Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dziś przybywa do mnie (długo oczekiwany) dysk ssd crucial mx100 i oczywiście pierwsze co będę chciał zrobić to postawić na nim system. W związku z tym mam 2 pytania:

 

1. Czy mogę jednocześnie mieć zainstalowane dwa windows'y? (jeden na dysku hdd, drugi na dysku ssd)

 

2. Chciałbym mieć osobne ok. 20gb na pliki (zdjęcia, dokumenty) które są dla mnie ważne, czy mogę bez problemu utworzyć osobną partycję na dysku ssd? Czy jest to raczej niezalecane?

Link to post
Share on other sites

"szczególnie o tak małej pojemności", to ile bym musiał mieć ? Od razu 1tb? :roll:

 

Ja rozumiem że 256gb to szczyt szczytów nie jest ale żeby podzielić tego nie można z powodu zbyt małej ilości to już lekka przesada.

 

backup na płytach odpada, nie mam stacji dysków %-)

 

Na razie zainstalowałem system normalnie bez żadnego dzielenia na partycje żeby sprawdzić wynik odczytu i zapisu, w nabliższym czasie zrobię format i podzielę sobie dysk na 2 partycję. Wtedy zobaczę czy widać jakąś różnicę w wydajności ;)

Link to post
Share on other sites

@up

Domyślam się, że może chodzić tu o skrócenie żywotności SSD ale bardziej chodziło mi o testy, dowody etc. na poparcie. 


Z ciekawości zadzwoniłem do supportu Samsunga z pytaniem o szkodliwość tworzenia partycji. Pan prawie, że mnie wyśmiał ale poszedł się upewnić u kolegów z "technicznego" po parunastu sekundach przyszedł z informacją, że partycje nie mają wpływu, że wpływ ma ilość przewalanych TB itd itp. Zapewnił mnie, że nie ma najmniejszych problemów z podziałem i że w każdej chwili można reklamować dysk jeśli padnie z powodów innych niż uszkodzenia mechaniczne oraz z powodu ilości przerzuconych danych. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...