Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 2100 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cesasz,

Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry , internet

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2100

Których części potrzebujesz?: Sama buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Może kiedyś (ale nie dużo)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080

Specjalne wymagania: Duża wydajność w full hd .

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Nie

Własna propozycja zestawu:  Tak

Procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637I53350P) LGA1155 

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2, H61, DDR3-1333, PCI-E, GBLAN, mATX (GA-H61M-DS2) 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit) OC, HDMI, DVI, DP (N660-2GD5/OC)

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 

Dysk twardy Western Digital Blue 500GB WD5000LPVX WD Blue SATA III (6 Gb/s) 500 GB

Zasilacz Aerocool VP-450 450W 80+ OEM 

Samsung DVD-REC SAMSUNG SH-224BB SATA CZARNY BULK SH-224BB/BEBE 

Obudowa Zalman T4 - USB 3.0 - czarna (ZM-T4) 

 

Sprzęt na morele.net wychodzi równo 2100 zł . Najbardziej zastanawia mnie płyta główna , więcej niż 150 zł nie mogę na nią przeznaczyć . Czy pamięci RAM jak i procek będą ze sobą dobrze współpracować  na tej płycie . Podobno płytka oficjalnie nie ma wsparcia z i5 3350p ale jakiś użytkownik kiedyś pisał że podobno u niego na tej płycie działa. Zależy mi jak największej wydajności za jak najmniejszą cenę. Ktoś może mi ten zestaw ocenić i sprawdzić czy wszystko będzie ze sobą dobrze działać . Dzięki :)

 

PS Na tym sprzęcie ma ruszyć Wiedźmin 3 ...  

Edytowane przez Aragorn96r
Link to post
Share on other sites

 

 

więcej niż 150 zł nie mogę na nią przeznaczyć .

Rozdzielanie budżetu oddzielnie na każdy podzespół nie jest mądre.

 

W takim budżecie zacząłbym do złożenia zestawu z 4GB RAM (zawsze możesz bez problemu rozbudować), ale postarałbym się aby był w formacie ATX. Dodatkowo można wcisnąć wydajniejszego CPU i wydajniejszą grafikę + dysk 1TB: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61946 - 2120zł.

Nagrywarek praktycznie się dziś nie używa, dlatego ją pominąłem. R9 270 zostawia GTX660 w tyle, a po OC (co możesz samemu zrobić) zbliża się bardzo do GTX760: http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/29.html

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

Dobry pomysł.

Ok , dzięki za pomoc . Zasilacz , kartę graficzną  i dysk  zamieniłem tak jak napisałeś .  Ale jednak procka nie zmieniam bo to juz troche za duzo wyszło . A napęd też zostawię . Ja sobie poradziłbym bez niego ale to ma być komp taki trochę dla wszystkich (rodzinka i te sprawy). Aha i czy ta płyta jest ok do tego proca : Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 mATX (B75MA-E33)   

Aha i duża jest różnica między tym i5 co podałeś a 3350p ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wydajność można nadrobić możliwością OC.

Ale nie na płycie podanej przez autora.

 

 

 

Ale jednak procka nie zmieniam bo to juz troche za duzo wyszło . A napęd też zostawię .

A 2143zł: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78672&s=88815&s=80121&s=65258&s=72453&s=79416&s=86104&s=86872 ? Cena niewiele wyższa od budżetu, a masz w zestawie Haswell Refresha, nagrywarkę i lepszy zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...