Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne ... co trzeba kupić a co można zrobić ?


Recommended Posts

Noszę się z myślą stworzenia chłodzenia wodnego dość wydajnego , wiem że muszę kupić blok wodny na procesor , ale co z resztą moje chłodzenie narazie ma opierać tylko na chłodzeniu procesora. Myślę że zrobienie rezerwuaru z plex-y nie będzie problemem oraz jaką wybrać chłodnice (nagrzewnice) oraz pompkę z tego co się orientuję te części są dość drogie ale ja myślę że nagrzewnice można wziąść z jakiegoś samochodu (lub czegoś innego) a pompkę to myślę że taka z awariu mi wystarczy całość ma kosztować w okolicach 250-300zł nie interesują mnie zestawy . Socket AM3 .:( z góry dzięki proszę o wsparcie w doborze tych części ..:D Pozdr...

Link to post
Share on other sites

nagrzewnica nie daje rady (trzeba wiatraki montować, żeby to jakoś w miarę wyrabiało), na wykręconego P4 + mocno grzejącą się kartę to nawet na chłodnicy ursusa temperatura potrafiła dość wysoko stać i warto wiatrak zamontować.

No chyba że chcesz samego proca chłodzić, to i nagrzewnica da radę.

Co do pompy, to albo od c.o., albo jakaś dedykowana (pamiętaj że przepustowość warto dobrać ze sporym zapasem).

Dodam jeszcze, że jak namierzysz chłodnicę ze zbiorniczkiem wyrównawczym np taka jak w punciaku, to jak powiesisz ją ponad wszystkimi blokami wodnymi, to odpadnie ci budowa rezerwuaru, no chyba że chcesz pompkę zatapialną...

Link to post
Share on other sites

mógł bym się tym zainteresować lecz chodzi mi o to żebym to zrobił w jak największym stopniu z rzeczy które nie wymagają "ogromnego" wkładu finansowego ... a co do pompek to się wogole nie znam wiem że zatapialna jest w wodzie :) myślę że taka z akwarium będzie dobra ale czy w akwarium jest pompka ?? haha sorry za moje noob-skie pytanie ale czy wogole można taką (jeżeli jest zamontować do chłodzonka :P jeszcze mam pytanko czy rezerwuar ma być zamknięty u góry czy nie ??? mile widziane linki do pompek na allegro ;) myślę że z tego coś będzie może nawet w miare wydajne a co z tym blokiem wodnym chodzi o to aby nie przekraczał 120zł co doradzicie ...:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...