Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • mój budżet : 3000
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Sklep, internet lub allegro
  • nówka czy używka : Nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : od 5 cali
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : Gry, internet, muzyka, zdjęcia
  • moje najważniejsze wymagania : Dobry aparat, płynne działanie, dobra jakość muzyki na słuchawkach.

Myślałem nad galaxy s5 i lg g3. Dodam że serię galaxy używam od s3.

Link to post
Share on other sites

Plastik :/ mi nie odopowiada calkowicie ale to tylko moje zdanie dodatkowo wyglada jak mydelniczka brzydka nakladka i nie dzialajacy czytnik lini papilarnych bardziej bym wybieral pomiedzy Z2 a Note 3.

Oczywiscie zostaja nam Oneplus One i Xiaomi(czy jak to sie tam pisze) ale to chnczyki czyt. Problem z serwisem itp.

Link to post
Share on other sites
ale slyszalem same dobre opinie

Kiepska bateria, niewielki skok wydajnościowy w stosunku do G2, throttling (bezpośrednio związany z przegrzewaniem się)..

 

 

One M8 pomimo malej ilosci mpx robi dobre zdjecia

Chyba jednak nie aż tak dobre z tego co mi wiadomo.

 

nie dzialajacy czytnik lini papilarnych

Nic mi o tym nie wiadomo.

 

 

bym wybieral pomiedzy Z2 a Note 3

A z tym zgodzę się w zupełności.

 

Note 3 to telefon stricte biznesowy. Dobra bateria, świetna jakość rozmów, porządny aparat, wiele małych, aczkolwiek bardzo przydatnych podczas pracy "ficzerów". Z2 jest bardziej nastawiony na multimedia niż na pracę, co nie oznacza, że Note 3 nie nadaje się "do rozrywki" czy Z2 do pracy.

 

 

 

 

dobra jakość muzyki na słuchawkach

Niestety nie wiem w końcu czy Note 3 ma Wolfsona, czy też inny DAC, nie mniej jednak jest chwalony w kwestii jakości dźwięku jak na smartfona, wszystko ostatecznie zależy od preferencji słuchacza.

 

 

Oczywiscie zostaja nam Oneplus One i Xiaomi(czy jak to sie tam pisze) ale to chnczyki czyt. Problem z serwisem itp.

Nie wiem jaki problem z serwisem. O ile mi wiadomo Oneplus One trzeba po prostu odesłać - to może być uciążliwe, ale nie nazwałbym tego problemem.

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

mam z2 od wczoraj - mistrz klasa pierwsza

a miałem już g2, s5, flex, ip5s,z1

 

miedzy z1 a z2 roznica to o wiele lepszy ekran, troszeczke lepszy aparat, lepsza bateria, głosniki stereo ! , jak dla mnie toszeczke lepsza bryła telefonu - wydajnosc flagowce od roku maja taka sama

 

wykonanie to klasa tak samo jak w apple

 

wydajnosc nakładki i 3gb sprawiaja ze telefon to rakieta

 

zdjecia lepsze niz w s5

 

jedno gorsze od reszty - gra ciszej na słuchawkach

Link to post
Share on other sites

z2

 

chciałem g3 ale laguje (widziałem po poł godziny testu) i grzeje sie o wiele mocniej od Xpeerii

nie jest wodoszczelny ale to akurat detal

 

najwazniejsze ze  ma o wiele lepszy aparat

 

m8 tez jest ok - bawiłem się i miałem dylemat lecz padło na z2 gdyz trafiłem nowke z salonu play wiec pełna gwara producenta

Link to post
Share on other sites
z2   chciałem g3 ale laguje (widziałem po poł godziny testu) i grzeje sie o wiele mocniej od Xpeerii nie jest wodoszczelny ale to akurat detal   najwazniejsze ze  ma o wiele lepszy aparat

 

O wiele lepszy Z2 czy G3?

 

 

 

 

mój budżet : 3000 gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Sklep, internet lub allegro nówka czy używka : Nówka preferowany rozmiar wyświetlacza : od 5 cali preferowany system mobilny : Android do czego będę używać urządzenia : Gry, internet, muzyka, zdjęcia moje najważniejsze wymagania : Dobry aparat, płynne działanie, dobra jakość muzyki na słuchawkach.

 

Niestety mimo takiej kwoty idealnego smartfona nie kupisz poniżej najlepsze smartfony w poszczególnych kategoriach.

 

Gry- Sony Z2

Internet- LG G3

Dobry aparat- Galaxy S5

Płynne działanie - HTC M8

Dobra jakość muzyki HTC M8

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

O wiele lepszy Z2 czy G3?  

 

ta sama półka - z2 lepiej wykonany - g3 lepszy ekran aparaty bez w nikania w szczegóły taki sam wiec trudny wybor 


 

 

Mozesz jeszcze zobaczyc Nexsusa 5

 

Nexuxs słabo wypada na tel tych urządzeń.

 

Nexus ma swoje zalety - czysty android i CENA ;) 

Link to post
Share on other sites
O wiele lepszy Z2 czy G3?

 

 

 

 

 

 

Niestety mimo takiej kwoty idealnego smartfona nie kupisz poniżej najlepsze smartfony w poszczególnych kategoriach.

 

Gry- Sony Z2

Internet- LG G3

Dobry aparat- Galaxy S5

Płynne działanie - HTC M8

Dobra jakość muzyki HTC M8

 

Moze jakies uzasadnienie? Bo wiekszosc stad to bzdura. Do gier kazdy, do internetu rowniez kazdy (kwestia wielkosci ekranu i dlugosci pracy na jednym ladowaniu), aparat nie wiem, bo nie sprawdzalem, dzialanie na Z2 jest rownie plynne co M8, jakosc muzyki tez nie mialem okazji sprawdzic, ale to tez kwestia preferencji, nie zawsze Wolfson = najlepiej, oczywiscie "Wolfson" jest tutaj jako przyklad, zwiazany z Galaxy S3 ktory mial wolfsona a wielu osobom sie jego dzwiek nie podobal.

