Skocz do zawartości

[Szukam] Dobry tablet do 450zł 7-8cali, lekki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Jak w temacie: szukam w miarę dobrego tabletu 7-8 calowego w okolicach 400zł.

Potrzebuję go jedynie do oglądania filmów i okazjonalnego przejrzenia jakiegoś pdfa czy ebooka. Bardzo rzadko jeszcze facebook czy gg, jak mi telefon padnie :P

Zależy mi na:
- płynności systemu. Obecnie mam Pentagram TAB 8.5 z procesorem Amlogic 8726-MX 2 x 1.5GHz i pomimo dobrej wydajności na papierze zdarza mu się przyciąć, a jako, że to pentagram, czyli poniekąd "chińczyk" to system jest goły więc teoretycznie nie ma prawa ciąć, tym bardziej, że ma 1GB ramu. Szukam więc czegoś nieco lepszego od niego.

- NISKIEJ WADZE - to dla mnie praktycznie najważniejszy element. Miałem kiedyś tablet 10 calowy, teraz mam 8 calowy, waży on 440g i wciąż jest dla mnie za ciężki - po godzinie podpierania go przy oglądaniu filmu "ręce więdną" ;) Szukam więc czegoś w okolicach 300g

- co najmniej 1GB ramu i 8GB pamięci wbudowanej

- najlepszej możliwej baterii, coś około 4000mAh
- usb-otg i obsłudze modemu 3g, niepotrzebny mi raczej wbudowany slot sim

 

Zastanawiam się pomiędzy 7 a 7.85 calowymi, jednak 7 calowe mają o wiele gorsze bebechy przy zachowaniu tej samej ceny, do tego mają mniejsze baterie i niekoniecznie są lżejsze.

Udało mi się znaleźć 2 tablety, które teoretycznie spełniałyby moje oczekiwania:

http://www.x-kom.pl/p/180583-tablet-8-haier-haierpad-781-r3188-1024mb-8gb-android-42.html
oraz
http://www.x-kom.pl/p/169607-tablet-8-goclever-insignia-785-pro-z2580-1024mb-16gb-android-42.html

Co o nich sądzicie? Który z nich jest lepszy?
Przejrzałem ich recenzje w internecie i ciężko mi stwierdzić który ma lepszą baterię i który płynniej działa, jednak goclever jest z intelem no i wydaje się solidniejszy, ponadto nie powinno być problemu ze zrootowaniem go, jako, że jest całkiem znaną marką, w przeciwieństwie do haiera o którym usłyszałem pierwszy raz w życiu :P

Jeżeli przychodzą wam do głowy jakieś dobre i lekkie 7 calowce to podawajcie nazwy. Uprzedzając sugestie - nie interesuje mnie samsung galaxy tab 3 7.0, jako, że dużo osób narzeka na jego beznadziejne bebechy i fakt, że za te pieniądze można mieć o wiele lepszego "chińczyka".

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez piterk2006
Link to post
Share on other sites

O, dzięki wielkie, spełnia wszystkie wymagania ;) Jedynie cena trochę wysoka, ale chyba lepiej dołożyć do czegoś chociaż nieco bardziej znanego w Polsce :P No i przynajmniej jest aktualizacja do andka 4.4 :)
P.S. Na stronie xkom pokazuje wagę 234g, pytanie która strona kłamie :D

Podsumowując, chyba zdecyduję się na tego della lub jeszcze Asusa Memo Pad HD 7
http://www.x-kom.pl/p/172980-tablet-7-asus-memo-pad-hd-7-mt8125-1gb-8gb-android42-bialy.html
Parametry podobne, jedynie bateria 3950 vs 4100 w dellu, za to asusy nowe z gwarancją sprzedawane po miesiącu od zakupu chodzą na allegro już po 300zł :P Nie wiem natomiast czy intel nie byłby jednak wydajniejszy od mediateka, ale myślę, że asus by bubla nie wypuścił.

Edytowane przez piterk2006
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dell Venue 7 jest jednym z najlepszych wyborów - wprawdzie to nadal Android, ale radzi sobie całkiem nieźle. Zarówno Venue 7 jaki i większy Venue 8 są wg mnie najlepszymi wyborami w swojej cenie. Zwłaszcza szybkość zaskakuje tanim przecież  Venue 7.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...