Skocz do zawartości

Wolna praca komputera po zainstalowaniu Windows 7 na nowym dysku


Recommended Posts

Witam, wczoraj kupilam nowy dysk, zainstalowalam na nim win7, stery od plyty glownej i zostawilam go do dzis. Dzialal dobrze. Dzis zainstalowalam stery od grafiki, komp zaczal wolno chodzic. Poszperalam, okazalo sie, ze stery sa za stare, wiec je odinstalowalam w trybie awaryjnym i chcialam zainstalowac nowe,jednak wyswietlil sie komunikat, ze nie znaleziono zgodnego urzadzenia. Komputer dalej bardzo wolno chodzil, nie czytal pendriva, wiec w koncu zdecydowalam sie na przywrocenie systemu. Trwalo to wieki, po zakonczeniu komputer nie chcial sie wlaczyc, wylaczylam go, uruchomilam ponownie, wlaczal sie ok.30min. Po przywroceniu systemu komputer widzi juz pendrive, ale nadal bardzo wolno chodzi, nic na nim nie ma, otwieranie folderow trwa wieki. Co moze byc tego przyczyna? Ratowac go czy od razu instalowac system drugi raz?

Procesor AMD Athlon™64 X2 Dual Core Processor 4400+

Karta Graficzna nVIDIA GeForce 7300GT

 

Zaraz dolacze skan z Crystal Disk Info oraz HdTune, lecz nie wiem ile dokladnie to potrwa przy takiej predkosci dzialania komputera.

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej zacznij od skanu i benchmarka dysku np.w HDTune i odczyt Smart w Crystal Disk Info.

Screeny z wynikami możesz tutaj pokazać, zobaczymy co się dzieje.

 

ps.podaj jeszcze jak możesz pozostałe podzespoły: płyta główna, ram i zasilacz.

Link to post
Share on other sites

http://i58.tinypic.com/2dvo8eg.jpg
http://i57.tinypic.com/2mdmpup.jpg
Na razie zwiesił mi się komputer, mam tylko to, resztę dodam za chwile

Musialam wylaczyc komputer, teraz nie chce sie wlaczyc. Na poczatku zatrzymal sie na 'zapraszamy' a teraz jak sie wlacza to laduje pliki windows a potem sie naprawia,ale nie wychodzi mu to=nie moge wlaczyc komputera

Nie dałam rady naprawić komputera, tryb awaryjny nie działał, instaluję system na nowo, jak zadziała, to znów zrobię testy.

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Może jednak to nie wina dysku. Podaj pozostałe podzespoły komputera j.w.

Dobrze byłoby również sprawdzić temperatury. Jak wygląda płyta główna, chodzi mi o kondensatory, czy są napęczniałe, rozlane ?

Link to post
Share on other sites

Moc zasilacza 400 lub 450W, znaleźć jaki model?
płyta - gigabyte GA-M52L-S3
Kondensatory wyglądają normalnie.

Robię test w hdtune, już na nowym systemie. Zrobić test z crystal disk drugi raz?
Mogę dodać, że na razie nic nie instalowałam, i komp nie muli.

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Może jakieś aktualizacje ściąga po zainstalowaniu systemu i dlatego jest obciążony.

Musisz zerknąć do menedżera zadań, jak jest takie spowolnienie i sprawdzić jaki proces aktualnie pracuje.

Link to post
Share on other sites

Dla pewności dokończę test :)

Edit: Póki co działa dobrze, na razie nic nie instalowałam oprócz hdtune. Podrzucić temperatury z HWiNFO? I czy instalować sterowniki z płytek czy system sam je zaktualizował? Boję się, że jak znowu coś zacznę wgrywać, to spowolni

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Wygląda dobrze. Nie instaluj na razie bez potrzeby, żadnych dodatkowych sterowników jeśli możesz.

Zobaczymy czy wszystko przez ten czas będzie działać prawidłowo. Zainstaluj sobie również jakiegoś antywirusa.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałam sterowniki od karty graficznej, bo nie mogłam zmienić rozdzielczości (ekran jest niewyraźny) i nadal nie mogę jej zmienić. Sterowniki ściągnęłam ze strony producenta. Zainstalowałam avast.

 

Edit: Gdy uruchamiam system to monitor dopiero włącza się na 'zapraszamy'. Nie pokazuje się nic przed tym

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Witam.

Twoje problemy przypominają niedawne moje problemy z zasilaczem.

Również zaczęło się od kupna dysku. Niestabilność zasilacza wpływa na resztę komputera.

Problem z instalacją sterowników do karty graficznej występował również u mnie.

 

Jak stary jest zasilacz?

Czy możesz zmienić na inny?

Czy dysk twardy możesz przełożyć do innego kompa i tam zainstalować system od nowa?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zainstalować te sterowniki. Jaki masz monitor ?

Wczoraj po instalacji sterowników uruchomiłam ponownie komputer, by zapisały sie zmiany, i nic nie zmieniło się w rozdzielczości. Dziś włączył sie normalnie, nie od razu na 'zapraszamy' i w dodatku rozdzielczość jest już dobra. Tak więc nie instalować sterowników, które mi podałeś? Mówiłeś, by póki co nie instalować innych sterowników, ale w tej chwili nie mam dźwięku, więc czy mogę chociaż te zainstalować?

 

 

Jak stary jest zasilacz?

Czy możesz zmienić na inny?

Czy dysk twardy możesz przełożyć do innego kompa i tam zainstalować system od nowa?

Zasilacz ma chyba kilka lat, musiałabym upewnić się co do jego wieku u właściciela.

Jeżeli chodzi o zmianę na inny, to musiałabym przywieźć swój, a na razie nie mam takiej możliwości.

Dlaczego miałabym instalować system na dysku w innym komputerze? Czy to wykazałoby czy coś dzieje się z dyskiem?

Jakie inne objawy u ciebie wystąpiły? U mnie na razie wszystko jest dobrze, zobaczymy na jak długo.

Edytowane przez olivia21
Link to post
Share on other sites

Skoro nie masz dźwięku, to oczywiście doinstaluj sterowniki.

Chodzi o to, aby na razie wykonać minimum instalacji aby sprawdzić co może powodować ewentualne problemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...