Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam na forum jestem nowy na komputerach znam sie od dziecka lecz mam problem co do podzespolow prosze o opinie  (z gory przepraszam za nieuzywanie polskich znakow ale nie mieszkam chwilowo w polsce i nie moge tego przestawic) 

  • Zastosowanie komputera: gry 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: tutaj nie mam granic co do ceny wazne zeby byl jak najlepszy 
  • Których części potrzebujesz?: grafika, plyta, gowna, procesor 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie mam zamiaru 
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:nie posiadam monitora lecz zastanawialem sie nad firma AOC
  • Specjalne wymagania: Tylko mitx
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawu:

    CPU: i7 4790k/i5 4690k
    Cooler CPU: tutaj naprawde nie mam pomyslu jestem w kwestii chlodzenia zielony
    GPU: Radeon 7870 
    Mobo: Asrock h97m itx/ac
    RAM: Corsair Vengenance 8gb 2x4gb 1600 (niebieskie) takie zakupilem i takie zostaja
    HDD: WD Blue 1TB
    SSD: 32gb kingston na system tylko
    PSU: Evga 500w 80+gold (wbudowany w obudowe)
    Obudowa: Evga Hadron Air 
     
  • Inne:
    Chodzi mi glownie pod plyty mitx i obudowy za nic nie zmienie chcialem hadrona i tak zostanie
  • jedynie jakie mam  zastrzezenia co do obuowy to maly zasilacz nie wiem czy 500w starczy bo jakbym zakupil 7870 to w przyszlosci napewno bede zmienial na jakiegos potwora 
Link to post
Share on other sites

a więc tak

 

cpu bierz 4690k

 

cpu cooler : thermalright Macho BW

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

 

r9 270 po OC do x przebija te karte , ale czy w tej obudowie sie zmieści?

 

Nie lepiej wziąśc itx'owego cooler mastera za 200 i oddzielnie jakiś zasilacz typu xfx 550? Wyjdzie dużo lepiej

 

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-rc-120a-kkn1-499405/

Edytowane przez ifter
Link to post
Share on other sites

Na http://www.microcenter.com zrobili promocje jezeli kupuje sie procesory  i7 4790k  i5 4690k i jakis tam i3 to wiekszosc plyt jest za polowe ceny z racji  tego ze nie bede podkrecal wzialbym cos na h97 bo slyszalem ze ten chipset nie jest do podkrecania a co do procesora to slyszalem ze do gier nie oplaca sie brac wlasnie i7 lecz jedyny mankament w tym ze roznica cenowa i5 i i7 to jakies 60$  za i7 wychodzi 260 a za i5 200, obudowa jest przystosowana do grafik o dlugosci maks 10,5 inch (267mm) wiec kazda grafika powinna sie zmiescic, zastanawialem sie nad atx i obudowie zalman z11 lecz jezeli bd wracal do polski to problem bd w przewiezieniem tego 

i jeszcze jedno wazne pytanie CZY ZASILACZ WYTRZYMA ? chociaz ladowali  780ti i 4790k i problemu nie bylo zadnego :) 


co do dysku ssd 32gb.. przy takiej cenie skladania w sklepie micro center dostaje sie gifta (mozna sobie wybrac jakies badziewia do tam 40$) a wiatraczka se nie wezme bo mi nie potrzebny ;)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dyskusja na temat zestawu bez określonego budżetu nie ma sensu. Mamy Ci składać zestaw za 5 - 7 tysięcy czy za 3 ?

 

Piszesz że nie ma limitu a zastanawiasz się nad tak słabymi GPU oraz SSD 32 GB ? Czy ten temat to żart ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

32gb ssd bo dostaje go za free a nie jestem przekonany co do ssd a zeby se posprawdzac jak to dziala i czy naprawde lepszy od zwyklego, grafika czemu taka? bo po co mi titan z? ktory i tak pewnie mi sie nie zmiesci w ta obudowe..   to byla tylko propozycja bo nie mam pomyslu co do gpu a jakby byly kolejne pytania bez myslenia: dlaczego nie z97, tylko h97 ? bo nie widze sensu podkrecania procka na zasilaczu 500w  dlaczego procesor z K jak nie bede podkrecal? poniewaz moze mi sie mitx znudzic lub zepsuc zasilacz ktorego i tak nie wymienie bo nie ma zmiennikow a drugie to roznica cenowa k a zwyklym to jakies 20$  ;)  wiec czemu nie doplacic tych 20 galopow i nie miec lepszego.. ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...