Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w podkręcaniu i5 760 na płycie ASUS P7 H55-M


Recommended Posts

Podkręciłem i5 760 do 4GHz :D , tylko czy napięcia nie są niebezpieczne ?
 
Mam tak:
 
IMC - 1,35
RAM 1,65 (mimo, że standardowo powinny mieć 1,5)
CPU - 1,4
 
PLL i PCH zostawiłem na AUTO, choć może lepiej dać na sztywno PLL 1,8 i PCH 1,05 ? 

Niestety ! Bluescreen  :(  Wróciłem do 3,8GHz, obniżając napięcie RAM do 1,5, IMC dałem AUTO, a na procku zszedłem do 1,32


nikt ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Zejdź z taktowaniem i napięciem aż normalnie komputer się nie będzie właczał, jak się włączy przetestuj stabilność prime95 lub intel burn test, i sprawdź temperatury, jak wszystko będzie stabilne to możesz próbować podkręcić więcej. Jakie chłodzenie?

Link to post
Share on other sites
Witam. Przed chwilą przydarzył mi się dziwny problem. Wczoraj podkręcałem procka i chodził stabilnie na napięciu 1.35V
Dziś gram w Mass Effect 2 i nagle komp się zawiesza, resetuję go, a potem fala problemów.
Windows się zbootował ale wszystko wygląda strasznie, wszystko jest wyświetlane i wygląda jak jakieś 6-8 bitów. Prawie wszsytkich kolorów brak, jak było ich tylko 256. Pulpit zrobił się bardzo maleńki - 640x480, a wszystko jest ogromne i mruga na 60Hz !
Przywróciłem ustawienia domyślne BIOS, ale potem miałem problemy z tym, że bios wyświetlał komendę na czerwonmo:
 
No any device exist !
Grzebałem w biosie i chyba chodziło o to, że musiałem zmienić serial ata port do bootowania, bo jak widać jakoś się uruchomił i mogę napisać tego posta.
 
Zastanawiam się czy czegoś nie uszkodziłem, a jak tak, to co ?
 
Procek ? No ale komp się uruchomił
RAM ? No ale wtedy byłby tylko czarny ekran
MoBo ? No chyba też nie, bo komp by nie wstał
Zatem zostaje karta graficzna, ale jej nie podkręcałem

Przepraszam za psota pod postem ale nie mogą dołączyć obrazka do postu wyżej bo wszystko na moim ekranie się zasłania, jest nie do użytku, wygląda to tak:
 
 
Co robić ? :(

EDIT:
 
 
ufff....już działa, ale napędziło mi strachu. Przepiąłem kabel od monitora na drugie DVI i chula :)
 
Wciąż jednak nie rozumiem, skąd wynika taki problem, tym bardziej, że kiedyś już miałem takie problemy ale samo znikało po resecie. 

Niestety pojawiły się 2 problemy. Gdy w start klikam zresetuj to komp się wyłącza i aby włączyć muszę użyć power na obudowie 
 
 
Drugi problem jest taki, że mam włożone 6GB RAM, co windows poznaje ale obok jest dopisek dostępne 1,97 GB.
 
 
Jak to naprawić? 
Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...