Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie komputera i kursora.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam taki oto problem. Komputer ostatnio po jakimś czasie działania dostaje dziwnych objawów. Kursor nieokiełznanie zmienia się co jakiś czas jakby z opóźnieniem to na dziwny, jakby przy edycji tekstu, to na łapkę, to na zwykły (np. wtedy, gdy powinna być łapka). Ponadto wtedy zazwyczaj komputer zaczyna wieszać isę co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund na pare sekund i trzeba go zrestartować, aby wszystko wróciło do normy. Wcześniej to mi zwisało, ale teraz mi to przeszkadza, bo dzieje się za często już. Praktycznie co każde uruchamianie komputera. 

 

Ponadto niejednokrotnie jak wyłączam komputer to się on nie chce do końca wyłączyć, to znaczy niby monitor gaśnie i wszystko cacy, a komputer dalej jest włączony. Tak samo niejednokrotnie podczas ponownego uruchamiania systemu zastyga w takiej samej "pozycji" i tyle z ponownego uruchomienia, trzeba go resetować.

 

Ktoś ma pomysł co to może być? Czytałem, że mogą to powodować jakieś wirusy czy moze po prostu zaśmiecenie systemu? Aczkolwiek mam Nortona (wiem, że to nie Domestos, ale zwykle nie zawodził...)

 

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Hmmm? W sumie jak to sprawdzić? Działają na pewno wentylatory wiec przypuszczam, że płyta główna też.

 

Po co Ci parametry komputera?

 

Intel Core i5 3570K
Thermalright HR-02 Macho Rev.2
MSI Z77A-G45
Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz Cl9
Gainward GeForce GTX460 1GB
WD Cavair Blue 500GB (AAKX)
OCZ Vertex 4 128GB
LG GH24NS90 DVD-RW
OCZ SealthXStream 2 600W
Fractal Design Core 3000
BitFenix Spectre Pro RED 120&140mm

 

 

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

A nie masz za wysoko cpu podkręconego?U mnie podobne objawy występują w laptopie podczas maksymalnego długotrwałego obciążenia procesora(np.gra).Tylko że to laptop i temperatury dochodzą do 80st.Na jakim taktowaniu chodzi twój procesor?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość to zbootuj płyte lub pena z Linuxem i sprawdź czy problem z wyłączaniem kompa dalej występuje. 

Co do myszki - Sprawdź czy gdy zmienia się samoczynnie możesz zmienić wygląd kursora własnoręcznie w panelu sterowania 


Jak nie masz Linuxa, to na razie wejdź w tryb awaryjny i wyłącz komputer. Daj znać czy problem dalej występuje 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I stało się... Tak jak pisałem wcześniej:

Od dłuższego czasu komputer wieszał się. Zaczynało się od tego, że myszka wariowała a następnie komputer wieszał się co kilka sekund. Myszka robiła się dziwna, w różnych polach pojawiał sie kursor edycji tekstu, np.:

 

http://i57.tinypic.com/dph2ye.jpg

 

Teraz zaczęło się dziać coś gorszego. Kilka sekund po uruchomieniu komputer zawiesza się. Obraz staje się różowy (nei zawsze), ale zawsze się pikselizuje, tak dziwnie. Grubymi pikselami jakby. Czasem do tego po kilku sekundach komputer zaczyna "buczeć" (jakby się załączył dodatkowy wentylator).

 

Następnie otworzył mi się kilka razy bodajże scandisciem? Nie jestem pewien, bo nie widziałem jeszcze na nowszym kompie scandiscu, ale po prostu pisało ,ze musi sprawdzić dysk partiami i go sprawdzał i nic nie znalazł, komputer sie otworzył i dalej to samo... Raz próbowałem wejść w tryb awaryjny to zawiesił się w pół drogi do niego.

 

Czy ktoś wie, co mogą mówić takie objawy? Nie mówcie tylko, że dysk (chociaż mógłbym tu podejrzewać SSD lub płytę główną, mniej grafikę) :/ Tam jest dużo ważnych plików... Ehh. Za dużo kłopotów naraz ;(

 

W razie czego podaję sprzęt:

Intel Core i5 3570K
Thermalright HR-02 Macho Rev.2
MSI Z77A-G45
Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz Cl9
Gainward GeForce GTX460 1GB
WD Cavair Blue 500GB (AAKX)
OCZ Vertex 4 128GB
LG GH24NS90 DVD-RW
OCZ SealthXStream 2 600W
Fractal Design Core 3000
BitFenix Spectre Pro RED 120&140mm
Link to post
Share on other sites

Chyba się trochę rozminęliśmy :D Ja sam się nie bawię w rozkręcanie komputera. CHyba po prostu kogoś do niego sobie poprosze w takim razie, myślałem że to może bardziej systemowy problem. Kwestia tego, o czym pisaliście, tylko nigdy tego nie robiłem, a nie wiem nawet co mam wpisać żeby wyszukać jakiś poradnik czy cokolwiek w necie, bo nie wiem o co z tym chodzi.

 

A w jakim celu miałbym wyjmować jedną kość ramu?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...