Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym poddać ocenie zestaw komputerowy. Jak w tytule budżet jaki postanowiłem na niego przeznaczyć to 4500 zł, przeznaczenie gry. Mile widziane własne propozycje, opinie na temat części które znajdują się w niżej zamieszczonym zestawie, propozycje zamiany.

http://www.morele.net/inventory/info/c8qjPQ/

 

Na chwilę obecną 8 gb ram, kolejne 8 w zawsze można dokupić. W przyszłości planowane dokupienie chłodzenia oraz oc.

 

Na końcu przyznam się że jest to propozycja zestawu jaką zaproponował mi ktoś na innym forum dużo różniąca się od oryginału, lecz wydająca mi się rozsądną. Osobiście nie jestem fanem Radeonów, ale w tym budżecie będzie to chyba rozwiązanie najlepsze wydajnościowo? Kolejna rzeczą co do której pewien nie jestem to ramy firmy Team Group Vulcan, z tego co sam wyczytałem cl11 2400 > cl9 1600 ale miło będą widziane opinie w tej kwestii.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez drestou
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. Napędu mi nie potrzeba nie pamiętam kiedy ostatnio używałem CD/DVD jeśli już rzucać się na lepszą kartę milej widziana była by 780(co w tym budżecie raczej wykonalne nie jest) , jako że nigdy Radeona nie miałem i przekonany do nich nie jestem.

Link to post
Share on other sites

regulamin jest mi również znany, a tobie proponowałbym troszeczkę wyluzować i nie robić z siebie takiego "strażnika teksasu" :)

 

Aaa i czy Spartan to taka suszarka, to ja bym polemizował   ;)

 

Dziękuję i pozdrawiam ...

Edytowane przez dragonhunter
Link to post
Share on other sites

 

 

regulamin jest mi również znany, a tobie proponowałbym troszeczkę wyluzować i nie robić z siebie takiego "strażnika teksasu"

Strażnik Teksasu, trochę mi daleko, ale OK.

 

Jeśli regulamin jest Ci znany, to powinieneś się do niego stosować, a tego nie robisz. Nie uważasz, że napisanie jednego zdania, to nie jest dobra argumentacja (o ile można to nazwać argumentacją) ?   Pomijam już fakt, że zestaw jest po prostu kiepski. 


 

 

Na chwilę obecną 8 gb ram, kolejne 8 w zawsze można dokupić. W przyszłości planowane dokupienie chłodzenia oraz oc.

Nie będzie potrzebne, bo żadna gra nie potrafi wykorzystać w pełni 8 GB. 


 

 

 Team Group Vulcan, z tego co sam wyczytałem cl11 2400 > cl9 1600 ale miło będą widziane opinie w tej kwestii.

Zgadza się, taktowanie ma większe znaczenie od timingów.


Zmień w Twoim zestawie Corsaira CX na Cooler Mastera G550M, który cechuje się o wiele wyższą kulturą pracy i jest lepszy elektrycznie. 

Link to post
Share on other sites

Strażnik Teksasu, trochę mi daleko, ale OK.

 

Jeśli regulamin jest Ci znany, to powinieneś się do niego stosować, a tego nie robisz. Nie uważasz, że napisanie jednego zdania, to nie jest dobra argumentacja (o ile można to nazwać argumentacją) ?   Pomijam już fakt, że zestaw jest po prostu kiepski. 

 

Kiepski powiadasz, tak ? No to może największy Pan znawca się wypowie w tym temacie ?

Wg ciebie może lepszy będzie zestaw z możliwością OC, tak ? No to masz Panie wymagania ;) 

 

Ja jednak nie mam zamiaru z tobą dyskutować...

 

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

czy Spartan to taka suszarka, to ja bym polemizował 

 

Z tym, że Ziemia nie jest płaska również ?

 

 

 

regulamin jest mi również znany

 

Chyba jednak nie.. 

Link to post
Share on other sites
Zmień w Twoim zestawie Corsaira CX na Cooler Mastera G550M, który ce**** się o wiele wyższą kulturą pracy i jest lepszy elektrycznie.

 

 

bardzo zorientowany w temacie nie jestem, czy 550W będzie wystarczające nie chciałbym brać zasilacza na styk wole mieć trochę zapasu.

 

Przeszło przez myśl zastąpić M500

 http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/

jakieś inne propozycje na ssd mile widziane.

 

kolejna rzecz to obudowa

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3300-usb-3-0-czarna-fd-ca-core-3300-bl-647769/

Edytowane przez drestou
Link to post
Share on other sites

 

 

bardzo zorientowany w temacie nie jestem, czy 550W będzie wystarczające nie chciałbym brać zasilacza na styk wole mieć trochę zapasu.

550W będzie sporym zapasem. Zestaw z podkręconym i7 i R9 290 wziął 372W z gniazdka, a nacisk na zasilacz jest jeszcze mniejszy.

 

 

 

kolejna może i banalna ale zawsze to obudowa 

Dobry wybór. Pamiętaj, że obudowa to zakup na dłuuugie lata i nie będziesz jej wymieniał. 

Link to post
Share on other sites

Znów ja, tym razem podaje chyba już finalny koszyk choć nigdy nic nie wiadomo.

 
Zmiany:
1. SSD M500 zastąpiony M100
2. Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black  na Fractal Design CORE 3300
3. Zasilacz Corsair Builder Series CX 600W 80+ Bronze Modular na Cooler Master G550M 550W Modularny
4. Ostatnia zmiana wymuszona brakiem R290 od Asusa który na morelach był w bardzo atrakcyjnej cenie 1429 zł, na innych stronach cenowo już tak bardzo nie odstawał co skłoniło mnie do spojrzenia na http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-290-tri-x-oc-4gb-ddr5-512bit-11227-00-40g-626627/?ceneo_spo=true. Przyznam że pewności co do ostatniej zmiany nie mam przez wzmiankę z http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=60054
 
http://i.imgur.com/PhQEfzA.jpg( Wymagany zasilacz minimum 750W)
 
 
W ten oto sposób przekroczyłem swój budżet o 100 zł, co tragedią raczej nie jest. Wszelkie 'Ale' co do zmian jak i samego zestawu jak zawsze mile widziane. 
Edytowane przez drestou
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości, zaskoczyła mnie ta wzmianka szczególnie że z radkiem od asusa  w środku mowa była o około 370W. Myślałem ze w wydaniu od sapphire jest jakiś haczyk, skoro tak nie jest to mam nadzieje ze kolejny post będzie już równoznaczny z zamknięciem tematu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Można zamknąć, pc zamówiony częściowo z agito, techplanet, x-kom. Koniec końców budżet przekroczyłem o 500 zł, całość wyszła 5040 zł.

 

Na taki zestaw się zdecydowałem, już do mnie jedzie ^^

- gigabyte GTX 780 ghz edition

- I5 4690k

- asrock z97 extreme3

- aoc 23" i2369V

- WD caviar blue 1tb

- crucial mx100 256gb

- fractal design core 3000

- ColerMaster G650M

- crucial Ballistix 2x4gb 1600/cl9

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc w skompletowaniu zestawu.

Edytowane przez drestou
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...