Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, zbliża się okazja do wymiany klawiatury (brak kupuje kompa i chciałem mu oddać swoją klawiaturę - Logitech Media 600). Kasy wiele wydać nie chce (poniżej 200zł) i przy tym dostać możliwie najlepszy sprzęt. Wiele dobrego czytałem ostatnio o klawiaturach mechanicznych, dlatego zastanawiałem się właśnie nad taką. Niestety są drogie (zwykle 350+). Znalazłem jednak taki wynalazek jak Zalman ZM-K500, kosztuje 140zł, jest mechaniczna, niby bajerów nie ma, ale i tak ich nie potrzebuje. Co o niej sądzicie? Warto?


Jakieś opinie? Z tego co wyczytałem ten Zalman (tak samo jak Genius M1, Shogun Bros Cross Blade) to rebrand Rapoo v7. Jakieś opinie? Niestety nie potrafię znaleźć nic ciekawego, jedni zachwalają i mówią, że trwała a inni przeciwnie.

Link to post
Share on other sites

Nie są to najlepszej klasy obecnie przyciski mechaniczne Cherry MX, tylko jakieś inne ( nazwy nie pamiętam ) ale są one z pewnością mniej trwałe. 

 

Jak Producenci zapewniają

 

Normalne Cherry MX : 50 mln kliknięć

te z Zalmana ZM-K500 : 20 mln kliknięć

 

No i jakość klawiatury od zalmana stoi na b. niskim poziomie.

 

W tym segmencie cenowym chyba już lepiej było by wybrać jakąś klawiaturkę membranową do gier, niż pchać się w to:)  Albo dołożyć do pełnej mechanicznej klawiatury.

Link to post
Share on other sites

Nie inwestowałbym w takie coś, jeśli już wydajesz kasę, kup sobie normalne cherry mx -> zupełnie inna jakość życia.

 

Jeśli pracujesz i grasz to Blue bądź Brown switche jak marzenie.

 

A jeśli już chcesz inną klawiaturę to celowałbym w coś innego. Nie jestem w ogóle przekonany do produktów Zalmana, większość z nich jest na dosyć niskim poziomie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...