Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad trudnym wyborem między laptopami firmy Dell oraz Clevo.

Aktualnie jest promocja na stronie Della (15%) i za laptopy są podobne pieniądze.

Głównie stawiam na gry. Dobrze by było aby była duża rozdzielczość ekranu(minimum FHD).

Moje propozyje : 

 

1. Dell Alienware 17" (Procesor : i7-4710MQ, Karta Graficzna : Gtx 880m 8gb Vram, Pamieć ram : 2*4 gb,

ekran matowy 1920x1080 FHD + W 8.1) Cena - 8870 zł - 15% = 7539 zł.

 

2. Clevo P370SM-A ( Procesor : i7-4710MQ, Karta Graficzna : 2x r9 m290x Cross-Fire, Ram : 8gb,

ekran 1920*1080 FHD + W 8.1 ) Cena 7650 zł + Windows 8.1 = ~ 8000zł

 

Proszę o dodatkowe wskazówki czy też zmiany w podobnej cenie. Moj budżet do 8 tysięcy(pracuje przez wakacje). Proszę także o napisanie własnej propozycji,

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Myślę,że nic lepszego się nie wymyśli poza tymi dwoma modelami.

 

Osobiście stawiałbym na Clevo (sam mam Clevo P370EM) ze względu na ok. 30% większą wydajność. Jednak pojedyncza karta graficzna i ta gwarancja Dell ... Trudny wybór

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Z decyzją dotyczącą zakupu laptopa i tak czy inaczej musze się wstrzymać do końca sierpnia, ponieważ wtedy wracam do Polski.

 

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie laptopów.

1.Na jakiej zasadzie i gdzie mogę wymienić części w Clevo?

2.Czy mogę coś zmienić w przyszłości w alienware?

3.Jak działa gwarancja Clevo?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ad.1 gdziekolwiek kupisz część, zamawiasz ją do siebie i po prostu montujesz. Jeżeli nie umiesz sam tego zrobić wysyłasz tam gdzie kupiłeś laptopa i oni powinni tą część zamontować.

Ad.2 Z tego co wiem W Alienware masz podobne zasady jak w Clevo. Oczywiście i ten i ten są to wielorazówki więc prawdopodobnie możesz wszystko wymienić. Co do szczegółowego opisu wymiany to nie wiem.

Ad.3 Zależy gdzie kupisz. Jeżeli np: na Bluemobility to dzwonisz do nich (lub piszesz) i wysyłasz (lub podwozisz) im laptopa a oni go naprawiają i tobie zwracają. Jeżeli kupisz na Allegro to wysyłasz laptop do Niemiec na swój koszt (tam gdzie mają autoryzowany serwis) a oni po naprawie zwracają laptopa na ich koszt do ciebie.

 

Te trzy punkty napisałem tak jak ja to rozumiem. Czy wszystko jest na 101% tak samo to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Tylko jedno wez pod uwage, troche zle to ujales. mozesz zmieniac podzespoly jak chcesz, ale ingerencja w bios to jednoznaczna utrata gwarancji w dwoch pierwszych punktach. z tego co wiem, biorac pod uwage punkt trzeci, wysylaja lapka do autoryzowanego serwisu Clevo sprzedajacy jest w stanie postawic lapka na nogi, nawet po trefnym flashu, nie tracac gwarancji.a wymieniajac w alienware czy w Clevo od Bluemobility od tak sobie czesci takze mozemy pozbawic sie gwarancji. Wysylka do Niemiec to w dzisiejszych czasach, zaden wydatek, a w zamian otrzymujesz elastyczna gwarancje oraz wsparcie serwisu producenta, a nie sklepu. sam musisz wiedziec co wybrac.


apropo serwisu, to Kac2per1 w Niemczech jest JEDYNY autoryzowany serwis CLEVO, wszystkie inne to garażówki ;) niestety.

 

http://www.clevo.com.tw/en/about/worlds_s.asp

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak zdecyduje się na clevo. Tylko nie za taką cenę. Nie chce wydać wszystkich zarobionych pieniędzy na laptopa, ponieważ nie gram w najnowsze gry i nie zależy mi na ultra. Do gier man Xboxa one i ps4.

Czy znajdę jakiegoś clevo do 4 tysięcy?

Najlepiej 17".

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Jednak zdecyduje się na clevo. Tylko nie za taką cenę. Nie chce wydać wszystkich zarobionych pieniędzy na laptopa, ponieważ nie gram w najnowsze gry i nie zależy mi na ultra. Do gier man Xboxa one i ps4.

Czy znajdę jakiegoś clevo do 4 tysięcy?

Najlepiej 17".

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

witaj ,

modele EM to niestety ale EOL ich modernizacja konczy sie na wersji Hardware EM

polecic mozna ale modele SM-A wazne SM-a gdyz sa obecne modele dostepne przykladowo tu :

LINK  lub jak jestes w DE to zerknij do ONE.de link

 

pozdrawiam VSS

Link to post
Share on other sites

eol end of life

Hardware EM=max dostepny przy dystrybucji produktu EM czyli dzisiejsze Hardware tam nie bedzie dzialac

Dell to inna bajka i w wiekszosci upgreade jest kompatybilny,

Edytowane przez -VSS-
Link to post
Share on other sites

EOL ale nie ustępują wydajności najnowszej platformie, a jeśli światło dzienne publicznie ujrzy BIOS do EM to karty GTX7xxM oraz GTX8xxM będzie można upgradować wlasnie w EM. Inaczej jest w przypadku AMD HD8970M/R9-M290X jest kompatybilne z EM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...