Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 460 1GB OC


Recommended Posts

Panowie wytłumaczcie mi taką rzecz.

http://www.overclockersclub.com/reviews ... inum/3.htm

http://www.overclockersclub.com/reviews ... _top/3.htm

To są linki do testów dwoch kart Gtx 460.Znanego nam już Plita oraz nowy Asus 460 Top.

I co dziwne specyfikacja podaje u Asusa Shaders 224 Unified gdzie orginalnie powinno być 336 tak?.Palit pokazuje 336 czyli ok.

Ok wziołem to jako błąd,ale co dziwne w Gpu-z obydwa układy wyświetlają 224 WTF!!

Czyli co podwujny bład?Czy jakiś Asus okrojony o którym nie wiemy;] ?

 

Ciekawy test Mafi 2 na GTX 460.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha ... ogies.html

 

Wejdź na stronę ATi sprawdź ile ma shaderów i później na stronkę asusa i palita

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ładny wynik :wariat: w gpu score o tysiąc lepszy od mojego, :) tez mam tego gtx'a co ty :) nic nie zmieniałes w ustawieniach? a i mi przy oc 870 wyskakują takie zielone czerwone i niebieskie kółka na górze ekranu a w drugim tescie gpu artefakty ale to malutko :)

 

a i pytanie czy zmiana napięcia karty graficznej da mozliwosc podkrecenia wyżej tak zeby nie było artefaktyów i tych kropek? jak tak to gdzie?

 

EDIT: Skąd Ci się wzieło tyle pkt w pierwszym Feature tescie? :P jak ja mam ~45. Pozatym cały wynik mam o 1.5k mniejszy od ciebie :) :tajniak:

 

EDIT2:

czy mógłby ktoś obadać GTX460 furmarkiem (ze wszystkimi ustawieniami na maksa)

Chcialbym wiedziec ile klatek więcej będzie od GTXa 260.

Mówisz i masz :)

 

http://yfrog.com/jwbeztytuuyatp

mi wyszło tyle na tych ustawieniach: http://tinypic.pl/wpmfxa725xpk

nie za duzo? :P i czemu mi tak dziwnie wykrywa windowsa 7 :P

Link to post
Share on other sites

@Beafraid

Pierwsza sprawa: nie wiem czy zauważyłeś mam procesor wykręcony w tym teście @4GHz (szyna 443MHz przy mnożniku w obciążeniu x9) - pamięci mam na 1066MHz no i grafika tak jak napisałem.

Sam wykręcony procesor daje dla GPU jakiś hmmm ok 800-1000pk. w porównaniu ze standardem czyli 3GHz. Podniesienie napięcia na GPU grafiki zwiększa jego stabilność - artefakty mogą zniknąć - temperatura też rośnie. Dokonałem tego w programie MSI Afterburner. Gdzieś na forum wyczytałem, że napięcie 1025mV dla GPU jest jeszcze w miarę bezpieczne i umożliwia ustawienia rdzenia na 850MHz.

Nie jestem jakimś fanem OC - ponieważ gram i pracuje na co dzień na ustawianiach nominalnych zarówno CPU jak i GPU. Tym samym nie bawiłem się w maxymalne wyżyłowanie mojego GIGUSIA - bo jakoś mnie to nie kręci :wariat:. Podejrzewam, że dla wyższego napięcia GPU spokojnie można by było dobić do 900MHz dla GPU i przekroczyć 19k w Vantage - ale po co. Karta spokojnie na nominalnym napięciu działa na 800/2000 i mi to w zupełności wystarcza choć i tak nie mam tych ustawień. Puszczenie Gigusia jako 850/2000 to taki test czy da rade - dała spokojnie bez żadnych przeszkód. Czytałem wiele opinii na temat serii GTX 460 - wielokrotnie piszą, że oc zależy też od modelu karty - może coś w tym jest:) Zobacz sobie co kolega leven zrobił ze swoim Gigabyte :)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1752440.html

