtarzanie w obie strony

no-repeat – bez powtarzania

repeat-x – powtarzanie poziome

repeat-y – powtarzanie pionowe

 

4. Możliwe jest również ustawienie naszego tła, w jednej, wybranej przez nas pozycji:

 

background-position: Twoja pozycja;” - gdzie w polu „Twoja pozycja” wybieramy jedną z pięciu możliwości:

 

center – na środku

left – po lewej

right – po prawej

bottom – na dole

top – na górze

 

5. Dodatkowo:

 

background-attachment: Twoja wartość;” - linijka ta, odpowiada za to, czy nasz obrazek, przewijając stronę, idzie razem z tekstem (ruchome), czy też nie (stałe). W polu „Twoja wartość” umieszczamy:

 

scroll - ruchome

lub

fixed – stałe

 

6. Przykładowy kod, pokazujący, jak powinno wyglądać tło stałe, nie powtarzające się.

 

.

Pamiętajmy o ; oraz znakach { }, które w tym przypadku, powinny znajdować odpowiednio po body oraz, przed .

 

7. Czas na wrzucenie naszej „twórczości” do „Mojej Strony”. Wchodzimy w uzupełnij/zmień dane w panelu Moje komputery, po czym wklejamy to co przed chwilą napisaliśmy, do jednego z pięciu pól („Gdzie dokonano zakupu” itd. Przynajmniej ja tak robiłem). Zapisujemy i sprawdzamy klikając w "Jak inni widzą mój profil". To wszystko. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak jestes taki dobry, to powiedz mi jak wstawić dwa zdjęcia naraz jako tło, z tym, że jedno leci powtarzające się z lewej storny, a drugie z prawej. U mnie w mojej stronie masz w jednym zestawie jeden obrazek, a drugim drugi. Chcialbym, zeby oba byly w obu zestawach :P

Link to post
Share on other sites

Chwila, chwila, CHWILA. Nie uważam siebie za jakiegoś mistrza. Przygotowałem to dla osób, które chcą mieć jakieś tło, lecz nie potrafią sami tego zrobić (lub są po prostu leniwi). Co do Twojego pytania, jakoś czarno to widzę, w samym CSS'ie taka sztuczka raczej się nie uda.

Link to post
Share on other sites

Nie twierdze, ze jestes mistrzem czy coś, ale liczylem, ze moze posiadasz troche wiedzy z tej dziedziny, bo sam nie potrafilem zrobic tego i nie wiem czy sie da. Majkel też średnio to widzial :P

A szkoda, chcialem miec oba obrazki w obu zestawach naraz :)

Link to post
Share on other sites

Moment moment - bo czegos nie czaje?

chcecie zmienic tlo w "jak inni widza moj profil"??

co wam to da?

co do 2 zdjec to floatem sie trzbea bawic - jedno zdjecie float right drógie left. - dawno sie css nie bawilem :P

Link to post
Share on other sites

7. Czas na wrzucenie naszej „twórczości” do „Mojej Strony”. Wchodzimy w uzupełnij/zmień dane w panelu Moje komputery, po czym wklejamy to co przed chwilą napisaliśmy, do jednego z pięciu pól („Gdzie dokonano zakupu” itd. Przynajmniej ja tak robiłem). Zapisujemy i sprawdzamy klikając w "Jak inni widzą mój profil". To wszystko. Pozdrawiam.

 

Sprawdzaj w każdym z pól, może uda ci się trafić na odpowiednie :lol:.

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/kopczenko-4510.html

ja zaczalem sie bawic, to pozmienialem kolory teł danych, usunolem gorną belke - chcialem zrobic wszystko przezroczyste zeby tył bylo fajnie widac, no ale strasznie duzo zabawy to raz, a dwa ze nie mam pewnosci czy sie uda w 100%

Link to post
Share on other sites

Nie działa. Wkleiłem nawet dokładnie ten sam co mi dałeś i nic :) sam sprawdź, wejdź do mojego profilu i zobacz czy jest

Podałem poprawny kod. Skoro nie działa, to najwidoczniej sam coś robisz źle. Powinieneś wywnioskować, gdzie leży błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...