Skocz do zawartości

Lenovo y510p za długie chłodzenie ?


Recommended Posts

Oczywiście, tym bardziej jeśli laptop długo nei był czyszczony.
Wiatrach chodzi cały czas, co najwyżej zwiększa obroty do poziomu słyszalnego dla Ciebie, laptop z zewnątrz może być chłodny ale radiator w środku ciągle odprowadza ciepło z CPU i GPU.
By radiator mógł skutecznie odprowadzać ciepło, wiatrak musi zapewniać przepływ powietrza w obudowie laptopa.
Na koniec; nie tylko gry obciążają podzespoły, duża ilość programów, czy nawet sama przeglądarka z duża sumą otwartych zakładek/aktywnych sesji obciąża CPU które się grzeje.

Moja rada, przeczyść laptop/oddaj do czyszczenia, prawdopodobnie wiatrak stanie się mniej słyszalny gdyż nie będzie musiał zwiększać "pracy" do ochłodzenia zatkanej obudowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to jak nowy to raczej nie ma problemu :) 
Wiatrak chodzi cały czas, nie ma takiej opcji żeby wiatrak zaprzestał pracy (nie miało by co odprowadzać ciepłego powietrza), po prostu jego praca jest niesłyszalna.
Nie chce Cię straszyć, ale zawsze jest ta możliwość że laptop na jakąś wadę/usterkę systemu chłodzenia CPU lub GPU. Dla świętego spokoju pobierz Core Temp i MSI Afterburner i sprawdź temperatury w idle (bezczynność ew. standardowe czynności typu przeglądarka) i przy stresie (podczas gry). Wynik (widełki) napisz :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem zainstalowany program CPUID HWMonitor i nim zmieniłem temperatury i o to wyniki 

 

Kilka chwil po uruchomieniu:

http://ist2-2.filesor.com/pimpandhost.com/4/5/4/6/45469/2/f/I/T/2fITe/po%20uruchomieniu%201118.jpg

 

 

Po graniu w Watch_Dogs

http://ist2-2.filesor.com/pimpandhost.com/4/5/4/6/45469/2/f/I/T/2fITc/po%20graniu%201340.jpg

 

Oraz przy obciążeniu przeglądarkami Chrome oraz FireFox ,Skype, Gom Player, Flash Player 

 

http://ist1-1.filesor.com/pimpandhost.com/4/5/4/6/45469/2/f/I/T/2fITb/1740.jpg

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie kup dobrą podstawkę chłodzącą pod Laptop. Nigdy nie byłem do nich przekonany ale jak kupiłem to nie dość że o 4-5 stopni spadły temp to i wygodniej się korzysta z laptopa (moje obiektywne wrażenie).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz mam dwie w swym użytkowaniu:  glaciera nc400 i titana (TTC-G4TZ) (titan'a jako przenośną bo jest metalowa i się nie boje że się coś połamie w trakcie wyjazdu)  a moja Luba do swojego jabłka ma Xilence M620. Wszystkie sprawują się bardzo dobrze :)

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...