Skocz do zawartości

Czy da rade podkrecic procka AMD Althon 5000+


Recommended Posts

Co do tego wyniku, to raczej jest to już maksimum, wątpię aby dodatkowe chłodzenie coś dało, po prostu osiągnąłeś maks procka, no chyba, że coś jeszcze go blokuje, ale wątpię.

 

Ogranicza mnie płyta główna i mam Brisbane.

U kolegi na GB 770-UD3 na 1.4V szedł na 3.3GHz a na 1.5 poszedł na 3.5GHz (żałuję że nie zrobiłem screenów i nie wstawiłem na benchit :D )

Link to post
Share on other sites

Obniż pamięci o jeden stopień

Chodzi o HT link tak ? Bo nie wiem ;p

 

 

No i chyba pastę sobie kupię tylko jaką?

 

A płyta główna mi nie "sfiksuje" jak podkręcę go mocniej ? Teraz przy grach takich jak Metro 2033 czy Dragon Age temp płyty głównej wynosi pomiędzy 68-72*C, a procesora 59-62. Oczywiście na full detal :)

Link to post
Share on other sites

Moja nawet wyższe temperatury osiąga :)

Nie chodzi o HT Link(to na x4) tylko taktowanie pamięci. Powinieneś mieć tam gdzie opcje OC osobną kategorię do ustawiania taktowania i timingów pamięci

 

/E:hmm przejrzałem całą instrukcję i... nie znalazłem opcji w której można by było zmienić cokolwiek dot. pamięci

Ja na F1 miałem tylko zmianę taktowania, ale w najnowszym BIOSie wrzucili możliwość ruszenia timingów.

Dziwne, ja mam możliwość zmiany tych opcji tylko nie wiem po co bo u mnie nie można zmieniać napięć :D

A u ciebie odwrotnie

 

 

Pastę na procka proponuję Arctic Silver 5

A żeby temperatura płyty głównej spadła(spadnie po zaaplikowaniu nowej pasty, bo będzie zimniej) dokup wentylatory do obudowy. Najlepszą "techniką" jest przód-tył ;)

Link to post
Share on other sites

U mnie praktycznie da się wszystko zmienić ;p Wentylator mam zamiar kupić ale z przodu nie mam za bardzo jak go przymocować... ale za to mam z boku obudowy miejsce na dodatkowy wentyl wymiary 100x130 [mm] myślałem żeby tam wsadzić 120mm ale gorzej będzie z przymocowaniem bo na wys jest 100mm :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...