Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier za 6k


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Glownie gry
  • Maksymalna kwota :6-6,5K
  • Których części potrzebuję :Jednostka centralna i dwa monitory. Jeden (glowny) koniecznie 24" full hd. Drugi moze byc ciut mniejszy.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:FHD
  • Specjalne wymagania :Bardzo cicha praca zestawu, ciekawa obudowa z szybka i oswietleniem. Pojemny i szybki dysk ssd.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak - przesiadka z G73jh
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne :

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Glownie gry

 

Core i7,
 

Debilizm.

 

 

semi-modularny zasilacz Cooler Mastera

Naoglądałeś się youtuba? Takie okablowanie nazywa się hybrydowym.

Ogólnie propozycja do kitu.


Argumentacja krótsza niż formułka kodów promocyjnych z moreli...

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że użyłem złego słowa, jest to dobry powód, żeby mnie obrażać. 

Core i7 zaproponowałem, bo mieścił się w cenie, a reszta podzespołów na tym nie ucierpiała, autor nie napisał "TYLKO gry". To jest tylko moja propozycja, jeśli nie jest Twoim zdaniem dobra, to możesz polemizować, od tego jest forum, ale może w nieco mniej obraźliwy sposób. Wszechwiedzący nie jestem i poprzez normalne uwagi sam się wiele nauczę.

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Jak nie wiesz, to najpierw trochę poczytaj, rozeznaj się, wróć do dawnej świetności a potem doradzaj ;)
Różnica między i7 a i5 to ilość wątków i HT - w grach ma to zastosowanie zerowe (odosobnione przypadki które można zliczyć na palcach jednej ręki niefortunnego pracownika tartaku, mają jednocyfrowy przyrost FPS), więc można te ~300zł wykorzystać lepiej.

Jeśli zastosowanie głównie do gier, to może 120hz? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi i zainteresowanie tematem. Nie wiem czy wykorzystam wszystkie rdzenie z i7. Podejrzewam ze i7 potrzebuje wiecej pradu i lepszego chlodzenia. Dlatego moze warto kupic najmocniejsza i5 z odblokowanym mnoznikiem?
120hz monitor bylby dobra opcja.

P.S. Obecnie jestem laikiem w sprawach sprzetu komputerowego. Przestalem sie interesowac tematem jakies 15 lat temu. Od tego czasu "troszeczke" sie pozmienialo.

Link to post
Share on other sites

      Taki monitor to wydatek rzędu 1500 - 2000 ,- . W dodatku jeden r9 290 nie wyświetli więcej niż 60 -100 fps`ów, grając np. w bf4 multi 64 graczy na ultra/high 1080dp. [Nie mówiąc o Hardline (jaram się po becie ^^)] Chyba że cross, chyba że w cs'a 1.6 ;)

       Interesowałem się takim rozwiązaniem, uważam że warto ale jak się zarabia np. w lidze esl, jeżdżąc po turniejach. Lub nie ma co z kasą robić ...

       ALledr0g0, używany 27" ... 

http://allegro.pl/asus-vg278h-3d-27-120hz-2ms-nvidia3dvision2-i4423893807.html

nowy 24"

http://allegro.pl/monitor-benq-24-xl2420z-flicker-free-120hz-1ms-i4428377557.html

Edytowane przez d3m0n_cl34n3r
Link to post
Share on other sites

@up bredzisz człowieku

@thread
I5 z odblokowanym mnożnikiem to najbardziej optymalny procesor do gier. Zapewnia doskonałą wydajność (którą gry będą w stanie wykorzystać) a kosztuje mniej niż zbędne Ci i7-ki.

Sprawa ze 120hz monitorem jest natomiast taka, że ze wszelkimi tego wielkimi zaletami, taki monitor będzie wymagać przynajmniej 100 klatek na sekundę (czyli bardzo wydajnego układu graficznego). Niemniej, wg mnie w ogólnym rozrachunku warto, jeśli się sporo gra.

Wprowadzając nieco zmian do zestawu Pianisty: http://www.morele.net/inventory/info/LTvNQf/
i5 z odblokowanym mnożnikiem, płyta główna została ta sama (ciężko mi zaproponować alternatywy bo te płyty są na rynku za krótko żeby było o nich wiadomo coś więcej niż ze wstępnych testów, choć myślę, że w razie czego można spokojnie wziąć model niżej i zaoszczędzić ok. stówki)
Obudowa wyciszana, choć z oknem. Bez świecidełek (taśmę LED musisz dokupić sam).
Monitor 120hz oraz drugi 60hz. Reszta chyba bez zmian, wyszło jakieś 6400zł.

