Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera przy oglądaniu filmów online.


Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

 

Niedawno zmodernizowałem trochę komputer. Problem w tym, że przy oglądaniu filmów online (np.Youtube) komputer się często zawiesza. Nie reaguje mysz, nie działa Alt+Ctrl+Delete i konieczny jest twardy restart. Czasami wszystko działa i tylko dźwięk się wysypuje, głośniki piszczą i znów trzeba restartować. Pomyślałem, że to przez flashplayer-a.  Korzystałem z Chroma i chyba flashplayer zaszyty jest w nim. Komputer się zawieszał. Po wgraniu nowego/osobnego flashplayera problem pozostał. Gdzie szukać problemu? Dodam, że przy wcześniejszej konfiguracji problem nigdy nie wystąpił. Mam również wgrany K-Lite Codec Pack 10

 
Moja konfiguracja:
 
Płyta - ASRock Z97 Pro4
Procesor - Intel i5 -4670K
Grafika - AMD Radeon 5850
Dyski - ADATA SX900
          - Seagate ST 1000 LM 024 HN-M101
Dźwięk - Creative SB X-Fi Xtreme Gamer
Pamięć - 8GB (2X2 +4)
Zasilacz - MODXSTREAM- PRO 500W
 
Windows7 Ultimate + Service Pack1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem dokładnie odwrotnie jak zasugerowałeś. Wraz ze zmianą konfiguracji wgrałem najnowsze sterowniki do wszystkich urządzeń i również do grafiki. Pomyślałem, że coś z nimi nie tak albo pomyłkowo wgrałem niewłaściwe więc wyszukałem ciut starsze. Chyba wszystko teraz jest ok. Uruchomiłem YT na dłuższy czas i na razie wszystko ok.

 

Dzięki za sugestię i pomoc


No to przechwaliłem dzień przed zachodem. Teraz zawieszka przy zwykłym pisaniu na forum! Co się dzieje? Zapuściłem memtest - zero błędów. Jakieś pomysły? 

Link to post
Share on other sites

Wszystko przechodzi na razie bez żadnych problemów i dziś jeszcze się nie zawiesił ( katuję YT ).

1.jpg3.jpg


4.jpg


No i znów skubaniec się zawiesił. Tym razem prawie od razu po włączeniu Open FM. Coś mi się zdaje że to z dźwiękiem są problemy. Chyba odinstaluję i ponownie wgram stery od SB.

Link to post
Share on other sites

watpie że to dzwięk , ja tak miałem po odblokowaniu rdzeni  i okazało się że to problem powoduje jeden z rdzeni procesora , spróbuj OCCT na średni zestaw i na 3 h ustaw i sprawdz czy się zawiesi :)mozesz jeszcze pamięci przetestowac memtest 86+ :)

Edytowane przez BastiFantasti
Link to post
Share on other sites

Tym razem nie zawiesił się tylko głośniki piszczą a filmy na YT bardzo zacina. Wszystkie testy przechodzi bez problemów:

 

a.jpg

 

b.jpg

 

c.jpg

 

d.jpg

 

e.jpg

 

Przeszedł także memtest 86 oraz 3DMARK.

 

Nie mam już pojęcia co robić dalej. Wszystko inne działa bez zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites

ściągnięte bezpośrednio ze strony Creative dla konkretnego urządzenia


Dziś przed chwilą zawiesił się natychmiast po włączeniu. Jeszcze nie zdążył się do końca uruchomić i już trzeba było twardy restart robić. Pomóżcie proszę, bo nie wiem co robić.

Link to post
Share on other sites

Programy do czyszczenie rejestru itp. Jak np. Ccleaner często usuwają wpisy dotyczące ustawień kodeków. Co w konsekwencji powoduje problemy z ich działaniem. Wyrwal kodeki K-lite i ściągnij sobie potplayer (odtwarzacz z wbudowanym kodekami). System będzie działał stabilnie. Wracając do tematu. Napisałeś o modernizacji co konkretnie zmieniałeś jaki podzespół. Bo może to konflikt sprzętowy. Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych bios. Uruchom system w trybie awaryjnym i wyłącz wszystkie pozycje w autostart.  Skan ADWCleaner, Malwarebytes Anti-Malware i Combofix. 

