Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otóż byłoby to mniej dziwne gdyby nie to, że mam tę nagrywarkę od przeszło dwóch lat, może trochę mniej i do tej pory wszystko było z nią jak najbardziej w porządku.

Teraz po zakupieniu nowej płyty głównej, sformatowaniu dysku systemowego i ponownego uruchomienia komputera, moja nagrywarka pozostaje niewykryta. Myślałem że to może sterowniki do płyty głównej i naprawiłbym to gdybym mógł użyć płytki, ale nie mogę. Przez internet też nie mogę nic zrobić bo musiałbym zainstalować sterowniki do karty sieciowej, ale do tego też potrzebna jest płytka.

Nie wiem co teraz mam zrobić, gdyż nie mogę używać ani płytki ani internetu. Być może ktoś z was wie co zrobić żeby zaczęło wykrywać nagrywarkę.

 

P.S. - Do nagrywarki oczywiście nie było żadnych płytek dołączonych ;)

Link to post
Share on other sites

Płyta główna : MA770-UD3 Rev.2

W biosie widzi model normalnie, ba, mój napęd optyczny nawet jest rozpoznawany w menedżerze urządzeń. Wykrywa model, ale obok jest mały wykrzykniczek, i gdy wchodzę we właściwości sprzętu to w opisie jest stanu jest napisane "Nie można uruchomić urządzenia (Kod 10)." Potem już tylko o klikaniu w Rozwiązywanie problemów.

Link to post
Share on other sites

hmmm to by wskazywało na coś ze sterownikami, spróbuj w menadżerze odinstalować napęd i uruchomić kompa ponownie.

Ewentualnie stawianie windy od nowa (sprawdź czy jakiś wirus się nie zaplęgł).

Zaś co do sterów do sieciówki, to idziesz z pendrivem do kogoś kto ma neta (ostatecznie do kafejki int) i ściągasz.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki przekopiuj sobie na pendrive'a i zainstaluj wszystko. Zrób dwie rzeczy:

1) sprawdź nagrywarkę na innym komputerze, może akurat tak się zbiegło, że padła w tym samym czasie, jak wymieniłeś sprzęt

2) zmień taśmę ATA, często one marudzą, zmień na ostatnią wtyczkę

3) zmień wtyczkę od zasilacza na inną, tak dla pewności

 

Czy bootowanie z CD działa?

Link to post
Share on other sites

Instalowanie windy od nowa nie miałoby sensu bo zrobiłem to około godzinę temu.

Odinstalowałem i uruchomiłem ponownie komputer, niestety to nic nie dało.

 

Bootowanie z CD działa, sterowniki właśnie pobieram, nagrywarkę sprawdzę jutro.

Pragnę przypomnieć, że po zmianie płyty głównej napęd jeszcze działał poprawnie, natomiast dopiero po formacie dysku systemowego przestało wykrywać poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...