Osobiście pokusiłbym się na dopłatę do GTX780, jeśli znalazłbyś gdzieś sztukę za ok. 1600zł.

Powiedz co o tym sądzisz, czy masz jakieś pytania, uwagi, to będziemy myśleć dalej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up a gdzie Msi? Gigabyte ostatniobpodupadlo zwlaszcza z 780 ti ktore piszcza i grzechocza co do reszty o i7 jest dobre ale jak masz zamiar renderowac itp jak zastosowanie to tylko gry bierz i5 co do multi gpu radzil bym sie wstrzymac i ppograc narazie na pojedynczej 780 i potem w razie potrzeby wymienic/dokupic droga , ramy curcial 2x4 zailacz ax 860 lub jakis kolo 1000 w jak masz zamiar robic sli.

Link to post
Share on other sites
a gdzie Msi?

Nigdzie. Bo Lightningi są drogie i trudno dostepne, a podstawowej wersji nie ufam - więc nie polecam.

 

I chcesz powiedzieć, że i5 jest do renderów niedobre? Zdajesz sobie sprawę jak małe są to różnice? Programy to edycji grafiki/video równie dobrze można używać na i5, dopiero jeśli ktoś ma zamiar robić to "dziennie", to opłaca się brać i7 ze względu na oszczędność czasu która skumulowana staje się zauważalna.

 

Reszta wypowiedzi jest na tyle chaotyczna, że jej nawet nie rozumiem (i chyba nie chcę rozumieć)


Jak słusznie zauważył @kajtek., można się pokusić o lepsze chłodzenie niż "mały Macho". Wersja 140MM jest droższa o bagatela 20zł, ale jest szpetna, stąd propozycja abyś wybrał sobie jedno z poniższych chłodzeń - będą wydajne, ciche i przyjemne dla oka.

 

http://www.morele.net/inventory/info/RAxeNX/

 

Wybierz sobie które bardziej się podoba - dwa mniejsze to praktycznie jedno i to samo, ten większy będzie nieco wydajniejszy (kilka stopni max) ale i droższy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powiedz koledze, niech się zarejestruje tu na forum... żebym mógł go zbanować za brak kompetencji.

Zasilacz przepłacony (Bronze 700W za prawie 400zł?!)
Obudowa to jakiś statek kosmiczny z plastiku - również grubo przepłacony, nie umywa się do Fractala
Płyta główna za 800zł - po co?!!
RAM, pewnie już się domyślasz, przepłacony - można taniej i lepiej
290X nie będzie cichy
Procesor jest zwyczajnie gorszy od i5

Daj spokój...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

:D
No to juz wiem ze zestaw kiepsko spasowany. Wole cos szytego na miare, niz garnitur Armaniego i sandaly.
Co do chlodzenia, widze ze to najdrozsze (Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock PRO 3 BK019 ) ma dwa wentylatory, z dosc wysoka predkoscia obrotowa. Nie bedzie on zbyt glosny?
Tak jak pisalem wczesniej, zalezy mi na cichym kompie, takze chlodzenie jest sprawa priorytetowa. Nie przeszkadza mi ze wydam wiecej na chlodzenie, jezeli komp bedzie pracowal na nizszych temperaturach, a co za tym idze - bedzie cichszy.

A tak z innej beczki, nie spodziewalem sie ze w tych czasach na forum mozna uzyskac tak rzetelna i profesjonalna pomoc. Dobrze ze sa ludzie ktorzy swoja wiedza potrafia sie podzielic w tak przyjemny sposob.

Link to post
Share on other sites

Obroty wentylatora możesz kontrolować, także bez problemu ustawisz tak, aby były odpowiednio ciche dla Twojego ucha.
W tym przypadku, większy będzie wydajniejszy, ale wiadomo - dwa wentylatory będą generować więcej szumu niż jeden. Ogólnie to są niuanse, kilka stopni w dół, kilka decybeli w górę, wszystko drobnostki stąd, możesz wybrać najładniejszy jeśli nie zależy Ci na maksymalnym możliwym zbiciu temperatury.

Wszystkie 3, tak czy inaczej będą adekwatne do procesora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...