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Fakt, róznica w wyniku moze leżeć po stronie procesora. Ja mam 3.2 ale nie będę podkręcał bez coolera ;] myśle ze do 4.0 bym dał rade ponieważ na 3.6 podkręciłem na boxie i temperatury nie były jakoś mega duże :) Poza tym muszę poczytać trochę więcej o podkręcaniu cpu bo za bardzo się nie znam :)

co do zmiany napięcia w afterburnie to nie mam takiej możliwości... poprostu jest na szaro i nic sie nie da zrobic ;O jakis pomysł?

a co do pana z elektrody to gdybym sobie zamontował takiego radiatora za 250zł to :wariat:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Uważam, że 1.025V to w miarę jeszcze bezpieczne napięcie. Ustaw na tyle i testuj podnosząc GPU. Czytałem, że ludzie robią ponad 900-940 MHz na Gpu przy 1,087V - uff twardziele :wariat:

Zastanawiam się tylko po co im to ? i jak bardzo skracają żywotność elementów.

Ta karta 800/2000 robi bez podnoszenia napięć i to jest super :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Racja :) jak ja zrobiłem 855/2100 bez podnoszenia napiec(bo nie widzialem jak) i stabilnie bo bez artefaktów itd :) przy 870 juz ich kilka wyskakuje :P no i mam mały problem... gdy zmieniam napięcie np. o 4 i daje apply to mi znowu wskakuje na takie jakie było :P czemuż?

 

EDIT: Mógł byś podać jaki masz wynik w furmarku przy ustawieniach 1024x768 bez MSAA i fullscreena :P narazie wyciągnąłem 7925 :) nie wiem czy to duzo czy mało ale chce do 8k dojść: ) pytałem sie kolegi i mowil ze 22k miał :wariat:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Własciwie to wybrałem tą rozdzielczość z powodu iż uważam ze w niej bedzie najdokładniej :) poprostu robiłem sobie testa później podkręciłem lekko i znowu zrobiłem aby zobaczyć różnice w pkt :D rozdzielczość mam fullHD więc jest troche sens ;) Dodam ze po zwiekszeniu napięcia nadal wyskakują artefakty i takie kolorowe kółka na górze ekranu przy 870Mhz. nie wiem czy próbować bardziej zwiekszyc napięcie czy przeskoczyć wyżej... :> co moze być powodem ze wyskakują? bo chyba nie temperatury, bo się zabardzo nie zmieniają :) góra 1 stopień :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu pamięci zostawił na 2000MHz. Ustawiłbym GPU bez podnoszenia napięcia tak aby w Twym odczuciu było dobrze. I co 10MHz zwiększał GPU - gdy zobaczysz, że pojawiają się artefakty podbij napięcie GPU o kolejny stopień ( pierwszym twoim stopniem będzie 1025mV ). Sprawdź na tym napięciu czy sa artefakty - jeśli nie ma zwiększ szynę GPU o kolejne 10MHz - zrób test i tak w kółko do dajmy na to 1087mV. :D

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

na 870mhz przy podstawowym napięciu jest średnio dużo kółek kolorowych kropek lecz nie wiele zakrzywień tekstur(artefaktów) zwiększyłem napięcie do 1037 i kropki nie zniknęły ale ich ilość się znacznie zmniejszyła. Ustawiłem na 1050, zobaczymy jak będzie.

 

EDIT: Po zwiększeniu napięcia do 1050 artefakty zniknęły(przy OC 870Mhz), lecz... mały problem ;) temperatura... wzrosła o 5*C :D Wynik GPU w 3dmarku Vantage wyniósł 14550 pkt

 

EDIT2: 875/2050, temperatura 75*C Max. oraz brak artefaktów itp.

 

http://tinypic.pl/i/00033/gopv8tasc0j2.jpg

 

nie zadowala mnie ten wynik za bardzo :) zastanawiam się jaki by on był na OC procesora na 4.0Ghz, lecz szybko sie nie dowiem ;]

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...