Skocz do zawartości

Karta grafiki którą "uciągnie" zasilacz 400-450W


Recommended Posts

Witam. 

Jak w temacie, ale wyjaśniam o co chodzi: 

Już wcześniej miałem zamiar zmniejszyć komputer do rozmiarów konsoli. Udało się kupić dość tanio obudowę Silverstone Raven RVZ01 

http://www.silverstonetek.com/raven/products/index.php?model=RVZ01&area=en

Rzecz w tym, że w grę wchodzą tylko zasilacze SFX, a najmocniejsze jakie znalazłem to Silverstone Strider 400 lub 450W i CiT 500W. CiT to raczej odpada, ale chwilowo będę go używał, ponieważ go posiadam. 

Obecna karta HD7970 może być zbyt dużym obciążeniem dla zasilacza (myślę o Silverstone, CiT to w akcie desperacji) i myślałem nad R9 270X lub 7850. 

Najdziwniejsze jest to, że R9 270X jest niemal w tej samej cenie co R9 280X (10-30 funtów różnicy), a 7850 można nabyć za pół ceny R9 270X.  

No i jestem w kropce. Nie wiem co wybrać. 

Może coś doradzicie? 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Tylko że tutaj wchodzą raczej karty low-profile. Więc raczej nic z tego co podałeś.

Buda:382mm (W) x 105mm (H) x 350mm (D)

Karta np GB r9 270x L=297mm W=132mm H=43mm

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

I tu się kolega myli... 

Karta wejdzie nawet 33 cm długości. Tylko leży na boku a podłączenie odbywa się przez uchwyt z przedłużką PCIe.  Podobne rozwiązanie jest w Alienware X51 (to mój wzór, ale cena koszmarna)

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Powiem, że mnie "urzekła" ta obudowa i jak zobaczyłem ją o 20f taniej to zaraz brałem. Na razie pojadę na integrze z i7 (do Modern Warfare 2 i Skyrim o dziwo wystarcza to może i ESO pójdzie?) dopóki nie rozwiąże kwestii zasilacza i karty grafiki. 

Czytałem, że R9 270X ma spory pobór prądu (na  Crysisie 3 grubo ponad 200W) a z drugiej widziałem składaki ITX z 7850 i zasilaczami 300W. 

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Powiem, że mnie "urzekła" ta obudowa i jak zobaczyłem ją o 20f taniej to zaraz brałem. Na razie pojadę na integrze z i7 (do Modern Warfare 2 i Skyrim o dziwo wystarcza to może i ESO pójdzie?) dopóki nie rozwiąże kwestii zasilacza i karty grafiki. 

Czytałem, że R9 270X ma spory pobór prądu (na  Crysisie 3 grubo ponad 200W) a z drugiej widziałem składaki ITX z 7850 i zasilaczami 300W. 

To chyba obniżone taktowania miała ta 7850.. To nie ma prawa działać.

Link to post
Share on other sites

Ten Zasilacz bez problemu powinien sobie poradzić z niepodkręconymi zespołami. 

 

http://cdn.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2012-10-29/5-Nameplate.jpg

 

 

Dla samej karty!!!

http://www.guru3d.com/miraserver/images/2011/r7900/Untitled-1.png

 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bawię się w OC, bo nie mam potrzeby. Wszystko chodzi bez zarzutu. 

Dziękuję za jasną odpowiedź, jednak mam małe pytanie: czy TPD to nie emisja cieplna przypadkiem?

Jakkolwiek, znalazłem tabele, gdzie wykazano że, na pełnym obciążeniu 7970 "bierze" ok 250W + i7 ok 170W (mam wrażenie, że nieco "popłynęli", ale cóż, kto wie?). Niby już 420W.


No więc, skoro nikt nie pisze, kupiłem R9 270 Gigabyte i wymieniam niedługo zasilacz na Silverstone Strider 450W, bo na zapowiedziane 600W chyba się nie doczekam. Na razie jadę na niesławnym CiT 500W. Skoro dał radę z A6 podkręconym do 3,5 (z 2,7) i 6950 to też da radę. Bynajmniej na razie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...