Skocz do zawartości

Kupno telewizora LED 42" do gry na PS4 - max. 2000 zł


Recommended Posts

Witam.
Poszukuję telewizora LED w cenie nie większej niż 2000 zł (w ostateczności może być drożej o 100-200zł). Nie chodzi mi tutaj może o to, byście podali mi jakiś konkretny model, a bardziej o to, żebym się dowiedział, jakimi kryteriami powinienem się kierować przy szukaniu telewizora.
Telewizor będzie używany głównie do gry na konsoli PS4, okazjonalnie oglądnięcia w FULL HD jakiegoś filmu z USB i ewentualnie w przyszłości podpięcia pod niego nc+.
Jeśli chodzi o paramtetry to ważne dla mnie jest FHD, przekątna ekranu min. 42" i odświeżanie. W związku z tym ostatnim mam parę pytań.
Przyjęło się, że im więcej herców, tym lepiej. Z tym że spotykam się z różnymi dopiskami różnych firm (CMR itd.). Ile właściwie Hz powinien mieć taki telewizor, by grało się NAPRAWDĘ komfortowo? I czy w przypadku telewizora 3D ta ilość musiałaby być większa?
Jak już jesteśmy przy 3D, warto inwestować trochę więcej i kupić telewizor z tą technologią?
Kolejna sprawa: czy warto kupować SMART TV, czy funkcje takiego telewizora są przez Was często używane?
I jeszcze jedno: czy lepiej kupić telewizor teraz, czy może w okresie poświątecznym - jak to jest z tymi cenami? A może kiedy indziej ceny są najkorzystniejsze?
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. :)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Ach, jeszcze jedno. Czy są jakieś parametry, które określają kolory czy coś takiego? (nie jestem obeznany w tym temacie). Jeśli tak, to na co zwracać uwagę?

Link to post
Share on other sites

Trudno się dziś wybiera TV bo wybór odbiorników jest bardzo duży. Moja propozycja to http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb650v.bhtml . TV spełnia wszystkie Twoje wymagania. FullHD, 3D, Smart TV itp. Dobrej klasy matryca IPS z dużymi kątami widzenia. MCI 500HZ. Co do technologi odświeżania obrazu. LG stosuje index MCI. Ponieważ jest on połączeniem kilku różnych technologi a nie tylko samego standardowego odświeżania. które powyżej 200Hz nie ma już znaczenia dla użytkownika odbiornika. Jest tylko chwytem marketingowym bo zupełnie nic nie daje. Z odświeżaniem jest ten problem, że samemu trzeba określić czy ruch na danym modelu TV(dynamiczne sceny głównie filmy i sport) jest natruralny i płynny. W przypadku konsoli odświeżanie nie ma większego znaczenia. Żeby grać musisz używać Trybu obrazu Gry, który całkowicie wyłącza odświeżanie obrazu, ponieważ elektronika powoduje sporę opoźnienie i cieżko by było grać z powodu lagów. Jeśli chodzi o 3D. To też subiektywna sprawa. Jednemu się podoba innemu nie. Kwestia gustu. A jak wiemy o gustach się nie dyskutuje. Dziś dobry Tv i tak będzie z 3D. Granie w 3D do sprawdzenia. Tu się nie wypowiem bo nie grałem. Mój PC nie da rady pociągnać gry w 3D. Ceny są w tej chwili bardzo dobre. Taniej pewnie jeszcze będzie, ale ileż będziesz czekał. Telewizory o parametrach zbliżonych do mojego Tv(2 letni TV) są dzisiaj o ponad 1000zł tańsze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście, wygląda fajnie. Do tego to nagrywanie na USB i DualPlay.
Chyba zacznę się nad nim poważnie zastanawiać.
Czy ktoś miałby jeszcze inne propozycje?

 

EDIT: Wyczytałem o powyższym LG 42LB650V, że niektórzy twierdzą, iż na tym telewizorze fatalnie ogląda się mecze piłkarskie. Czy ktoś, kto ma ten telewizor, mógłby się na ten temat wypowiedzieć?

EDIT2: Również - może wie ktoś, jaki jest Input Lag tego telewizora?

Edytowane przez ghoul199
Link to post
Share on other sites

Jako alternetywę LG osobiście poleciłbym Ci TV Panasonic TX-L42ET60E lub tegoroczny model TX-42AS650E, ale nie spełniają one jednego istotnego kryterium kosztują ponad 2000zł. Matryce IPS od LG. Elektronika wyłącznie Panasonic. W tej kategorii cenowej najlepsze telewizory. Nowego modelu nie testowałem, ET60E brałem pod uwagę gdy kupowałem Swój TV. Ten Panasonic to świetny Telewizor kolory naturalne, rewelacyjne jak w LG za to lepszy płynniejsz ruch. TV Panasonic są trochę mniej multimedialne niż TV LG, za to obraz bez porównania najlepszy. Niestety w tym czasie kiedy ja kupowałem Telewizor, Et60 kosztował ponad 4000zł przez co wybrałem kosztujący 1000zł mniej LG 42LM765S.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...