Skocz do zawartości

Projekt GUCIO


Recommended Posts

Hej, od paru dni mam w głowie projekt obudowy wykonanej z kilku kantówek, sklejki.Część okien z plexi i siatki metalowej/tworzywo sztuczne. Zanim przystąpię do prac i kupowania materiałów chciałbym podzielić się z Wami, kilkoma szkicami. Chciałbym abyście ocenili układ i rozmieszczenie elementów oraz jej przewiewność. W środku będzie mój dotychczasowy komputer: Intel quad Q6600, 4GB RAM DDR3, GeForce 9600GT 512 MB oraz dysk 1TB 7200rpm. 

 

Widok: od przodu

http://mapastudio.pl/gucio/front.jpg

 

Widok: lewa strona

http://mapastudio.pl/gucio/left.jpg

 

Widok: od góry

http://mapastudio.pl/gucio/top.jpg

 

Co o tym myślicie? Jakieś uwagi? Pozdrawiam. M.

Link to post
Share on other sites
Co o tym myślicie? Jakieś uwagi?

Myślę, że ten projekt nie jest do końca przemyślany.

 

1. obrazek - po co te loga? Dlaczego włącznik jest w tym miejscu? Dlaczego wszystko jest na dole, a nie na górze?

2. obrazek - z zewnątrz będzie widać PSU? Po co ta siatka, zasilacz będzie bokiem?

3. obrazek - na co ta stacja dokująca? Co to ten "p led"?

 

No i zabrakło najważniejszego - gdzie widok tyłu i wnętrza? Z doświadczenia wiem, że ogarnięcie tylnego panelu jest najgorsze, chyba że wszystko razem z tacką i otworami na karty rozszerzeń wytniesz z jakiejś obudowy?

 

Wiesz, każdy chce mieć ładny komputer, zrobić fajny projekt, ale żeby tego dokonać trzeba się naprawdę postarać i dużo pracy w to włożyć. Twój projekt na tym etapie wygląda po prostu marnie i musisz go dopracować.

 

Niemniej życzę powodzenia.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To są narazie szkice. To po pierwsze. Po drugie elementy takie jak włącznik i inne można przenieść na górę na przykład. Co do zasilacza to tak, taki miałem zamiar bokiem go ustawić. Siatki tam żadnej nie będzie, chciałem zaakcentować ułożenie PSU. Stacja dokująca, górnolotne słowo, miejsce w które mogę podpiąć telefon. Ot co, bajer. P LED = power led. Co do wnętrza to nic tam specjalnego nie będzie, ot płyta i reszta podzespołów. Co do tylnego panelu spróbuję go zmontować z kilku listew. 

Zaznaczam jeszcze raz, to tylko szkice i celowo je wrzuciłem, żeby zrobić "burzę mózgów". Dzięki za pierwszy komentarz i czekam na następne. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że mobo będzie leżało poziomo, nad zasilaczem? Wtedy przewiewność będzie praktycznie zerowa, bo będzie mogło ciągnąć powietrze tylko od dołu (lewej strony). Nie mówiąc już o tym, że 90% będzie ciągnęła grafika. Plexi z frontu - out. Najlepiej jakiś mesh 3x120mm i ładne wentyle.

Wentyle na "szkicach" są po to, żeby były? Zasilacz ciągnie własne powietrze, nic innego poza tym nie ma w piwnicy.

Musisz to dobrze przemyśleć. Tak, żeby było wygodnie pod względem praktycznym i żeby wszystko spełniało swoją rolę. No i najważniejsze - żeby Tobie się podobało. Jeżeli te wszystkie aspekty będą spełnione to albo Ci się odechce albo będzie zacny projekt :D

 

Do tego podpisuję się rękami i nogami do tego co napisał kolega iDaft i także życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...