Skocz do zawartości

Overclocking i chłodzenie Q6600


Recommended Posts

Jak sądzicie czy dam rade podkręcić procesor (Inter Core 2 Quad Q6600 2.4)

do stabilnej prędkości 3.5 GHz. Pamięci będą od OCZ 1066 MHz (2x2GB). Co do chłodzenia to planuje kupić Ultra 120 + 120mm od Akasy. No i tu kluczowe pytanie czy przy takim taktowaniu procesor nie będzie hamował możliwości karty graficznej GTX 285 od EVGA (edycja podkręcona SSC)

 

Czekam na wasze opinie. Jak macie jakieś sugestie co do chłodzenia czy czegoś innego piszcie.

Link to post
Share on other sites

myśle, że procesor podkręcony nie będzie hamował twojego gtx-a :D:D . A co do chłodzenia to polecam Scythe Ninja 2-ładnie wygląda i na moim q6600 trzyma nawet po oc dobre temperatury:)jaką masz rewizję procesora: GO czy B3? jak masz B3 jest to twoje pole podkręcenia bedzie mniejsze niż w rev. GO ze względu na trochę wyższe temperatury :ugeek:

Link to post
Share on other sites

"Jak sądzicie czy dam rade podkręcić procesor (Inter Core 2 Quad Q6600 2.4) do stabilnej prędkości 3.5 GHz"

Równie dobrze mógłbyś zapytać o kurs euro za 6 miesięcy albo czy 12 lipca będzie padać po południu, każdy egzemplarz kręci się inaczej, nie wspominając o ograniczeniach w postaci ramu, płyty głównej, zasilacza czy chłodzenia. Szkoda zadawać takie pytania.

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym Thermalright'em to trochę się przestraszyłem bo dużo użytkowników ma krzywe podstawki no a godny przeciwnik dla Ultra 120 to Schyte Ninja co o nim sądzicie. No i czy opyla się brać 2 wentylatory 120 mm czy jeden da rade. Jak 2 to będzie dużo większy hałas i wydajność ???

 

A co do OC to ta płyta (http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,59738/) da rade ???

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym Thermalright'em to trochę się przestraszyłem bo dużo użytkowników ma krzywe podstawki

Odradzam :lol: mam te cacko i powiem ci że nie jest wart tych pięniążków.

Stopa po szlifie i "zupa" dalej kulawy (2x120mm 2400/min.) chałas straszny a proc gorący, zdecydowanie Scythe "Ninja" lub "Mugen".

 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że najlepszy przeciwnik dla tego "super" Thermalright'a to Schyte Mugen (Infinity) 170 ,- zł w komputronik.pl

 

Chyba też się zdecyduje na tego Infinity od Schyte gościo w opiniach pisał tak "Super chłodzonko. Na moim Q6600 kręconym na 3,5GHz, przy zmniejszonych obrotach wiatraka temperatury wynoszą odpowiednio 40 stopni IDLE 67stopni STRESS. Pasty używam Arctic Silver 5. Gorąco polecam."

 

Co wy na to ??? Ściema czy prawda z takimi temperaturami ???

Link to post
Share on other sites

A jak się reguluje obroty wiatraka na coolerze :lol::lol::lol:

Są różne sposoby, jak kto woli, ale przeważnie mobo automatycznie reguluje, np. ja mam ustawione tak, że plyta reguluje wg napięcia na procku 8-) , dzięki temu noctua ma ok.~700RPM i jest niesłyszalny :ugeek:

http://img379.imageshack.us/img379/6442/capture04102009164137.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...