Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 780 GHz vs ASUS GTX 780 DirectCU II OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Mam pytanie jak w temacie która karta lepsza- wydajniejsza i cichsza niby w testach lepszy gigabyte ale zbiera minusy co do cewek.

Wiec prosze was o doradzenie w wyborze

skłaniał bym sie do asusa. wiec pytanie czy ten blok do Lc moze byc? https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekfc-gtx-asus-geforce-direct-cu-ii-gtx-780-plexi-nickel,produkt,554470.html

i czy przy jego montarzu orginalny backplate musze zdjac i czy moge go spowrotem zamontować?

reszta sprzętu to

i5 4690k

z97x gaming 7

fracta design r4

crucial balistix 2x 4gb

corsair rm 850w

 

Dziękuje z góry za pomoc.

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Bierz EVGA. Tam można bez problemu ściągnąć chłodzenie, bez utraty gwarancji. ASUS i GIGABYTE mają plomby, ich zerwanie to utrata gwarancji.

 

Bzdura ! Asus i GB nie mają żadnych plomb ! Nowaj

Link to post
Share on other sites

 

 

wydajniejsza i cichsza

 

GB GTX 780 GHz Edition z pewnością jest na stocku wydajniejsza, a jeśli pytasz się o blok LC to nie bardzo rozumiem, co obok robi pytanie o głośność fabrycznego coolera :/

Link to post
Share on other sites

Ponieważ na razie ma być używana na tym chłodzeniu przez nie cały rok a póżniej LC bo mam ważniejsze wydatki. A komputer ma pracować cały dzień, a w pokoju mam małą córkę i nie mogę mieć suszarki w środku.

Link to post
Share on other sites

Masz wyciszana obudowe, wiekszosc niereferentow jest na tyle cicha ze w takiej obudowie praktycznie nieslyszalna (chyba ze trafisz na sztuke z niedoskonalnosciami - piszczace cewki). oczywiscie wiadomo, ze zalezy to takze od ogolnej przewiewnosci obudowy (wentylatory itp). z tego co sie orientuje Asus jest bardzo cicha konstrukcja, jezeli komputer mialby byc takze uzywany do mniej wymagajacych czynnosci to pomysl o polpasywnej karcie 780 Strix od Asusa (kwestia jej oplacalnosci jest watpliwa - tylko sugeruje istnienie takiej karty)

ja osobiscie z sympatii do tej firmy polecic moge EVGE 780 (wersja superclocked ACX cooler) choc nie wiem czy Asus nie jest cichszy

 

tutaj mozesz poczytac o cytowanej wyzej karcie: http://pclab.pl/art58514.html

Edytowane przez JCown
Link to post
Share on other sites

Z daleka od Gigabyte. Już miałem kilka kart od nich i co chwile problemy z wentylatorami.Słychać było jakieś terkotanie i ocieranie na pewnych obrotach. I dodatkowo bardzo głośne. Teraz mam Asusa 780 Ti DCII i jest ok. Bierz Asusa.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

up@ Jcown czytałem już o tym asusie ale nie jestem pewien czy jest sens płacenia tyle za pół pasywne.

 

up@ Nowaj wiem bo czytałem o Twojej lodówce :)

 

up@ sevku22  ja miałem 4 karty od nich i 2 płyty teraz już 3 i brak jakichkolwiek  problemów z nimi

 

a co do tej od Evge to jej nie ma? Przynajmniej nie znalazłem

 

a z tych 3 kart to która będzie najlepszym wyborem?

EVGE 780ACX cooler

Asus 780 Directcu II

Gigabyte 780 GHZ

więcej modeli już nie uwzględniam bo na firmę msi się zraziłem 2 razy już.

Link to post
Share on other sites

Ten Asus 780 bedzie najwolniejszy z tej 3 bo ma najsłabsze taktowanie. Jeśli chodzi o wydajnosc to ten 780GHZ będzie najlepszy. Miałem wcześniej tego Asusa 780 DCII to na nim 8500 pkt w FIRE STRIKE w 3dmark 13. Póżniej na 780 GHZ miałem 9200 pkt:) Także opłaca się bardziej tego Gigabyte. Tylko zebys wtrafił na dobrą sztukę.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Oki czyli narazie bardziej w gigusia ;)

Nowaj a Twojego gigusia dało radę jeszcze bardziej podkręcić? I drugie pytanko można samemu kontrolować prędkość wentylatori w nim. I backplate jest dobrze wykonany nielicząc tego że napis jest na odwrót ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Można. Kręci się całkiem nieźle - GHz Edition ma rdzeń w nowszej rewizji - bardziej podatny na OC.

 

Prędkość obrotową wentyli, jak w każdej karcie, można regulować we własnym zakresie. Backplate jest świetnie wykonany, podobnie jak cała karta, ale napis to faktycznie sroga porażka :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...