Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 460 1GB OC


Recommended Posts

no bez przesady ze na 60% go nie slychac... mam lekko podkrecony wiatrak na chlodzeniu CPU + 50% Fan na GPU tego gigabyta i zaczyna sie go lecutko juz slyszec, ale i tak jest on prawie zagluszany przez 2 inne wiatraki w komputerze.

 

jan5. Grafike ustawilem na 50% (standardowo jest default 40) zeby lekko lepiej sie chlodzila, nie krecilem jej bo po co ^^, i w stresie mam 62 stopnie, jak dla mnie Fermi idealne :-), i do tego kupilem wersje 1 GB za 760 zł :P

Link to post
Share on other sites

a gdzie kupiłeś karte? dasz link(jesli w necie jest)? co do tej karty to nie martw się o nią. Tylko karty msi i gigabyte mają takie temperatury poniżej 70st. inne sztuki nawet dochodzą do 90 więc jeśli nie podkręcasz to możesz ustawić zapewne na 40% na stałe. U mnie w kompie najgłośniejsza będzie karta. Wszystko inne jest już ledwo słyszalne z 1m czyli odległości ucha od obudowy.

 

a no właśnie powiedzcie mi czy większa ilość pamięci przyczyni się do mniejszych spadków klatek?

Link to post
Share on other sites

A probowaliscie robic >900mhz przy shaderach jakies 1700? - tu moze byc tez problem, u mnie duzo wyzej idzie gpu krecac osobno core i shadery, niz ustawiac na linked, co prawda gts 250, ale nvidia to nvidia, ma sie krecic i tyle :P

Sam sie przymierzam, ale czekam na jakies promo to raz, a dwa musze obczaic która wersja daje najwieksze możliwości podbicia napiecia :P - do tego moze jakis bloczek, i WC? samej karty ^^

 

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=21939 - no i jest 1ghz, przydalby sie jakis test, ale nie jest zle.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie na odwrót, wieksza ilość pamięci (a w wypadku tej karty o wiele wieksza szyna 256 zamiast 192), przycyznia sie do zwiekszenia ilosci klatek /s

 

Karte kupowałem w: http://www.ataniej.pl

 

kopczenko: obecnie są tylko 2 karty z serii 460 które jest sens kupowac, Gigabyta 1 GB OC i ten MSI cyclone, reszta to marne imitacje niereferencyjnych kart :-). Ja uważam że chlodzenie gigabyta to 1 klasa, a dopłacanie do Msi ponad 50 zł.... coż...

Link to post
Share on other sites

No i gitara ^^ Z tym piszczeniem może się uspokoić, ale może tez i zostać. Przy wysokim fps lubią sobie piszczeć niektóre modele. Trochę z OC musisz pocisnąć, bo ja na 4890 mam słynne 19044 :lol:

Możesz mi powiedzieć jakim cudem osiągasz wynik wynik na tej grafice która ledwo wyciska 17tys pkt.No może jak testy zrobiłeś na 1024x768 to jeszcze uwierzę ale na 1280x1024 jest to po prostu nie możliwe :P.Albo jak masz CrossFire to tak :P
21050

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=13343140

Link to post
Share on other sites

Just Cause 2 nie ma dx 11 (przynajmniej tak mi utkwiło w głowie :menda: ),a ile będzie miał to sobie zobaczysz jak przetestujesz :), myślę jednak że nawet ze wszystkim na maxa w tej rozdziałce karta powinna sobie poradzić chociaż może zaliczyć solidne spadki przy wygładzaniu 32x :pajac:

benchmarkowy test :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10517.html

Link to post
Share on other sites

Jak myslicie mam procka dual core e5300 @4.0ghz duzo bedzie ograniczal karte gtx 460 i a moze nie bedzie ograniczal :D ?

W jaki sposób procesor może ograniczać grafikę ? Czy grafika jest przerabiana najpierw przez kartę graficzną, a później przez procesor ?? Słuchaj, jedna gra korzysta bardziej z GPU, a druga z CPU i tyle. Podam ci przykład na GTA. Mając Phenoma II x4 i takiego 8600gt pograsz sobie przyjemnie. Mając jakiegoś phenoma I 7750 czy coś podobnego (nie znam nazw) i GTX480 to sobie już nie pograsz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...