Skocz do zawartości

Czy da rade podkrecic procka AMD Althon 5000+


Recommended Posts

Witam,

otóż grałem sobie w Crisys'a Warhead i stwierdziłem ze mój procek nie daje rady i spowalnia mojego gtx260[grafikę wczytuje ładnie ale jak jadę jakimś pojazdem wpadając jak "rambo' w grupkę przeciwników lub jest większa ro*********a to gra chodzi płynnie i nagle bum mała zacinka i znowu płynnie] . Zastanawiam się nad podkręceniem procesora do 3Ghz i nie wiem czy mój Modecom Premium 500W da radę ?

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-M56S-S3

Ram:GoodRAM GR667D264L5/1G 2x 1gb

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+

 

Poniżej załączam Temperatury podzespołów oraz wartość napięć:

http://img529.imageshack.us/img529/9679/tempkompa.png

Link to post
Share on other sites

Te 3GHz powinno pójść bez podnoszenia napięć (przynajmniej u mnie tak jest).

Ustaw HTT na 230, HT Link na x4 a pamięci na 533MHz.

Ale ten zasilacz to ja bym zmienił.

 

Nie mów że do tego Athlonika wsadziłeś GTX-a 260 :)

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tylko tyle kręć tego athlona ile możesz ale i tak będzie bardzo spowalniał twoją grafikę kiedyś też miałem athlona x2 chyba to był 4400 podkręcony do 3100 mhz później wymieniłem radka 2900 pro na ge forca gtx 260 calibre procesor bardzo go spowalniał mimo to iż był podkręcony po 3 dniach wymieniłem procka na athlona x3 425 którego podkręciłem do 3620mhz i dopiero karta pokazała swoją wydajność i można spokojnie sobie pograć bez obaw o spadki fps w 3d mark 06 miałem wcześniej na starym athlonie chyba nieco ponad 11000pkt a teraz mam 16200pkt .

Link to post
Share on other sites

Temperatury są ok, a powiedz mi na jaki rdzeniu jest ten Athlon? Bo, nie każdego podkręcisz powyżej 3 GHz. :) Najlepiej jak byś kupił sobie nowego procka, nie mówie tutaj o jakimś super hiper, ale takim z nowej generacji Athlon II czy Phenom II, sprawdź czy płyta je obsługuje, jeśli tak to sprzedawaj tego co masz dołóż kilka zł i kup nowego co nie będzie wąskim gardłem dla grafy.

Co do zasiłki to powinna wytrzymać kręcenie, tak jak koledzy pisali, kręć go ile wlezie, ale te procki i tak są już mega wyżyłowane więc dużo nie wyciśniesz, ale powiedz jeszcze jaki ma rdzeń?

Link to post
Share on other sites

Człowieku, ja mam w szafce starą płytkę na AM2 z nForce 550, niedawno wyszedł nowy bios ze wparciem dla wszystkich procków na AM3 oprócz 6-rdzeniowych.

 

Dla twojej też jest.

http://gigabyte.com/support-downloads/c ... x?pid=2607

 

Upatrz sobie obsługiwany procek, a następnie zaktualizuj bios do wymaganej wersji i będzie śmigało. Co prawda nie wszystkie są obsługiwane, ale możesz włożyć nawet Phenoma II X4 955. Tylko aktualizacja biosu potrzebna. Zastanów się nad tym.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem co Arturion ;/

Mój Athlon 64 X2 5000+ zatrzymuje się na 2,89 GHz przy podkręcaniu szyną w biosie - dalej to chyba chipset mi się przegrzewa

Maksymalnie podkręciłem go do 2,92 GHz ale był niestabilny (3DMark06 nie ruszył)

Acha i jeszcze jedno - na windows xp podkręca się lepiej :)

Link to post
Share on other sites

WTF wrzuć wynik na benchit :)

Ja mojego 5200+ bez zmiany napięcia do 2850MHz podciągne, ale udało mi się zrobić 3DMarka06 na 3GHz i wyszło mi 10439pkt ;)

Ogólnie zaobserwowałem że on sobie sam napięcie podnosi!

Odpaliłem OCCT i nTune podkręcałem go, CPU-Z ciągle odpalony i doszedłem do 3,1GHz, przy napięci coś tam powyżej 1.3V, a normalnie 1,23 ma o.O

I wtedy restart bo płyta główna miała 80 stopni :P

A procek nawet do 70 stopni na BOXie nie doszedł(z pastą AS5)

 

 

@Autor

To nie procek robi te spowolnienia a pamięć RAM której brakuje

Przez procka możesz mieć jedynie mniej FPS(ew. zmniejsz fizykę do Low i wtedy zobacz)

Link to post
Share on other sites

Myślę ze taki jest w sam raz :P

 

http://www.ps.com.pl/module/sklep/ga/1/ ... /ix/209903

Może być, o ile oczywiście z kasą będzie ci pasował. Chociaż ja bym szukał taniego 955.

