Skocz do zawartości

Monitor do pracy i nauki do ok. 700zł.


Recommended Posts

 

Cześć, 

szukam monitora na biurko do pracy i nauki- praca z tekstem (programowanie), Internet, czasem filmy. Górny pułap 700zł. Chcę po prostu czegoś komfortowego, na 15,6" laptopie po prostu się nie da.

Takie moje typy: 

 

LG 24MP76HM-S albo LG 23MP65

BenQ GW2450HM

Samsung S23c650d

 

chociaż te są dość duże (24, 23 cale) coś mniejszego np. 21 cali też by mi odpowiadało. Co możecie polecić w tej cenie? Grać będę na nim raczej mało. Gniazdo HDMI będzie plusem, ale obejdzie się i bez niego. Ergonomia też na plus- regulacja wysokości itd. jak w tym Samsungu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez krawatt
Link to post
Share on other sites

Racja. Niestety GW2460HM z FF nie mają w żadnym sklepie aktualnie na stanie w granicach 600 zł, a nie chcę dopłacać niepotrzebnie. Może faktycznie zastanowię się nad tym Dellem, chociaż czytałem że ma słabsze czernie (matryca IPS). Ciężki wybór. A np. GL2460HM? Matryca TN to najtańsza opcja, więc badziewna?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem BL2410PT, ale mam DUŻY problem z monitorem... Otóż on strasznie mruga! Po prostu widać na nim takie poziomie paseczki, migające, szczególnie gdy wyświetla się jednolita powierzchnię, POMOCY! Nie wiem czy to uszkodzenie monitora czy ja coś źle robię. Podłączam przez VGA. Może zaktualizować sterowniki? Moja karta graf. to GeForce GT 620M. W zaawansowanych ustawieniach rozdzielczości jedyna opcja odświeżania ekranu to 60Hz. Proszę o pomoc bo dla mnie to nieakceptowalne co się dzieje...

 

W opcjach  na laptopie mam ustawiony ten monitor jako projektor, bo nie mam innej opcji. Co z tym zrobić?

Dodam że paski pojawiają się wyraźniej gdy np. poruszam jakimś oknem na pulpicie, lub przewijam stronę myszką.

 

EDIT: Wiem, co powoduje problem: jest to zasilacz komputera. Po odłączeniu laptopa od zasilania paski znikają zupełnie. Nie mam jednak pojęcia jak rozwiązać problem? Gniazdka VGA i zasilanie są kilka centymetrów od siebie, co robić?

Edytowane przez krawatt
Link to post
Share on other sites

No to *****iście. Nie mam w laptopie wyjścia DVI-D, a monitor nie ma wejścia HDMI. Pozostaje mi chyba tylko zwrot monitora w takim razie. Po co więc w ogóle wejście analogowe w tym monitorze, skoro trzeba używać cyfrowego?

Edytowane przez krawatt
Link to post
Share on other sites

użyj kabla DVI-D na HDMI, ale to osobna kwestia nie związana z tym falowaniem

 

natomiast skoro tak daje ci prądem to zastanów się nad listwą ze stabilizatorem napięcia (lub rozwiązaniem problemu globalnie przez remont instalcji elektrycznej w domu/mieszkaniu), to może rozwiązać problem, inna alternatywa to, że masz gó*****y zasilacz od laptopa i albo bateria, albo problemy, to częsta przypadłość lapków

Link to post
Share on other sites

OK, zaopatrzę się w taką przejściówkę. Nie wiedziałem, muszę przyznać, że jest zalecane użycie gniazda cyfrowego.

Zasilacz od laptopa mam fabryczny, nie wiem niestety za wiele o jego jakości ale jest możliwe, że sieje bardzo, skoro takie rzeczy się dzieją. Instalacja jest raczej OK, nie ma problemu z żadnymi innymi urzadzeniami, oczywiście jest bolec uziemiający w gniazdku. Będę szukał rozwiązania problemu.

Monitor bardzo mi się podoba i chciałbym po prostu uniknąć odsyłania go.

 

EDIT: rozwiązane: ktoś miał podobny problem, cytat z elektroda.pl

 

 

Miałem identyczny problem. Jego źródłem było to, że dwa urządzenia (laptop i monitor) połączone kablem VGA posiadały niezależne uziemienia (o czym świadczy 3-biegunowa wtyczka zasilania). W rezultacie powstaje tak zwana pętla masy, która generuje zakłócenia. Aby problem zniknął, wystarczy usunąć jedno z tych uziemień. Ja usunąłem bolec w jednym z gniazd przedłużacza uzyskując w ten sposób jedno gniazdko bez uziemienia, do którego podłączam monitor (cały układ jest nadal uziemiony dzięki uziemieniu laptopa). 

Podłączyłem laptopa przez listwę bez uziemiania, problem zniknął od razu.

Edytowane przez krawatt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...