Skocz do zawartości

Soundbar czy stereo


Recommended Posts

Niestety nie słyszałem takiego zestawu ale za to mogę pomóc w teorii, bo zanim kupiłem swoje, to troche czytałem o różnych modelach kolumn, amplitunerów AV 5.1, stereo itp.

HK jest ceniony za dźwięk w stereo (tzn. trzebaby było zobaczyć które modele szczególnie) a o kolumnach czytałem dość sceptyczne opinie, że grają nijak, mdło, bez wyrazu.

 

Oczywiście to tylko teoria i opinie z którymi ja miałem styczność.

Link to post
Share on other sites

Ja mam starszy model S606 (fronty) + kolumny efektowe i centralne od serii S4xx. Wszystko podpiete pod Onkyo TX-NR414.

 

Filmy ogląda się MEGA przyjemnie - i to bez suba, zestaw spełnia swoją role na 100%, więc ten w/w zestaw będzie w porządku, polecam Ci go z czystym sumieniem.

Link to post
Share on other sites

 

na upartego znalazło by się miejsce

nic na upartego, takie kolumny muszą oddychać bo mają głośnik niskotonowy na boku... źle je ustawisz lub upchniesz między meble i będzie z nich więcej syfu niż poprawnego dźwięku a co do zestawów to co tu doradzać jak nawet nie podałeś wymiarów pomieszczenia co jest bardzo istotne

Link to post
Share on other sites

Uważam, że ten Onkyo jest warty zakupu. Naprawdę idealnie sobie radzi z filmami, muzyką i nawet ogladaniem TV na codzień (dźwięk nie jest nachalny, nie męczy).

 

Zastanawiam się, czy jednak metrarz pokoju nie jest za mały.

Link to post
Share on other sites

Chcesz cieszyć się wszystkimi efektami dźwiękowymi filmu - kino domowe. Bardziej preferujesz muzykę i masz mniej miejsca na klocki dźwięku otaczającego - stereo. Oczywiście można szukać pośrednich zestawów, które chociaż w małym stopniu trysną stereo ale są drogie.

 

Jeśli nie masz dużych wymagań co do dźwięku to Onkyo proponowane przez kolegę wyżej sprawdzi się dobrze i w muzyce. Zresztą jak każdy ampli w tej cenie - zagra niemal, że identycznie. Dla mnie osobiście tylko wyższe modele Onkyo dają rade jako tako w muzyce (jako tako dlatego, że żaden amplituner nie zagra tak jak przyzwoity wzmak stereo).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...