Skocz do zawartości

DDR2 1066 SPD 5-5-5-15 2T


Recommended Posts

Żadne z tych pamięci nie mają zapisanych w spd deklarowanych przez producenta timingów.Należy je zmienić ręcznie.Jeśli ktoś ma któreś z nich to bardzo proszę żeby podał mi wartości z cpu-z dla każdej z częstotliwości:)

ja mam dominatora i mam gdzies CL 5-5-5- 15 lub 18 pozniej wstawie screena bo tera na laptopie siedze :lol:

tylko jest pewien problem szyna byla ustawiona na 800Mhz zmienilem to na 1066Mhz nie wiem czy u ciebie bedzie sie dalo

Link to post
Share on other sites

Jasne, że się da, dzięki za odpowiedź STALKER__PL__. Z tego co udało mi się znaleźć w necie ocz platinum mają na starcie 800 5-5-5-15. Kupiłbym je gdybym miał pewność że będą działały w dualu. Jestem ciekawy czy ,moja płyta obsługuje rozszerzone profile EPP, niestety nigdzie nie można tego sprawdzić a już na pewno nie na badziewnej str Asusa...

Link to post
Share on other sites

Niby tak, wcześniej miałem gigabyte UD3 ale musiałem go wymienić. Był na chipsecie nv770 i w biosie była opcja SLI Ready Memory w moim asusie nie ma ale może uruchamia się dopiero po zainstalowaniu kompatybilnych z sli pamięci. Co dziwne pamięci na gigabyte nie chodziły w dualu a na asus M3N-H chodzą bez problemu:) tylko ta nieszczęsna regulacja timingów....

Link to post
Share on other sites

No ja też byłem zaskoczony. Niezbyt przyjemna niespodzianka. Zanim kupie pamięć muszę mieć pewność że będzie pracowała w dualu i musi mieć timingi 5-5-5-15 przy 800Mhz wtedy najwyżej podniosę częstotliwość do 1066 i ewentualnie zmienię napięcie.Niestety wszystkie pamięci DDR2 8500 mają domyślniej w SPD 800mhz. To jeszcze mogę zmienić gorzej z CL

Na tym screenie z everesta http://www.bigbruin.com/2007/oczsli_2 domyślne timingi są takie jakich potrzebuję, więc pewnie zdecyduję się na te pamięci. Będą chodziły w dualu na M3N-H, co o nich sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jest tylko AI Suit i PC Proble II, ale tym nie da się ingerować w opóźnienia pamięci, oferuje tylko podstawowe funkcje takie jak szyna FSB, napięcia i mnożniki proc i HT. Oprogramowanie nic tu nie zmieni, płyta jest po prostu do d..... Można tylko wymienić pamięć na 1066 cl 5 najlepiej 2x2. Zawsze lepiej mieć 4 Giga w 2 kościach niż w czterech.

Zastanawia mnie tylko czemu nie ma możliwości regulowania timingów, podobna do niej M3A-N ma takie opcje a rożni się tyko tym, że zamiast nvidii 8300 ma jakiś układ ATI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...