Skocz do zawartości

Dobór nowej karty graficznej, a stary sprzęt


Recommended Posts

Witam. Moja karta graficzna(jak i cały zestaw) jest już przestarzała i nie obsługuje DirectX11. Zastanawiam się nad kupnem nowej karty, takiej, żeby pasowała do reszty. 

 

Mój Dxdiag

 

http://speedy.sh/5xJhc/DX.jpg

 

Mój zasilacz: 

http://speedy.sh/XcRVa/zasilacz.jpg
Link to post
Share on other sites

Do e8400 najwyżej hd 7770. Nie wykorzystasz gtx 760 w swoim kompie. Zasilacz też nie najwyższych lotów. Wg mnie ten komp już nic nie zdziała.  Zbieraj na nowy

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

Niezbyt wygodnie szuka się tych informacji na screenach, ale dobrze, że przynajmniej je dałeś.

Nie lepiej było napisać tak ?

 

CPU: C2D E8400

MOBO: GA-EP43-UC3L

Ram: 4GB

GPU: Geforce GTS 250

PSU: Modecom Permium 500

 

 

Niestety ten komputer to staroć i bez większej inwestycji się nie obejdzie. We wspomniane przez ciebie gry i tak nie pograsz jak wymienisz kartę graficzną bo procesor jest zbyt słaby.

Do twojego zestawu kompletnie nie ma sensu kupowanie nowej karty mocniejszej niż radeon HD7770 czy r7-250x.

W dodatku dla bezpieczeństwa zasilacz też do wymiany...

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jak byś chciał do tego dokupić jakiegoś quada to i tak musisz zainwestować jeszcze w chłodzenie i go podkręcić do ~4GHz (a to może być niemożliwe na tej płycie głównej) by to miało sens a to już duża kasa. Potrzeba do tego nowego zasilacza (jak podkręcasz to jakiegoś mocniejszego) a to znowu koszta.

Jak sprzedasz te ddr2 to za to co dostaniesz, spokojnie kupisz tyle samo ddr3, zostaje tylko koszt płyty głównej. Jak pozbierasz to wszystko do kupy, to niewiele drożej wyjdzie ciebie przesiadka na nowy budżetowy zestaw który będzie szybszy i pociągnie mniej prądu a zarazem będzie przyszłościowy z możliwością rozbudowy.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...