Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuję laptopa do grania i pracy biurowej (tak wiem ciekawe połączenie :) ), spełniającego jednocześnie kilka wymagań:

 

1) ok 4000 zł

2) 17 cali, matowy, FHD

3) głównie praca biurowa, ale musi pozwalać na granie

4) użytkowany w domu

5) koniecznie z dyskiem SSD

6) dobry system chłodzenia

7) koniecznie z systemem

8) z moich poszukiwań:

a) MSI - i5 + GTX 850M GDDR 3

http://www.x-kom.pl/p/182190-notebook-laptop-17-3-msi-gp70-leopard-pro-i5-8-1281000-win8x-850m-msata.html

b) Acer - i7 + GTX 760M GDDR 5

http://www.x-kom.pl/p/202613-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1281000-win8-gtx760m-fhd.html#

 

Który lepszy do grania, który ogólnie lepszy, mniej awaryjny, lepiej wykonany ?
Ewentualnie może polecicie jakieś inne modele spełniające podane wymagania?

Link to post
Share on other sites

Z DDR3 ma i tak większą wydajność (może niewielką ale jest) od gtx 760m.

 

Nie wiem czy opłaca się brać od razu z systemem i SSD. To znacznie zaniża możliwości dobrej karty graficznej i procesora - te dwie rzeczy są najważniejsze (no może jeszcze chłodzenie) w laptopie do gier.

 

Acer jest polecanym laptopem a to znaczy,że jest mało awaryjny i ogólnie dobrze wykonanym oraz z utrzymaniem takiej wydajności. 

Link to post
Share on other sites

W Acerach v3-772g karta gtx850m występuje tylko  wariancie GDDR5.

Ogólnie polecam maszynkę, kupiłem i jestem zadowolony, tylko jeśli chcesz brać z SSD w x-kom.pl, to zwróć uwagę na to, że u nich wtedy HDD jest w zewnętrznej obudowie. Co prawda to USB 3.0 ale zawsze to niewygoda i obniżenie transferu. Jak chce się wsadzić dysk do środka to trzeba samemu zamówić w acerze tzw "sanki" i sobie założyć. Koszt z przesyłką to sześćdziesiąt parę zeta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...