Link to post
Share on other sites

Modernizacja była całkiem poważna i dotyczyła płyty głównej, procka, obu dysków, dołożyłem 4 GB pamięci. Bios jest fabryczny - bez interwencji

Faktycznie posiadam CCleanera lecz korzystam z VLC a ten posiada chyba własne kodeki.  

Zawieszenia następowały i przed wgraniem K-lite jak i po.

Gdzieś czytałem, że kontroler niektórych dysków SSD nie najlepiej współpracuje z Hasvellami...

Obecnie wgrałem trochę starsze sterowniki dla SB wyłączę z autostartu to co zasugerowałeś i zobaczę, co będzie dalej.

Link to post
Share on other sites

Konflikt sprzętowy dysku SSD i chipsetu rozwiązać może nowy firmware dysku i nowy bios płyty głównej. Operacje aktualizacji nie są może skomplikowane, ale obarczone małym ryzykiem. Choć w Twoim przypadku podejrzewam pamięć RAM. Masz 3 kości pamięci. Przetestuj działanie ramów w następujących konfiguracjach. Kości jednakowe 2x2GB pracujące w Dual Channel. I Samodzielnie kość 4Gb. Jeśli w żadnej z tych konfiguracji nie będzie problemów a po obsadzeniu wszystkich kości razem problemy z działaniem komputera wrócą. Masz przyczynę usterki.    

Link to post
Share on other sites

Chwilowo problem nie występuje ale to może dlatego, że mało korzystam z kompa. Jedyne co sprawdziłem to wpisałem w wiersz poleceń sfc/scannow. Kontroler plików systemowych wykazał istniejące uszkodzone pliki których nie może naprawić. Komenda o samo naprawę okazała się nie skuteczna. Między innymi nie działają mi i nie wyświetlają się gadżety windowsa. 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie komp finalnie trafi na stół serwisu, bo sam chyba sobie nie poradzę z diagnostyką problemu.

Mam dodatkowe pytanie. Chcę zakupić nową grafikę. Wybór padł na Asus Radeon R9 280X. Czy mój zasilacz da radę? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

W międzyczasie (po urlopie) zrobiłem nie jak zasugerował gepardmak przetestowanie modułów pamięci osobno lecz po prostu zainstalowałem nowe. 2x4GB CORSAIR VENGEANCE  CL7. Dodatkowo włożyłem ASUS R9 280X i chłodzenie procka GRAND KAMA CROSS2.

Cóż to dało? Ano nic ! po piętnastu minutach słuchania YT muzyka ucichła a głośniki zaczęły znów piszczeć. Komp próbuje wyprowadzić mnie z równowagi i na razie dobrze mu idzie.  Kolejnym krokiem będzie wyrzucenie karty muzycznej i zobaczę jak spisywać się będzie dźwięk z płyty.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie taki sam problem. Zaczoł on się od zmiany karty graficznej do starego kompa(955BE 4870 1gb 2x2 ddr3 600w ocz stealthxstream 2). Włożyłem r9 290 i zaczeły sie doklładnie takie same objawy jak twoje(karta sprawdzona u kogoś innego i jest sprawna). Testy przechodził bez problemu.

A przeglądając strony,fora, oglądając youtube komputer zawieszał się.(Sprawdzałem inne przeglądarki bez flasha nic nie dawało, wyłączenie wspomagania przeglądarki itd)

Wymieniłem ostatnio wszystko(i5 4690k msi z97 g-43, 2x4gb tridentx 2400mhz) oprucz zasilacza i dysków(ale wczęśniej sprawdzałem używając innych dysków i dalej problem występował) myszlałem ze problem ustał, ale dzisiaj komputer już mi się 2 raz zawiesił(1 dzień cały było bezproblemowo).

Jeśli problem nie zniknie zmienie zasilacz bo to jedyna rzecz która zostałą :P

 

Jedyną różnicę jaką zauważyłęm to że przed zmiana cpu mobo dzwiek gdy komp sie zawiesił wydawał przez 5-10s, a teraz 1min mineło i cały czas słychac zawieche :P

 

Temat który utworzyłem związany z problemem.

http://forum.benchmark.pl/topic/133249-czy-op%C5%82aca-si%C4%99-w%C5%82o%C5%BCy%C4%87-now%C4%85-kart%C4%99-graficzn%C4%85-do-starego-komputera/page-2

 

problem zaczyna sie od 2 karty "Dostałem nowy egzemplarz" bo pierwsza poprostu była uszkodzona.

