Skocz do zawartości

padł gtx 780, co wybrać?


Recommended Posts

Witajcie.

 

   Padł mi gtx 780 Palit JS i najprawdopodobniej nie uznają mi gwarancji. Kupiłem ją na Allegro i jakiś idiota zerwał jedną plombę a ja nawet nie wiedziałem, że powinna tam być. Chodzi o miejsce poniżej:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_780_Super_JetStream/images/measure.jpg

 

Wszystkie inne plomby i naklejki są, tak ja widać na kolejnym zdjęciu:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_780_Super_JetStream/images/card2.jpg

 

Działała ponad 4 miesiące ale coś padło, zaczęły się pojawiać białe ekrany a potem artefakty (kolorowe kwadraciki, kropeczki etc. tylko w trybie 3D). ESC kartę przyjęło warunkowo (powód - nie pierwotny nabywca) i obecnie jest ona w serwisie zewnętrznym. Nie wiem jak to się zakończy ale już szukam nowej grafy. Karta na oko nie była grzebana i nie mam pojęcia po co poprzedni właściciel zerwał tę plombę. Z tego co wiem (z ciekawości sobie to doczytałem) można w tamtym miejscu zrobić moda i podnieść napięcie do 1.6v dla extremalnego OC a potem zastosować LN2. Mniejsza z tym. Jeśli sprawa nie zakończy się pozytywnie będę zmuszony kupić coś nowego.

 

Mój wybór padnie prawdopodobnie na R9 290 ponieważ można kupić używkę niereferenta za niewiele ponad 1000zł. Pytanie do Was: co warto wybrać?

 

Mój komp to 3770k stock obecnie, 2x4GB 2133mhz, Thermaltake Smart SE 730W, obudowa Regnum.

 

Wymagania: dobry serwis, gwarancja 36-mcy, mile widziana wersja OC, dość cicha.

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

Ps: nie wiem czy jest sens czekać na 870/880 i płacić podatek od nowości, wysoką marżę i liczyć, że 880tka może będzie kosztowała 2000zł bo tyle mógłbym maksymalnie przeznaczyć na grafikę.

Link to post
Share on other sites

oddałem na gwarancję ale mam duże obawy czy przejdzie dlatego założyłem temat :)

 

znajomi radzą żeby kupić 280x i przebidować do premiery Maxwella, gram w FHD więc to chyba niezła opcja zważywszy, że te karty można dostać tanio a to wydajność 770tki

Link to post
Share on other sites
Ps: nie wiem czy jest sens czekać na 870/880

Nie ma sensu, to będą odświeżone  gtxy 700, dopiero w serii gtx 900 zajdą większe zmiany np. wejście z procesem technologicznym do 14nm.

Jeżeli nie przyjmą ci karty, to do 2000zł polecam zakup R9 290X DirectCUII która kosztuje w ESC.pl 1600zł. Chudy ją posiada, jest cicha i utrzymuje odpowiednie temperatury.

 

NIEKOMPETENCJA

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja ci polecam r9 290 z tego względu ze cena/wydajność za około 800/900zł trzyma się kupy a za 1600 zł mam 2 karty r9 290 a wcześniej miałem gtx 780 która sprzedałem za 1500 właśnie na zakup tych 2 kart i powiem wydajność jest o niebo lepsza

 

nie narzekam ani na temperatury ani na głośność bo dopiero 2 karta chodzi jak włóczę wymagające grę wiec szumem powietrza nie ma problemów najfajniejsze jest jeszcze to ze cewki nie piszczą przy 500 fps a zdarza mi się włączyć starsza gre

 

przy Gigabyte gtx 780 piszczały pisk był upierdliwy i irytował mnie i szukałem sam poradników jak włączyć v-synic itp

 

nawet jak kupisz r9 290 to go za podobna cenę sprzedasz

 

teraz za rogiem idą gtx 880 wiec kto chce czeka kto nie pcha sie r9 290 bo jak na razie najlepsza opłacalność  wysokiej pułki i potem można wymienić na inna kartę jeśli się opłaca. Karty za 2 tysiące bardzo szybko tracą na wartości sam to odczułem jak kupiłem gtx 780 a mogłem kupić o wiele wolniejsza za mniejsza cenę ale cóż człowiek uczy się na błędach i biorę teraz to co się opłaca bo naprawdę szkoda dopłacać na te 10% więcej wydajności na np gtx 780 ti

Edytowane przez thethetosiek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem czy jest sens czekać na 870/880

 

 

Nie ma sensu, to będą odświeżone  gtxy 700,

 

Podaj info????

 

Mylisz się kolego GTX 880 będzie około  30-40% wydajniejszy od GTX 780. Gdzie tu odświeżony model???

 

 

Z tego co wiadomo HTC 880/870 to nowa architektura Maxwell(GM 204),a nie Kepler (GK110).

 

GTX 880/870 mają powstawać na nowym chipie,a nie na starym!


W więc warto czekać.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

To raczej logiczne że z każdą serią karty są wydajniejsze i mniej poboru ciągną

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

 

 

 

w 22nm.