Mój Athlon 64 X2 5000+ zatrzymuje się na 2,89 GHz przy podkręcaniu szyną w biosie - dalej to chyba chipset mi się przegrzewa

Maksymalnie podkręciłem go do 2,92 GHz ale był niestabilny (3DMark06 nie ruszył)

Acha i jeszcze jedno - na windows xp podkręca się lepiej :)

Raczej nie nie chipset, tylko na maksa wyżyłowany procek, te Athlony słabo się podkręcają, okolice 3GHz to jest dla nich max.

System nie ma tutaj nic do rzeczy, podkręcasz przecież w BIOSIE.

 

a i jeszcze jedno czy ze zmiana procesora nie wiąże się wymiana ramu lub dokupienia dodatkowych kości ?

Nowa generacja procków AMD na platformie AM3 ma to do siebie, że zawiera zintegrowany kontroler pamięci RAM zarówno DDR2 jak i DDR3 (oprócz modeli 920 ale ich chyba już nie sprzedają). Więc jak masz DDR2 to nie musisz ich wymieniać, procek je obsłuży.
Link to post
Share on other sites

@Autor

To nie procek robi te spowolnienia a pamięć RAM której brakuje

Przez procka możesz mieć jedynie mniej FPS(ew. zmniejsz fizykę do Low i wtedy zobacz

Zmniejszyłem fizykę na minimum tak jak mówiłeś i różnice są niewielkie a wręcz minimalne co do płynności gry wiec chyba nie ma sensu kupować ramu zamiast procesora.

 

Co do kupna procka to będę szukał jak najtaniej na razie nie jestem przy kasie ;p

Jak na razie będę musiał się zadowolić OC Athlona :D

Link to post
Share on other sites

Nie do Crysis'a, jak gram na vHigh to potrafi zająć te 1,6GB+400MB Vista(też mam 2GB)

I gdy zrobię jakiś ruch to gra się zacina na kilka sekund, i leci dalej i znów się zacina

 

Jeszcze gorzej jest w Crysis Wars, czyli MultiPlayer, lecę VTOLem i nagle mi się zacina, jak już się odetnie to mam laga, a nieraz potrafi np. utracić połączenie z serwerem po tym przycięciu(przycięcia są spowodowane brakiem pamięci, i gra musi doczytywać dane z dysku)

 

 

Także GTA IV potrafi ponad 2GB RAMu(gdy masz 3GB++) zająć + system

 

Ja planuje zakupić kostkę 1GB DDR2 i 3GB będzie już starczać

Gdy grasz, spójrz jakie masz użycie pamięci, jeśli ponad 95% to jest to wina braku pamięci

Link to post
Share on other sites

Zabrałem się za OC mojego procka.... Temperatura płyty głównej bardzo wysoka procesora zresztą też....

HT Link ustawiłem na x4

Napięcie w procku 1.400v; niższe napięcie powoduje niestabilność.

HTT 230

i chyba wycisnąłem z niego wszystko bo jak zwiększę HTT na 232 to procek jest już niestabilny a o temp nie wspomnę...

Może przydało by się jakieś chłodzonko nowe lub pasta ? a może wystarczy otworzyć obudowę i dać tam jakiś nawiew ? ale to już jutro bo zmęczony jestem....

 

Temperatury:

http://img717.imageshack.us/img717/1236/po10minutach.png

 

OC:

http://img710.imageshack.us/img710/1144/38943831.png

Link to post
Share on other sites

Coś b. słabo idą te wasze Athlony :P

Przy 1.4 ja mam 3.1GHz.

Athlony oparte o rdzeń brisbane kręcą się bardzo słabo. Spróbuj kręcić drugą generację to zobaczysz boost. :)

 

Co do tego wyniku, to raczej jest to już maksimum, wątpię aby dodatkowe chłodzenie coś dało, po prostu osiągnąłeś maks procka, no chyba, że coś jeszcze go blokuje, ale wątpię.

Link to post
Share on other sites

Obniż pamięci o jeden stopień

Ja mojego na 240 wbiłem bez ręcznej zmiany napięcia, i 1.32V chyba a na pewno nie było to 1.4V(co prawda ja mam F3 i Windsora)

Nie był stabilny(3 minuty w OCCT) ale dał radę tyle pocisnąć

MOBO też mi się tak rozgrzewa, to przez słabą wentylację ;)

 

Jak zmienisz pastę to oczekuj spadku temperatury z 10 stopni :)

Maksymalna temperatura dla twojego procesora to 68 stopni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...