Skocz do zawartości

Tablet do 500zł - 7'/8' - książki/stabilność/wykonanie/bateria


Recommended Posts

Witam,


Chciałbym kupić tablet. Głównym zastosowaniem będzie czytanie książek, hobbystycznie, do pracy i nauki oraz korzystanie z internetu. Zależy mi na baterii.


Nie będę grał, oglądał filmów, słuchał muzyki, instalował ton aplikacji - mówię z perspektywy wielomiesięcznego użytkowania.


  • Zastosowania: Książki, przeglądarka - to wszystko. Zależy na baterii.
  • Budżet to ~500pln. Mogę odpowiednio nagiąć, powiedzmy na 700 nawet, jednak nie wiem czy jest sens dla moich zastosowań, a dlaczego to napiszę poniżej:
  • Marzył mi się Windows, jednak ceny tabletów z Windowsem są zaporowe, jakoś zgryzę Android.
  • Nowy, zakup w sklepie stacjonarnym, bądź internetowym.
  • Wyświetlacz 7-8. Naturalnie z 8 byłoby przyjemniej, jednak znowu zagra cena, a 7 nie będzie problemem.

Po małym research'u najbardziej spodobał mi się Dell Venue 7.


W obwodzie Asus MeMo Pad HD 7 / HP Slate 7 / Samsung Galay Tab 3 7' (Chyba z przekory, mam wrażenie że Dell bije Samsunga na głowę)


Asus Nexus również, ale odrobinę droższy.


Przyznam, że orientowałem się jedynie w 7kach. Proszę o rady.


Link to post
Share on other sites

Dell Venue 7 - bije Samsunga na głowę :) to prawda.

 

Z Windows najtaniej mamy Toshiba Encore za 900 zł

 

Jeśli Masz zamiar pracowac to powaznie się zastanów nad Tośką Encoer - owszem wymaga dołożenia i to sporo - ale dostajesz też pełny MS Office 2013 Home & Student warty 400 zł osobno -  cenie tabletu.

 

Po za tym kupujesz, pęłnoprawny komputer, a nie zabaweczke na Androidzie - po podłączeniu myszy, klawiszy i monitora - mamy normalny komputer. Można kupić etui z klawiaturą i pracowac po za domem. 

 

Nawet do Internetu i Filmów - Tośka nadaje się 100x lepiej niż Android :) strony z Flash czy SilverLight działają, nie ma problemów z kodekami czy napisami.

 

Sumując : Zatanów się - bo do wygobnej nauki i pracy Windows nadaje się znacznie bardziej - może więc warto dołozyć, lub kupic na raty drozszy sprzęt, który będzie miał znacznie więcej zastosowań.

Link to post
Share on other sites

@Ravir

 

Jak pisałem, przeprowadzałem mały research, do którego również zaliczają się Twoje posty  :P

Samo punktowanie Windowsa i Androida zostawmy, kilka miesięcy temu polemizowałem z Tobą i Arioxem przed kupnem Lumii, zalety WP są mi znane. Jak wspomniałem - z chęcią operowałbym Windowsem, jednak wiem, że kupując lepszy tablet, zachce mi się klawiatury i cudów.

 

Tablet to takie "widzimisię", pomijając użytkowanie na bieżąco 2 laptopów i smartfona. Ze skalą pracy być może przesadziłem, jej stosunek do czytania i internetu to 10% do 90%. Nie będę na nim tworzył plików w Office, jedynie przeglądał. Nawet edycja w/w to skrajny przypadek. I to widzimisię również na podstawie użytkowania, miałem tablety Pentagrama, Prestigio i Adaxa - zwyczajne budżetówki, ale fakt faktem zwyczajnie się kurzyły, jedynie czytałem bądź zerknąłem w www.

 

Na raty nie wezmę niczego, nigdy. Ot, taka życiowa zasada.

Stąd z bólem pozostańmy przy Androidzie, ten "goły" Android w Dell'u sprawia dobre wrażenie.

 

Co z Asusami?

Link to post
Share on other sites

To kup Dell'a Venue 7 lub 8 - Asus tez jest całkiem sensowny. Ale każdy kto ma Venue - starsznie je chwali.

 

Inna sprawa, ze Windows 8.1 do internetu też sie nadaje znacznie lepiej niż Android.

 

Może Poczekaj - w końcu pojawiły się tanie tablety na Bay Brail z Windows w cenie 100 - 120 $ - niedługo dotrą do nas.

 

Po za tym Encore też tanieje - w ciągu 4 miesięcy potaniała z 1199 zl nza 900 zł :) - nie zdziwił bym się jak za dwa miesiące będzie kosztować 700 zl. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...