Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : służba, póki nie zmienię proca i gpu

Maksymalna kwota : 900

Których części potrzebuję :proc, mobo, ram, psu, k.sieciowa, pendrive, mikrofon

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: s22c300b full hd

Specjalne wymagania : w niedalekiej przyszłości zmiana cpu na i5 i dokupienie gpu

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : wd10ezex i buda noname

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/caJGIK/

Inne : kilka chwil temu umarł mój komputer (775 [*]), więc potrzebuję na szybko zastępstwa. Mam trochę wątpliwości co do ramu i ew. Psu. Sprzęt zamawiam jutro z rana.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam trochę wątpliwości co do ramu i ew. Psu. Sprzęt zamawiam jutro z rana.

 

Pamięci, jedyny minus to napięcie 1.65V przy 1600 MHz z 9-9-9. Z drugiej strony, portal xibitlabs obalił chyba szkodliwe działanie wyższego napięcia niż 1.5V. 

 

 

 

It means the memory voltage is not limited by the CPU, so the Haswell lets you set it above 1.65 volts safely. In other words, the LGA1150 platform allows you to overclock your memory at high voltages without fearing that the CPU's voltage regulator might fail  
 

 

PSU. Jednostka modularna z sporą ilością wat na +12V. Tutaj musisz się zastanowić. Widzę że wybierasz płytę mATX. Jeżeli posiadasz również taką obudowę to zostań przy TT. Modularne okablowanie w małej obudowie zdecydowanie się przyda. Druga sprawa to to, jaką GPU chcesz wkładać w przyszłości. Jeżeli coś mniej prądożernego to możesz zastanowić się nad XFX 450.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecna obudowa to noname, którego także przy pierwszej lepszej okazji zamierzam wymienić. Tego xfxa już miałem i potrafił momentami wydawać z siebie dziwne dźwięki, do tego celuję w budę matx, więc modularne okablowanie mi się uśmiecha. Skoro twierdzicie, że ok, to myślę, iż temat można zutylizować. Dziękuję za pomoc.

 

Ps. W przyszlosci gdybym dokupil 2 taka kosc ramu, to nie bedzie zadnych problemow by odpalic je w dualu?

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...