Skocz do zawartości

DFI LanParty UT nF4 SLI-D problem z włączeniem kompa.


Recommended Posts

Gdyby mój post był w złym dziale to proszę o przeniesienie.

 

 

Witam, kilka dni temu (podczas upałów) zostawiłem kompa włączonego i poszedłem na dwór. Wieczorem, gdy przyszedłem, patrzę - mój komputer jest wyłączony. Pomyślałem, że brat mi go wyłączył. Klikam power i nic, dioda mignęła na ułamek sekundy. Moja pierwsza myśl - spalony zasilacz (przez te upały 33C mógł się spalić), więc postanowiłem odpalić zasilacz bez obciążenia według TEGO poradnika. Wiatrak na tak podłączonym zasilaczu zaczął się kręcić. Według mnie to coś z płytą główną tylko nie mam zielonego pojęcia co, ani w jaki sposób to naprawić.

 

Konfiguracja:

 

M\B DFI LAN PARTY UT nF4 SLI-D

CPU AMD Athlon 64 3000+ Venice

RAM TwinMOS 2x512MB Dual-Channel PC3200/DDR400

GFX Leadtek Winfast PX6800 TDH

HDD Samsung SpinPoint P120 SATAII SP2004C

PSU ModeCom MC-400

 

Pozdrawiam Xenerif.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie wiatraki sie kreca?

 

Ciezko cos powiedziec, poniewaz niewiele napisales. Ja bym proponowal pozyczyc pare podzespolow od znajomych i wymieniac - taka droga dedukcji mozna predzej okreslic co sie walnelo.

Link to post
Share on other sites

komp w ogole nie wstaje ??

 

podczas odpalania powinno być słychać komunkaty błedu POST czy bios. cholera pozapominalem duuzo rzeczy;/ lapatologicznie móiac powinno być słychać sygnaly dzwiękowe tzn . pikanie. napisz czy wystepuje jesli tak to ile i w jakim tepie.

 

 

na ekranie wyświetal się cos w ogole ??

Link to post
Share on other sites

Nie dzieje się nic , wiatrak na zasilaczu jakby chciał startować ale coś go blokuje , komputer odpala się na ułamek sekundy mignie dioda z przodu (ta od włączenia) i na płycie wszystikie cztery (święcą się przez ułamek sekundy) mogę ewentualnie nagrać filmik.Nie ma żadnych dźwięków na ekranie nic się nie wyświetla

Link to post
Share on other sites

możliwe żę sekcja zasilania padła ,dfi tak juz ma

 

ale spróbuj tego:

-wyjmij bateryjke od Biosu i włóż po 5 sec.

-wyłóż ramy u pokombinuj z kolejnoscia ( po przekładaj do innych slotów )

-ostatecznie wyjmij procka i włóż żeby wszystko było na swoim miejscu,trzeba się upewnić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...