Skocz do zawartości

Wymiana okablowania, typ złączy itp.


Recommended Posts

Już kupiłem, szkoda że wcześniej nie przeczytałem.

W nocy zakup, rano wysyłka. Tak się właśnie robi, a Darmacz do dziś nie był łaskaw odpowiedzieć na zapytanie. 

 

Ps. Macie sprawdzoną firme w Warszawie, chciałbym wyciąć okno w fabrycznym panelu (wzór) + cięcie w pleksi. 

Patryk, w swoim zacnym worklogu wspominałeś coś o Elderze, możesz coś więcej? 

Edytowane przez BitFFan
Link to post
Share on other sites

No więc tak, przesyłka z Paracordem dotarła (kilkadziesiąt metrów), zestaw do rozbierania wtyczek także. 

Kilka uwag,

Oploty paracord:

Polecam sprzedawce, błyskawiczna wysyłka! W przeciwieństwie do "darmacza", którego będę starał sie omijać z daleka. 

 

Wykonanie jak najbardziej ok, z tym że są lekkie prześwity. Drobnostka, ale mimo wszystko. 

Na pewno warte są swojej ceny. 

Natomiast moim zdaniem to nie jest rozmiar na kable, zdecydowanie powinny być mniejsze. 

3-4mm to jest za dużo. Ktoś pisał, że jest problem z założeniem mniejszych oplotów, nie sądze,

Wspomniane 3-4mm, lekko latają i czuć ewidentnie luz, tak się tego nie robi. Oploty powinny być lekko naciągniety, a na pewno nie powinny mieć luzu. Jestem przekonany, że ciut mniejsze (podkreślam ciut), o wiele lepiej by się sprawdziły, a z założeniem nie będzie wiekszego problemu. 

 

Sama konfekcja, to bułka z masłem, ale bardzo czasochłonna. 

Zdecywanie nie warto się w to bawić jak ktos ceni swój czas. Lepiej poświęcić wolną chwile na inne zabiegi w PC. 

Wycinanie, wyginanie i te wszystkie zabawy w modding -  super, ale zabawa w kilkadzięsiąt kabli? Myślę że akurat w tym konkretntm wypadku lepiej odżałować na gotowca za 40zl i ew. zmienić kilka kolorów wg. uznania. 

Uwaga tylko i wyłącznie dla tych, co nie mają urlopu przez cały rok. 

 

Zestaw do robierania wtyczek, Lamptrona:

 

Warty każdej złotówki! Solidny i bardzo pomocny. 

Zdecydowanie polecam, szczególnie że sama zabawa z oplotami jest czasochłonna. To już wystarczy aby nie stwarzać sobie dodatkowej roboty. 

Edytowane przez BitFFan
Link to post
Share on other sites

Przypalanie zapalniczką, bez zabawy w zdejmowane pinow z kabli, ponownie zaciskanie, wiązanie nitką itp. 

Szkoda mi było na to czasu, nie uważam żeby też był sens takiej zabawy, skoro efekt jest ten sam. 

Wystarczy wyjąc kabel z wtyczki, ładnie wymierzyć, przypalić lekko koniec, ścisnąc palcami, ponownie przypalić bardzo delikatnie pare milimetrów dalej, oplot się minimalnie skurczy i zapewni jeszcze lepsze trzymanie na zagłebieniu. Tyle moim zdaniem wystarczy. 

Można oczywiście bawić w demontaż pinów, czyli powiedzmy "Profi", tylko po co? Liczy się efekt. 

Oploty ładnie się układają, uważam że jest tip top, ale powinny być ciut mniejsze. Taka jest idea oplatania kabli.

 

Kupię jeszcze mniejsze oploty, bo jestem przekonany że to lepsze rozwiązanie i to jest zgodne ze sztuką, o wiele bardziej jak demontaż pinów. Tu ma być zachowany efekt wizualny, to jest priorytet w tego typu zabawach. 

 

Ty jak zakańczałeś, bo poradniki wszystkie widzałem. 

Edytowane przez BitFFan
Link to post
Share on other sites

No widzisz, a teraz mi powiedz że nie lepiej było kupić gotowca, a zaoszczędzony czas spożytkować na inne prace "moddingowe" :)

Tylko nie pisz mi o satysfakcji. 

Jeszcze muszę się uporać z czesaniem, masz na to patent? Albo jeszcze lepiej, gdzieś tu widziałem uchwyty na kable, nie pamietasz który to był wątek, ew.link do sklepu. Nie pamietam po jakiej nazwie szukać. 

Edytowane przez BitFFan
Link to post
Share on other sites

jak ktoś chce kupować pare przedłużek 30 centymetrowych to już lepiej zamówić cały komplet kabli w oplotach do danego zasilacza.. wtedy po 1 mniejszy bajzel z tyłu w obudowie.. a plus taki nad oplataniem samemu, że nie ma co się martwić o utratę gwarancji na zasilacz. Można oczywiście wykonać kable w oplotach od zera samemu, ale komu by się chciało w to bawić..  %-)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Moźna i tak, ale ja nie lubię czekać. Ile trwa wykonanie dedykowanych kabli, 3-5 dni? Jak to wygląda czasowo w Bit Techu? 

Ja zamówiłem przedwczoraj, dziś dostałem i też dziś mam gotowe kable, tyle że trzeba czesać. 

 

Przedłużki mają to do siebie, że są tanie, dobrze wykonane i można je mieć na "już", aczkolwiek teraz sie rozglądam i nie widzę zestawu z wysyłka 24h. Druga sprawa, w moim zasilaczu (podobie u Patryka), nie można ot tak podłączyć przedłużki, ale i na to jest rada. 

Wystarczy kupic wspomnianą przedłużke, wymontować końcówke z jednej strony, a kabeli wcisnąć do starej (zgodnie z fabrycznym schematem) i już mamy gotowy kabel. Ew. można kupić końcówke do przedłużki. 

Generalnie, są to proste sprawy. Nie ma sensu tego komplikować. Trochę żałuje że się zabrałem za oploty, kupiłem pół kilometra oplotów (na wszelki wypadek) i są obecnie zbędne. Finansowe wychodzi trochę taniej, ale i tak na same oploty poszło 100zł. 

 

Gotowa przedłużka 24pin + gpu + pci x2 = np.BitFenix, czy Gelid = ok.120zł, czyli praktycznie to samo, a odpada zabawa, nie wspominając już o ew. niedoróbkach jak ktoś ma dwie lewe ręce.

Edytowane przez BitFFan
Link to post
Share on other sites

w darmaczu to pewnie czasowo wychodzi 3-100 dni, w bittechu zależy od ilości kabli.. jak nie masz 15 kabli zamówionych to po jakichś 5 dniach puka do Ciebie kurier z kompletem kabli, chyba, że masz zryty (czyt. niestandardowy) zasilacz i oplatacz (nazwijmy go tak) będzie miał z tym problem to musisz oczywiście mu podesłać zasilacz z oryginalnymi kablami do wzoru..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...