Skocz do zawartości

Problem z lewym przyciskiem touchpada


Recommended Posts

Witam

Mam problem z touchpadem, który objawia się tak jakby lewy przycisk myszki był cały czas wciśnięty. Stało się tak po formacie systemu, który wczoraj zrobiłem (wczesniej wszystko było ok), a uszkodzenia mechaniczne  nie powinny wystąpić. Po ruszeniu wskaźnikiem za pomocą touchpada pojawił się na pulpicie prostokąt zaznaczenia. Ani puknięcia, ani wciskanie lewego przycisku nie pomaga (nie zwalnia lewego przycisku). Nie mogę przez to nic kliknąć. Prawy przycisk działa normalnie. Po podłączeniu do USB myszki, podczas jej używania wszystko działa normalnie jednak touchpad nadal nie funkcjonuje prawidłowo. Zainstalowałem od nowa sterowniki i jest to samo :/ Model Laptopa to Samsung NP-RV510-A02PL. Po zmianie ustawienia myszy na osobę leworęczną prawy przycisk działa jak lewy , a lewy zznów nie reaguje .

Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim lub wie jak to naprawić?

Edytowane przez Bulis
Link to post
Share on other sites

a czy lewy przycisk wydaje normalne dźwięki "klikania" tak jak prawy czy jest jakby cały czas wciśnięty i nic nie klika (nie odskakuje)?

Czy masz pewność, że pod Twoją nie obecność ktoś nie rozlał lub rozsypał czegoś na taouchpada? 

 

W ostateczności musisz się dobrać do touchpada i go wyczyścić, tu jak to zrobić:

 

gdzieś od 1:50

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Lewy przycisk wydaje takie same dźwieki jak prawy czyli normalne. Tak mam 100 % pewność, że nikt nic przy nim nie robił. Czytałem gdzieś na jakiś forach, że istnieją jakieś kombinację klawiszy typu fn + f9, ale u mnie to nie dział chociaż po formacie wcisnełem chyba ten fn z jakimś innym klawiszem . A czy problem z touch padem może mieć związek z problemem dysku ? Bo nie dawno wyskoczył mi komunikat, że nastąpiła jakaś awaria dysku.. i faktycznie jestem w trakcie skanowania dysku i już wykryto dwa bad sektory ..

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy problem z touch padem może mieć związek z problemem dysku

 

Nie spotkałem się z czymś takim więc szczerze wątpię...

 

 

 

klawiszy typu fn + f9

 

tak, ale on wyłącza całkowicie touchpad - poszukaj u siebie ikonki wyglądającej jak przekreślony touchpad (przy najmniej u mnie, a gdzie to jest u Ciebie to musiałbyś wstawić zdjęcie klawiatury to Ci powiem).

 

Sprawdź w ustawieniach myszy w Windowsie czy tam jest wszystko OK.

 

Jak się touchpad zachowuje w grach?

Link to post
Share on other sites

Po podpięciu myszy wszystko elegancko działa ( oprócz touchpada ). Poniżej daje link do zdjęcia klawiatury !

http://www.iv.pl/images/63030815039761259075.jpg  btw. po przeskanowaniu dysku wykryłem 14 bad sektorów ..


Nie spotkałem się z czymś takim więc szczerze wątpię...

 

 

 

 

tak, ale on wyłącza całkowicie touchpad - poszukaj u siebie ikonki wyglądającej jak przekreślony touchpad (przy najmniej u mnie, a gdzie to jest u Ciebie to musiałbyś wstawić zdjęcie klawiatury to Ci powiem).

 

Sprawdź w ustawieniach myszy w Windowsie czy tam jest wszystko OK.

 

Jak się touchpad zachowuje w grach?

a teraz już widzę jest to klawisz f10 kiedy go nacisnę touchpad w ogóle nie reaguje .


Refresh !!!!

Link to post
Share on other sites

Problem nadal aktualny .. nawet rozebranie i przeczyszczenie touchpada nic nie dało.. Do tego sprawdzałem touchpada specjalnym programem, który pokazał że lewy przycisk jest cały czas wciśnięty a przecież gdy go wciskam to normalnie reaguje ..

Link to post
Share on other sites
  • 8 lat później...

Dostanę zapewne odznakę złotego górnika ale mam ten problem. Wszystko działa prawidłowo kiedy lewy przycisk myszy jest wciśnięty. Jak jest zwolniony to zachowuje się jakby był ciągle wciskany. Wymiana palmrestu z touchpadem nie pomogła. 

Problem okazało się, że był powodowany przez wskaźnik umieszczony między klawiszami na klawiaturze. Ten mały guziczek. Jego odłączenie rozwiązało problem.

Komputer HP EliteBook 8540p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...