Skocz do zawartości

Aerocool PGS BX-500 czy Cooler Master CM 690 II Advanced ?


Recommended Posts

A u mnie temperatury się nic a nic nie zmieniły po dodaniu 140 mm na bok. Drugiego nie wsadzisz i będziesz miał niepotrzebnę dziurę, jeśli masz jakieś większe chłodzenie. Moim zdaniem 3 wentyle w budzie (jeśli nie robimy LC) spokojnie wystarczają.

 

Swojego CM-a chyba sprzedam.

dlaczego chcesz sprzedac ? co ci sie w tej budzie nie podoba i co chcesz kupic?

Link to post
Share on other sites

Mam taką bude i jest ok. 5 wiatraków przez bios ustawionych, nawet dzisiejsze temp, nie robią na częsciach wrażenia a dodam że jest wpasowana w biórko. Standartowy wiatrak z przodu na 60%/u góry dwa wiartaki 14-ka i 12-ka/ pierwszy jest sterowany czujnikem temperatury z procka a drógi chodzi na 60%/tył sterowany czujnikem temp. z karty G./ Z dołu 14-ka sterowana czujnikem włożony w żeberka grafiki/ostatni z boku na dole, na 60%/ u góry na bocznej scianie już się nie zmieścił. Wszędzie wstawione filtry na wlocie powietrza. 40(Prime95/60po 2h) na procku i7 860@3,4G/grafa na 50,5870.(70na FurMark i na max) Na procku jest Noctua ... nie pamietam symbolu + Enermax Cluster UCCL12 PWM 120mm i jest z......

Link to post
Share on other sites

Mam taką bude i jest ok. 5 wiatraków przez bios ustawionych, nawet dzisiejsze temp, nie robią na częsciach wrażenia a dodam że jest wpasowana w biórko. Standartowy wiatrak z przodu na 60%/u góry dwa wiartaki 14-ka i 12-ka/ pierwszy jest sterowany czujnikem temperatury z procka a drógi chodzi na 60%/tył sterowany czujnikem temp. z karty G./ Z dołu 14-ka sterowana czujnikem włożony w żeberka grafiki/ostatni z boku na dole, na 60%/ u góry na bocznej scianie już się nie zmieścił. Wszędzie wstawione filtry na wlocie powietrza. 40(Prime95/60po 2h) na procku i7 860@3,4G/grafa na 50,5870.(70na FurMark i na max) Na procku jest Noctua ... nie pamietam symbolu + Enermax Cluster UCCL12 PWM 120mm i jest z......

Mowisz o CM 692 ?

 

Wybralem CM'a 690 . Jakos piorunujacych zmian wedlug mnie nie posiada CM 692 w porownaniu do swojego starszego brata chociaz moze jestem w bledzie :wariat:

Link to post
Share on other sites

@MartinXFX Sajczan po prostu szybko odpuszcza z układaniem kabli i wolał już kupić Fractala i ja go nie rozumiem. Nawet na PW proponowałem mu pomoc w ułożeniu ich, ale niestety nie skorzystał. Kupię ją od ciebie i potem Ci pokażę, że się da. Mamy kontakt na PW ja dotrzymuję tego co mówię. Jeżeli z Fractalem też sobie nie poradzisz to pisz ja Ci pomogę chętnie. Zapinek mam cały karton to dla mnie nie problem. Kable da się ułożyć, a zresztą zobacz jak to wygląda u mnie: http://img818.imageshack.us/img818/5212/p1040336.jpg

To tylko buda Chiefteca i w dodatku nie mogę tam kabli schować, zasilacz modularny, nie modularny. Każdy da się ułożyć tak, żeby było ładnie trzeba tylko chcieć i mieć cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o kable, tylko o wygląd. Fractal bardziej mi się podoba. Do tego chyba będzie nieco cichszy. Nie korzystam z x-docka, więc dla mnie jest to zbędny bajer. 690 też mi się podoba (w końcu go kupiłem), ale Fractal bardziej. :P

 

Dla mnie 690 II oferuje niewiele więcej od Gladiusa, Aerocoola czy Venatora. Jest trochę większa i ma bajery, z których akurat ja nie korzystam.

Link to post
Share on other sites

Wody w budzie nie planuję, więc to też nie jest dla mnie atut 690 II.

 

Ja się bardziej boję, że po przełożeniu podzespołów znowu komp nie będzie chciał odpalić. :| Cały czas mam wrażenie, że to ta płyta główna jest walnięta. Procesor słabo mi się kręci, temperatura proca podejrzanie wysoka... Jak odebrałem kompa z proline'a, to kable były w stanie pierwotnej dżungli, tak, jak je zostawiłem, więc nie wiem, co oni tam zrobili, że komp odpala.

Link to post
Share on other sites

No to w razie czego masz mnie. Mogę Ci po pomóc, bo kompy to dla mnie codzienność. No i doczekałem się odpowiedzi od serwisu.

Przyjęcie warunkowe, brak elementu C131

Sory za OT, ale może mi ktoś powiedzieć co to znaczy przyjęcie warunkowe?
Link to post
Share on other sites

Bo przeczytalem ostatnio kilka nieciekawych opini o CM 690 , ze chlodzenie jest beznadzejne a dyski sie przegrzewaja .

Czy to prawda ?

 

Ogolnie wzialbym tego CM'a Adv. ale tylko model z oknem , ktore znalzlem 450zl w gore co odpada .

Link to post
Share on other sites

Bo przeczytalem ostatnio kilka nieciekawych opini o CM 690 , ze chlodzenie jest beznadzejne a dyski sie przegrzewaja .

Miałem tą obudowę przez ponad 2 tygodnie i mogę stwierdzić, że chłodzenie jest wydajne (na poziomie poprzedniczki).

 

Osobiście wybrałbym CM 690II - to najlepsza obudowa do 350zł.

Link to post
Share on other sites

Na pewno za jakiś czas będzie można kupić osobno panel z oknem. Wiem że za granicą można kupić osobno boczny panel.

 

Z tego co widzę to wersja z oknem jest tylko na yooki.pl i oni mogą sobie dawać ceną jakie chcą tej wersji, bo na razie żaden sklep nie wprowadził takiej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Bo przeczytalem ostatnio kilka nieciekawych opini o CM 690 , ze chlodzenie jest beznadzejne a dyski sie przegrzewaja .

Czy to prawda ?

Nieprawda. :/

Ogolnie wzialbym tego CM'a Adv. ale tylko model z oknem , ktore znalzlem 450zl w gore co odpada .

To taniej wyjdzie samemu wyciąć okno. Chyba nawet starczyłoby na wodne cięcie - no i masz wtedy takie, jakie chcesz, a nie takie, jakie dali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...