Skocz do zawartości

Intel Core i5 2500K przegrzewa się pod obciążeniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PatrykT,

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałem przystąpić do OC procka. Jednak w OCCT jeszcze przed podkręceniem procesor nagrzewa się do ekstremalnych temperatur. Temperatura wzrastała aż do 92ºC, kiedy test zatrzymałem.

 

Ustawienia:

 

64 bits, Large Data Set, 8 (number of threads)

 

Co może być przyczyną?

 

Chłodzenie do procka to Freezer pro rev. 2, obudowa Zalman Z3 Plus, płyta główna AsRock p67 pro3. Pasta firmy "Pasta termoprzewodząca", jednak niezbyt prawdopodobnym wydaje mi się, by ona była temu winna. Dodam, że chłodzenie trzyma się na 3 pushpinach, ostatni zgubiłem.

 

Natomiast w LinX 0.6.4 na ustawieniach:

 

problem size: 28907

memory (MiB): 6398

 

Procek osiągał max. 55ºC.

Link to post
Share on other sites

92'C na standardowym zegarze?

92 to ja osiągam przy 30 min stresie na @4,5 1.41v

Wbrew pozorom pasta ma wpływ, czasem potrafi i 5-7 stopni jak zle nalozona + jak sam powiedziales pasta firmy "pasta termoprzewodzaca" 

tak samo to, że trzyma się na 3 pushpinach, to z 4. strony nie jest docisniety tak jak u reszty i tez delikatnie odprowadza zle temperature, niby nie widoczne ale zapewne odczuwalne

pi*****a pi*****e nakreca, tu cos, tam cos

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ten cooler jest taki slaby? Szkoda troche, bo niedawno byl kupowany.

Edit:

 

PC jest nowy, wiec cooler czysty. Poza tym Zalman Z3 Plus bardzo ladnie filtruje kurz, polecam. :)

 

Edit 2:

 

Ten cooler jest wlasnie wiezowy i wyglada calkiem solidnie. Nie sadze, by nie mogl wyrobic. Czy osoby, ktore zalecaly zmiane coolera ogladaly ten model?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam!

 

Chciałem przystąpić do OC procka. Jednak w OCCT jeszcze przed podkręceniem procesor nagrzewa się do ekstremalnych temperatur. Temperatura wzrastała aż do 92ºC, kiedy test zatrzymałem.

 

Ustawienia:

 

64 bits, Large Data Set, 8 (number of threads)

 

Co może być przyczyną?

 

Chłodzenie do procka to Freezer pro rev. 2, obudowa Zalman Z3 Plus, płyta główna AsRock p67 pro3. Pasta firmy "Pasta termoprzewodząca", jednak niezbyt prawdopodobnym wydaje mi się, by ona była temu winna. Dodam, że chłodzenie trzyma się na 3 pushpinach, ostatni zgubiłem.

 

Natomiast w LinX 0.6.4 na ustawieniach:

 

problem size: 28907

memory (MiB): 6398

 

Procek osiągał max. 55ºC.

 

 

Zaznaczyłem Ci przyczynę twoich problemów z temperaturami, między najtańszymi pastami tymi dobrymi jak np mx-2 może być nawet 15oC różnicy. A co do brakującego pushpina to pamiętaj główną zasadę "docisk is king" także dokup tego pushpina, albo możesz go zastąpić odpowiednią śrubką z nakrętką (wtedy pozostałe też trzeba by zastąpić śrubkami)

 

 

A co do oceny chłodzenia, to demonem wydajności on nie jest także cudów się nie spodziewaj

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ono jest sprawne, tylko nie mam jednego pushpina. Dokupie i napisze. :)

To w brew temu co wyżej napisałem spróbuj jakoś zastąpić tego pushpina tak jak radzi PatrykT. Jednak dalej doradzam kupno pasty.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie odzywałem się, ponieważ sprawa się odwlekła (wakacje, wyjazd...). Póki co, pushpina zastąpiłem śrubką M3. I problem zniknął. Dziękuję za pomoc. Kupiłem zestaw pushpinów i pastę ZM-STG2, czekam na dostawę.

 

Najlepszą odpowiedź otrzymał kolega, który przytoczył powiedzenie "docisk is king", które utkwiło mi w głowie i przez długi czas go nie zapomnę. :D

 

Swoją drogą, ciekaw jestem, jaka jest jego geneza...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...