Skocz do zawartości

Smartfon z DualSim i dobrym GPSem (nawigacją) do 700 zł


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję smartfona koniecznie z dualsim, którego będę mógł używać jako nawigacji. Maksymalny budżet to 700 zł. Nie mam pojęcia jaki wybrać system oraz markę. Cenię za to argumenty, opinie oraz doświadczenia innych użytkowników.

 

Moje wytyczne:

  • mój budżet : maksymalnie 700zł 
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep, allegro
  • nowy czy używany : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5' - 5'
  • preferowany system mobilny : bez znaczenia
  • do czego będę używać urządzenia : rozmowy, smsy, internet, gps
  • moje najważniejsze wymagania : dualsim, nawigacja, gps

 

Dodatkowo, mam problem z wyborem wielkości między 4,5 a 5 cali. Obawiam się, że mniejszy będzie za mały, natomiast większy za duży. Liczę zatem na radę z Waszej strony.

 

Naczytałem się, że Nokia ma niezłe mapy i nawigację, a niby najciekawszym modelem z dualsim jest Lumia 630. Wolałbym jednak zapytać mądrzejsze osoby o opinie.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqde23
Link to post
Share on other sites

WP to dobry wybór jeżeli zależy ci na przyzwoitej nawigacji, lecz na dłuższe podróże warto zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową.  Wysysanie życia z 920 odbywa się zastraszająco szybko. 

630 znacznie lepiej trzyma mi się w łapie niżeli 920 czy 520, jej sfazowane krawędzie idealnie pasują do dłoni. Brakuje tylko spustu migawki. Niektórzy mówią, ze przestrzeń pod ekranem jest zbyt duża, bo przyciski nawigacyjne wyświetlanie są na ekranie. W rzeczywistości wcale nie przeszkadza to w użytkowaniu i wygląda to na prawdę ładnie.

Wybór tego systemu wiąże się jednak z o wiele mniejszą liczbą aplikacji, np. do internetu masz zaledwie kilka przeglądarek, z czego mi najlepiej używa się IE11.

Lumia 630 nie jest jedynym telefonem Nokii wspierającym dual SIM - nadchodząca 530 też ma taką możliwość, lecz oferuje gorszy procesor, mniejszy ekran i brak technologii Clear Black  w wyświetlaczu. Jej cena będzie niższa o parę stówek względem 630. Myśle, że przy tym budżecie nie powinieneś rozważać nizszego modelu jeżeli chodzi o WP. 

Liczę na to, że dostaniesz więcej wartościowych informacji od użytkowników 630 dual sim i oczywiście opinie na temat słuchawek z androidem. Sądzę że producenci mają również ciekawe propozycje egzemplarzy z dual sim i nawigacją.

 

Edytowane przez strasznypotfur
Link to post
Share on other sites

Mapy jeśli chodzi o dokładność mają porównywalne z AutoMapą, brakuje jedynie Punktów VIA oraz POI i tyle.

 

Sam od roku używam Lumii 720 i L920 do nawigacji - i przestałem opłacać abonament na AutoMapę - przez ponad 3 miesiące używałem ich równolegle i HERE DRIVE w Lumii spisywał się znakomicie.

 

Do tego nawigacja w Lumii świetnie współdziała z Mapami Here Maps i z City Lens - ma tez świetnie działającą opcję nawigacji pieszej.

Link to post
Share on other sites

Hej .Jeśli mogę polecić telefon to Lenovo A820 . Jego zalety to dual SIM (obsługuje areo2). Następną dobra cecha to bateria trzyma nawet ponad dwa dni ☺ . Jego zaleta jest tez cena . Sam posiadamy ten telefon ponad rok i działa bez problemu .

Link to post
Share on other sites

Znam ich specyfikacje - po prostu jeśli się komuś coś poleca, to warto odnieść się do wymagań tej osoby. Ja też osobie szukającego rodzinnego kombi mogę polecić Audi RS6 Avant - też kombi, w dodatku szybkie, nieważne że ktoś szuka auta które mało pali ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...