Skocz do zawartości

Czy to dobry wynik w 3DMark06 ?


Recommended Posts

Moim zdaniem ciągle coś jest nie tak. Wczoraj z godzinę testowaliśmy. Obciążenie grafiki w Furmarku nie przekracza 80%. 3DMark06 i Heaven2.1, przy identycznym procku jak mój (Phenom 3.4 vs. Athlon X4 3.4 - CPU Score identyczny) wyniki są sporo niższe. Więc albo ściemnialiście, że ten GTX260 taki dobry, albo coś jest nie tak. Wynik 3DMark na poziomie 13800 pkt (u mnie 17000), Heaven2.1 ok 1100 (u mnie 1500). Nie mam już pomysłów co z tą kartą jest nie tak...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To skoro problem rozwiązany, to na czym polegał? Ciekawi mnie to, może przyda się na przyszłość ;}

 

Sporo do powiedzenia miał program do OC grafiki. On nie pozwalał karcie na swobodne ustawianie się w 2d/3d. My skupiliśmy się za to na porządnym OC karty poprzez jej bios.

pozdrawiam

 

E:

Może istotni zaśmiecony OS, gdyż ja na gtx285 i opteronie @ 2.4GHz (czyli o wiele słabszym) mam w heavwen 2.1 1300 i to przy AAx4 AFx8.

Kuchra jak masz czas i ochotę, to zrób reinstalację OS, potem zainstaluj kolejno: stery do chipsetu (pci-ex, sata, itd), grafikę, dzwięk i resztę. Jednak jeśli zostawisz tak, jak jest, to też spokojnie gierki będą Ci działały.

Dodatkowo podeślij jeszcze scr z CPUZ (główną i memory)

 

 

@Torture:

gtx260 szczególnie OC to bardzo szybka karta więc, po prostu coś ją tutaj hamuje. Może CPU + MEM (ewentualnie sprawdźcie jeszcze jak łączy się teraz PCI-ex).

Link to post
Share on other sites

1) Procek

jak mówiłem - Athlon X4 @3.4, więc to samo co mój Phenom bez OC. Więc mojej grafiki jakoś to nie blokuje i uzyskuje sporo wyższy wynik.

2) PCI-Express

Widziałem screen z GPU-Z, jest x16 2.0. Nawet jakby było x8 (u mnie tyle jest, nie wiem dlaczego), to i tak byłby to góra 1% straty.

3) Pamięci

Kingstony 1600MHz HyperX. 4GB. Więc tutaj nie widzę nic złego. Tym bardziej, że wpływ na wydajnośc to też groszowe sprawy.

4) System

Świeży, ma kilka dni. Jak wyżej. Ja mam taki sam, stary już, zaśmiecony i jest lepiej.

 

Ja zaczynam wątpić w to, czy GTX260 to rzeczywiście taka fajna karta :D

Link to post
Share on other sites

A masz możliwość przetestowania karty na innym komputerze lub innej karty na Twoim? Moim zdaniem coś jest z nią nie tak skoro OS czysty, ewentualnie spróbuj poprzedniego wydania sterowników (obecne podobno nie jest najszczęśliwsze).

Poza tym Twój wynik to tragedia jak na tą kartę (do zaakceptowania byłby na jakimś dwurdzeniowym procesorze). 9800GTX+ z Q66 @ 3.7GHz -> http://benchit.pl/ranks_scores/15001.jpg

Link to post
Share on other sites

W tym problem że mam nikogo takiego bo jeden albo ma stary komp a drugi boi się go otwierać -.-

Gdyby zainstalować Win xp pro ? i sprawdzić

Zobacze też inne sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...