Skocz do zawartości

GTX670 problem z kartą


Recommended Posts

Witam

jakiś czas temu postanowiłem odpalić 3dmark firestrke aby sprawdzić jaki wpłym ma jednostka dwuprocesorowa na wynik karty. Niestety ale w przypadku 3dmark firestrike nie byłem w stanie przejść testu. Problem objawia się tym, że podczas trwania testu obraz nagle zamarza, natomiast licznik fpsów "pracuje" nadal. Wszystko to dzieje się do momentu próby wyjścia z programu: komputer się zawiesza i pomaga jedynie reset jednostki. teoretycznie w grach tego nie uświadczyłem ale samo wyniknięcie takiego problemu jest dość irytujące.

 

Najpierw mój sprzęt:

2 x Xeon X5550 @ 4ghz

Evga Sr2

12gb ramu 1600mhz@1840

Evga GTX 670

60GB SSD na system

500GB HDD na dane

Antec HCP 1000W

 

Co zrobiłem do tej pory.

1. Po pierwsze sprawdziłem czy temperatury mogą być problemem. Maksymalnie karta osiąga 70 stopni

2. Probowałem instalacji sterowników (instalacja na czysto) nowych jak i starszych oraz instalacji programu

3. W kacie desperacji sformatowałem cały komputer i ostawiłem system na nowo.

 

 

nagrałem filmik(kiepska jakość ale najważniejsze widać):

Link to post
Share on other sites

myślałem że napisałem, ale faktycznie nie wspomniałem o tym  :) . Po formacie całego komputera i instalacji wszystkich sterowników test puściłem na standardowych ustawieniach, tzn wszytsko bec OC. Problem niestety jest.

Co ciekawe ten błąd występuje tylko w 3dmark firestrike. Na przykład wersja z 2006 roku bądź Vantage albo 3dmark11 działają. I tutaj właśnie nie wiem czemu tak jest. A jest to dość irytujące dla mnie. Myślałem, że może ktoś miał podobny problem :cry:

Link to post
Share on other sites

Przychodzi mi jeszcze takie coś:

Wszystko jest OK, problem jest w samej aplikacji. Z tego co pamiętam 3DMark co jakiś czas wypuszczał update do swoich benchmarków i oddzielne (z tego co kojarzę) dla tzw SYSINFO, który jest częścią 3DMarka i jest odpowiedzialny za odpowiednie "wyczucie" konfiguracji sprzętowej.

 

Zadbaj zatem o najnowsze updates :) Do tego jeszcze zainstaluj w systemie C++ redistr. w wersjach od 2005 do 2013.

 

<pozdrawiam>

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ok, sysinfo zaktualizowałem, biblioteki C++ również. na razie nie odpalam firestrike. Ściągam więcej benchmarków i dziś wieczorem powinno być wiadomo co i jak;)


Przepraszam za post pod postem. Mimo aktualizacji wszystkiego nic nie pomaga. problem jest nadal. Niestety ciężko skołować mi inny komputer aby tam puścić 3dmarka, więc nadal próbuję znaleźć przyczynę. Jakieś inne sugestie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...