Edytowane przez maniaberserk
Link to post
Share on other sites

Kolego Yacenty mam dokładnie taką samą kartę audio X-FI jak Ty. I nie powiem, że bym nie miał problemów z jej działaniem, sterownikami itp. Dźwięk spoko, ale problemów też dużo. Może nie zawieszanie jak w Twoim przypadku ale trzaski, piski itp. Walczyłem długo teraz jest ok. Przede wszystkim sterowniki muszą być oryginalne, bo działają najlepiej i najstabilniej. Testowałem sterowniki modowane ale zawsze był z nimi jakiś problem. Potem okazało się, że aktywne stany uśpienia procesora C1,C2,C4 powodują trzaski i w bios wyłączyłem opcje związane ze stanami uśpienia. Trzaski znikneły. Może w Twoim przypadku jest podobnie, albo rzeczywiście karta dżwiękowa jest uszkodzona. Jeśli jednak zawieszanie peceta nie ustąpi po wyjęciu karty Creativa to przyczyną jest coś innego.   


Karty AMD R9 mają spore wymagania co do zasilacza. Producenci sugerują minimum 600W. Może Twój zasilacz kolego maniaberserk po prostu może sobie nie radzić z nową mocniejszą konfiguracją Twojego pc. OCZ to dobra firma i nie robi kiepskich zasilaczy, ale coś musi być na rzeczy. Sprawdź dwie rzeczy, które mi przyszyły na myśl. Albo grafika ma za niskie napięcie rdzenia(domyślnie pewnie coś ok. 1,254V). Zmień na np. 1,3V i przetestuj stabilność(efekt uboczny wyższa temperatura karty). Jakim programem doknasz zmiany napięcia nie ma znaczenia. Jeśli nie poprawi się stabilność przywróć standardowe napięcie ale zmniejsz zegary karty grafiki np. o 100 MHz dla rdzenia i pamięci. Przetestuj stabilność. W sterownika AMD musisz wyłaczyć funkcje AMD Overdrive. W bios muszą być aktywne profile X.M.P pamięci ram. 

Link to post
Share on other sites

Wyrzuciłem kartę dźwiękową, odinstalowałem wszystkie stery od Creativ'a i już trzy dni jest wszystko ok. Obojętnie czy słucham YT, Openfm czy też plików flack na AIMP3 to wszystko na razie śmiga jak należy. Wygląda na to, że twórca problemów został w końcu zidentyfikowany. Czas rozejrzeć się za jakimś Xonarkiem lub DAC'iem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

To zaczyna być monotonne:) Pewnie się nie zdziwicie jeśli napiszę, że mam problem z dźwiękiem :)  Wszystko było ok do czasu kiedy postanowiłem kupić nową kartę dźwiękową. Wybór padł na tą :

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Po instalacji i wgraniu sterowników - dźwięku brak. Komputer nie widzi aktywnych gniazd ani podłączeń. Nie pomaga ani reinstalacja sterów, ani wyczyszczenie programem Driver Sweeper pozostałości po starych sterownikach, nie pomogła automatyczna naprawa systemu. Od 30 godzin ślęczę nad problemem i nadal nic. Mało tego, po deinstalacji karty i sterowników zarówno od karty zewnętrznej jak i sterowników dźwięku od Realtek'a po wyczyszczeniu rejestru i ponownym wgraniu oryginalnych sterów dla płyty głównej - dźwięku brak. System widzi dziwne rzeczy. Jako urządzenie domyślne wskazuje urządzenie podłączone do wtyczki optycznej w tylnim panelu, choć ta jest wolna i nie mogę tego zmienić na inne gniazdo. Głośniki i mikrofon widzi jako nie podłączone choć działają poprawnie i one i ich sterowniki. 

Czy jest możliwe aby gniazdo PCI Express na płycie do którego wcześniej był podłączony Creativ a obecnie AIM sprawiało problemy?

Sam nie wiem co robić

Ratunku, pomocy ! :)


Karta zainstalowana u kolegi pracuje idealnie. Problemem okazały się śmieci w rejestrach pozostawione przez stery creativa. Wszystko razem się gryzło i na koniec wysypało. Pomógł dopiero format i postawienie czystego systemu. Wszystko teraz śmiga doskonale.

Problem rozwiązany 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...