Link to post
Share on other sites
Moze jakies uzasadnienie? Bo wiekszosc stad to bzdura. Do gier kazdy, do internetu rowniez kazdy (kwestia wielkosci ekranu i dlugosci pracy na jednym ladowaniu), aparat nie wiem, bo nie sprawdzalem, dzialanie na Z2 jest rownie plynne co M8, jakosc muzyki tez nie mialem okazji sprawdzic, ale to tez kwestia preferencji, nie zawsze Wolfson = najlepiej, oczywiscie "Wolfson" jest tutaj jako przyklad, zwiazany z Galaxy S3 ktory mial wolfsona a wielu osobom sie jego dzwiek nie podobal.

 

 

Różnice w poszczególnych kwestiach moga być minimalne a ja podałem wg mnie i nie tylko najlepsze smartfony w poszczególnych kwestiach wymienionych przez Autora.

 

Gry- Sony Z2

 

Ze wszystkich  powyższych smartfonów tylko Sony (poza LG które słabo wypada ze względu na rozdzielczość) ma 3GB ramu które w przyszłości mogą zaważyć że dana gra pójdzie lub nie. W androidzie ramu nigdy mało, seryjnie pakowane śmieci chodzących w tle to już tradycja dlatego uważam że tu Sony wygrywa.

 

 

Internet- LG G3

 

Największy ekran tu bezdyskusyjnie wygrywa LG. Mimo że najsłabszy w długości przeglądania neta daje coś czego nie posiada Sony (drugi co do wielkości wyświetlacz 5,2) wyjmowaną baterię oraz prawie dwa razy krótszy czas ładowania niż Z2 oraz M8

 

 

Dobry aparat- Galaxy S5

 

 

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-LG-G3-vs-Samsung-Galaxy-S5-Galaxy-Note-3-iPhone-5s-LG-G2-Sony-Xperia-Z2-HTC-One-M8_id3728/page/7

 

 

Płynne działanie - HTC M8

 

Tu HTC klepie wszystkich niemal każdy z producentów w ostatnich generacjach zalicza wpadki. Samsung Touchwizz, LG nowa niedopracowana nakładka, Sony problemy z aparatem. Poprzedni model m7 po roku użytkowania z ponad 1000 zdjęć i kilkudziesięcioma aplikacjami latał aż miło. W M8 jest ta sama nakładka ten sam android i mocniejsze bebechy więc może być tylko lepiej. Od strony softwarowej HTC zawsze było mocne i to się nie zmeniło.

 

 

Dobra jakość muzyki HTC M8

 

http://www.gsmarena.com/htc_one_m8_vs_sony_xperia_z2-review-1088p6.php

 

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_vs_htc_one_m8-review-1067p7.php

 

 

http://www.gsmarena.com/lg_g3_vs_htc_one_m8-review-1094p7.php

 

 

 

 

 

@2up uprzedziles mnie :P Dotego calkiem przyzwoity aparat a w wydajnosci nie zauwazysz roznicy miedzy nim a np S5

 

 

 

Nie uprzedzajcie się więcej bo jeszcze coś mądrego z tego wyjdzie.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

które w przyszłości mogą zaważyć że dana gra pójdzie lub nie.

Prędzej zestarzeją się SoC niż braknie RAMu, 2GB to nadal dobra opcja, ale..

 

 

W androidzie ramu nigdy mało

.. z tym zgadzam się w zupełności, chociaż..

 

 

seryjnie pakowane śmieci chodzących w tle to już tradycja dlatego uważam że tu Sony wygrywa

..Xperia Z którą posiada brat muli dość znacznie, choć to aktualnie już stary telefon (jak to brzmi..)

 

 

wyjmowaną baterię oraz prawie dwa razy krótszy czas ładowania niż Z2 oraz M8

Jak już w innym temacie wspominałem - krótki czas ładowania to zbawienie gdy jesteśmy w domu. Poza domem wolę jednak mieć dłuższy czas pracy na baterii, co doceniłem w swoim iP5 gdy nie miałem ze sobą żadnej ładowarki, nawet samochodowej a byłem 100km od domu.

 

 

Od strony softwarowej HTC zawsze było mocne i to się nie zmeniło.

Z tym też bym polemizował, aczkolwiek być może M7 i M8 faktycznie działają płynnie, niestety nie dane było mi z nich korzystać z racji pewnej niechęci do HTC.

Link to post
Share on other sites

s5 zamieniłem na ip 5s tego sprzedałem z zyskiem i kupilem z2

porownywalne telefony z2 i s5 i to bardzo jedynie sony odstaje mocno do przodu wykonaniem (s5 nie jest złe lecz jednak plastik)

z2 ciszej gra na słuchawkach i wolniej sie ładuje bateria, ale ma minimalnie lepszy aparat (widac to w nocy) i ma wiecej ramu przy mniej zasobożernej nakładce co sprowadza się do tego ze praktycznie nie ubija appek

s5 ma lepiej widoczny ekran w mocne słońce - o wiele lepiej

z2 o wiele wiele lepiej gra z głosnikow wewnetrznych

kamerka przednia lepsza w s5

 

 

jak widac ida praktycznie łeb w łeb

 

BTW - touchwiz juz nie muli jak w s4 wiec nie słuchaj tego ze muli bo w s5 to nie prawda

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...