 

http://stream1.gifsoup.com/view3/1290449/picard-facepalm-o.gif

 

a nie w 28 nm. 


Koniec OT. 8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podaj info????

 

Mylisz się kolego GTX 880 będzie około  30-40% wydajniejszy od GTX 780. Gdzie tu odświeżony model???

 

 

Z tego co wiadomo HTC 880/870 to nowa architektura Maxwell(GM 204),a nie Kepler (GK110).

 

GTX 880/870 mają powstawać na nowym chipie,a nie na starym!

W więc warto czekać.

 

oczywiście warto czekać na nowe gtx 880 bo to są okrojone chipy i zredukowane cuda itp ale warto

była wypowiedz że gtx 880/870 będą mniejszej cenie czy coś ale jak się okaże zobaczymy

 

co do gtx 880 i będzie tam 3400 cuda i 256 bit to już można stwierdzić mniejszy pobór Energi elektrycznej niewiele 50w mniej

 

chłopie była mowa o 20 nm w 2015 roku wiec to jeszcze kupę czasu zanim pojawia się nowe serie gtx 980 z pełnymi cuda itp

 

zedytowałem post zęby nie robić spamu

 

sorry nie 14 nm bo pomyliły mi się procesory  tylko 20 nm na karty graficzne

Edytowane przez thethetosiek
Link to post
Share on other sites

 

 

chłopie była mowa o 14 nm w 2015 roku wiec to jeszcze kupę czasu zanim pojawia się nowe serie gtx 980 z pełnymi cuda itp

 

Ale to nie ja mówiłem o GTX 980  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  

 

 

 

co do gtx 880 i będzie tam 3400 cuda i 256 bit to już można stwierdzić mniejszy pobór Energi elektrycznej niewiele 50w mniej

 

Masz kulę Macieja czy z nim mieszkasz? :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:


http://bi.gazeta.pl/im/9/8208/z8208639Q,Wrozka-ze-szklana-kula.jpg

Link to post
Share on other sites
To raczej logiczne że z każdą serią karty są wydajniejsze

 

Nie ma sensu, to będą odświeżone  gtxy 700

 

 

   

http://cdn.ragestache.com/2012/9/9/ragestache.com_72259_1347685204.jpg

 

 

Już już, spokojnie z tymi .img. Ja wiem, że do niektórych lepiej dociera pismem obrazkowym, ale takim sposobem robi się nam z forum domowe przedszkole. //sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Właśni o to mi chodziło - nowy chip,nowa architektura,lepsza wydajność, korzystniejsza ponoć cena względem GTX 780. :)

 

Dziwią mnie tylko niektóre wręcz kontrowersyjne posty użytkownika Lazer,twierdzący  że przyszłe GPU od Nvidia to odświeżone GTX 780/770.

 

Nawet proces technologiczny podaje zły : 22 nm,a nie 28 nm.


ee//

 

nie mogę dać repa Sid...limit  :/ 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

ja ci polecam r9 290 z tego względu ze cena/wydajność za około 800/900zł trzyma się kupy

 

Autorskie wersje z gwarancją, od wiarygodnych sprzedawców, zaczynają się od około 1,1k zł, więc sorry Winnetou, ale to co piszesz to srogi bullshit. Tekstów na temat nadchodzących modeli NV nie skomentuję, bo obawiam się, że moja wypowiedź nie byłaby tak dyplomatyczna jak Sida.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kur jest tutaj parę osób co maja 280x w tym ja i mogę śmiało powiedzieć nic takiego nie stwierdziłem 

gry jakie gram to bf4,grid 2,grid autosport,callof duty,watch dog i wiele wiele innych i 0 jakich kolwiek problemów 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwią mnie tylko niektóre wręcz kontrowersyjne posty użytkownika Lazer,twierdzący  że przyszłe GPU od Nvidia to odświeżone GTX 780/770.   Nawet proces technologiczny podaje zły : 22 nm,a nie 28 nm.

Wiem że się pomyliłem i to bardzo i mówiłem bzdury, za co bardzo przepraszam ale umówiłem się z Sid'em że poczytam więcej o GPU. :)

Link to post
Share on other sites

Panowie to jak w końcu? Bo na chwilę obecną moje przemyślenia są następujące:

 

-jak wróci mi karta naprawiona/wymieniona to super i po kłopocie

 

-jeśli serwis odmówi realizacji gwarancji to kupuję 280x (za wyjątkiem Asusa) i czekam na nowe karty

 

np taki model: http://allegro.pl/sapphire-dual-x-r9-280x-3gb-gddr5-oc-gwarancja-i4419542556.html

lub inną w przedziale ~ 600-700zł

 

-wyjdzie nowa seria i będzie warta wymiany, poczekam aż trochę potanieje (nie mam w zwyczaju kupować nowości), sprzedaje z małą stratą 280x, dokładam tysiąc z hakiem i zmieniam na 880/870 lub coś nowego od AMD

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i odpowiedzi w tym temacie :)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...