Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Kwota przeznaczona na zakup: 3400-4000 zł

 

2. Rozmiar matrycy: 15,6"

 

3. Główne zastosowanie: obróbka zdjęć, Photoshop i inne podobne programy, proste gry typu HearthStone, League of Legends, Counter Strike: GO, FIFA, czasem jakiś nowszy tytuł (w tym przypadku wystarczą ustawienia Medium)

 

4. Miejsce użytkowania: głównie dom, ale także praca, uczelnia

 

5. Wymagania specjalne: Zależy mi na dobrej jakości wyświetlacza oraz mocnym procesorze, aby można było swobodnie pracować w programach do obróbki zdjęć, czasami laptop będzie podłączany do monitora, lecz nie zawsze, dlatego też główny nacisk stawiam na matrycę. Zastanawiam się także nad długością pracy na baterii, ponieważ jeszcze nie wiem, czy na uczelni można używać przedłużaczy, aby w razie czego można było podłączyć laptopa i sporządzać notatki. Jeśli ktoś coś wie na temat stosowania przedłużaczy i jakie muszą być one długie żeby można było np. siedzieć na środkowych siedzeniach, byłbym wdzięczny za informację.

 

6. Osobiste preferencje: Moje myśli kierują się w stronę Asusa', bądź Dell'a choć jestem otwarty na wszystkie propozycje.

 

7. System operacyjny: już posiadam

 

8. Własna propozycja: Asus G56JR, Asus N56JR ze względu na matrycę IPS.

 

Jeszcze mam takie pytanie związane z żywotnością. Czy laptopy są teraz produkowane tak, żeby po 2-3 latach siadła cała elektronika i jedynym wyjściem będzie zakup nowego, czy jest w stanie wytrzymać 4-6 lat dbając o niego ( nie chodzi mi o baterię, która jak wiadomo po tylu latach może odmówić posłuszeństwa, ale o resztę podzespołów).

 

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem te tematy, lecz wniosek z nich płynie taki, aby zakupić laptopa Clevo. Większość konfiguracji z i7 wychodzi mi poza mój budżet, więc te laptopy odpadają. Również serwis w Niemczech, a także waga nie przekonują mnie do kupna tych laptopów.  Czy można dostać coś lepszego od Asus'a G56JR lub N56JR do zadań wymienionych przeze mnie, czy są to najlepsze opcje pod względem cena/jakość ?

Link to post
Share on other sites

Clevo to moja najlepsza propozycja.

 

 

 

Również serwis w Niemczech

 

Tylko jeżeli kupujesz na Allegro. Jeżeli gdzie indziej np:na BM to serwis jest w Polsce (ty akurat w Warszawie).

 

 

 

 

a także waga

 

Jakoś musieli to skonstruować żeby było można wszystko wymienić oraz żeby chłodzenie było w porządku

 

 

 

Czy można dostać coś lepszego

 

Zależy od punktu widzenia. Dla mnie tak, dla ciebie nie wiem.

 

 

 

 

Była wymieniona propozycja godna rozpatrzenia - Asus N550JK. Jeszcze wspomnę o MSI GT60.

Czytałeś o serwisie Asusa ? 

 

 

Co do żywotności laptopa - w większości jest to loteria jednak większe szanse na to,że laptop od tak nie padnie po np: 2 latach zapewniasz sobie poprzez dbanie o niego (jak już wspomniałeś) i takich w których możesz wszystkie części wymienić.

 

 

 

 

po 2-3 latach siadła cała elektronika

 

Są i takie przypadki ...

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Użytkownik Kac2per1 napisał, że cytuje "na BM to serwis jest w Polsce (ty akurat w Warszawie)", więc już sam nie wiem.

Obawiam się realizacji gwarancji i tego, że muszę na własny koszt wysyłać laptopa do Niemiec. Czy te koszta są później przynajmniej zwracane ? Jeśli nie, to ile kosztuje wysłanie laptopa zabezpieczonego kurierem do firmy Clevo ?

U innych firm jest o tyle wygodnie, że dzwonię do serwisu i oni na własny koszt przysyłają do mnie kuriera (przynajmniej tak miałem przy poprzednim laptopie).

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to,że jeżeli kupujesz laptopa od http://www.bluemobility.pl to do nich wysyłasz. Gdzie dalej oni wysyłają (naprawiają lub cokolwiek innego), na czyj koszt to już cie nie obchodzi (bez obrazy).

 

 

No właśnie najbardziej chodzi o cenę. Kupujesz laptopa np: 800 zł tańszego a wysyłka powiedzmy 100 zł (chociaż wiemy,że 60 ale przypuszczamy,że coś się zmieniło i musisz ponieść większe koszty). I tak i tak zyskujesz 600 zł (gdyby coś ci się zepsuło 2 razy). Oni odsyłają na ich koszt więc tu nic nie płacisz.

 

 

Jeżeli nie chcesz Clevo to nie musisz kupować. To TWOJA decyzja co kupisz.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

exactly, średnia różnica ceny to nawet ponad 1 tysiąc pln złotych... a awaryjność, powiedzmy sobie szczerze, jeżeli sam coś nie zmajstrujesz to prawdopodobnie nigdy do serwisu nie pojedzie.

Edytowane przez barylaxp
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Clevo jako tako mi się podobają ze względu na możliwości rozbudowy,  z tym, że swego czasu słyszałem (ok. 2 lata temu), że firma splajtowała, a później z powrotem wróciła na rynek. Czy taka sytuacja może się powtórzyć ? Co wtedy z gwarancją ?

Jestem zielony w tych sprawach, więc od razu przepraszam, ale mogę zalewać Was pytaniami, żeby rozwiać wszystkie moje wątpliwości :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...