Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mogą być ale jakieś propozycje?


Witajcie co będzie lepszym wyborem livebox (jako modem,bez wifi)+ 8LEVEL WRT-300(jako wifi i doporwadzanie kablami do 2pc) czy sam router z funkcją modema (8LEVEL AWRT-300)

z modemem- http://8level.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

 

bez modemu -http://www.8level.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

Link to post
Share on other sites

Routery xDSL zazwyczaj mają dużo większą funkcjonalność niż ADSL, zatem modem+router bywa lepszym rozwiązaniem. Tak włąśnie to rozwiązałem u rodziców - do modemu dostarczonego przez dostawcę usługi podłączyłem WRT-300. Tylko, że tam był jakiś Speedtouch bodajże i jego szło ustawić w tryb bridge - bez routowania. W Liveboxie musiałoby być inaczej - robiłby on za modem+router a WiFi można zrobić na WRT-300. Niestety z konfiguracją LB nie pomogę - jak tylko mogę unikam dotykania tego szajsu i nawet już nie pamiętam jak menu wygląda.

Link to post
Share on other sites

CZyli lepiej w livebox wylaczyc wifi i zostawic sam modem i kablem ehternet co podlaczam pod PC podlaczyc do WRT300 do WAN i bedzie lepiej ? Czy lepiej zastapic calego liveboxa AWRT300?

Edytowane przez sabuk2
Link to post
Share on other sites

Łatwiej - AWRT, zapewne lepiej - WRT. Przy połączeniu z liveboxem najlepiej w WRT wyłączyć serwer DHCP, zmienić IP na taki z puli przyznawanych przez Liveboxa (żeby był w tej samej podsieci i szło się na niego zalogować) i połączyć urządzenia LAN-LAN.

Link to post
Share on other sites

To które najbardziej będzie opłacalne? Zaznacze że aktualnie przy necie 20Mb/s filmy na  youtube 1080p wolno się ladują , wiec moze lepiej z modemem? Bo nie wiem czy jak zostawie lb szybciej siębedzie ladowalo.

Edytowane przez sabuk2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co jest powodem wolnego ładowania się filmików. Jeśli łączysz się po WiFi to może być to kwestia prędkości połączenia WiFi więc WRT pomoże. Nie mniej pamiętaj, że trudniej będzie Ci skonfigurować taki zestaw LB+WRT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...