Skocz do zawartości

Thermaltake Bigwater 760 pro


Recommended Posts

  Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu myślałem nad kupnem zestawu chłodzenia wodnego, ale z powodu kosztów z nim związanym nie zdecydowałem się na zakup. Ostatnio znalazłem właśnie Thermaltake Bigwater 760 pro w niezbyt wysokiej cenie jak na chłodzenie wodne, a mianowicie 399zł w morele.net.

  I tak, gdybym jeszcze dodał jedną chłodnicę 120 do zestawu, to taki zestaw byłby wydajniejszy od phanteks ph-tc12dx? I czy są do kupienia w ogóle chłodnice aluminiowe, bo nie znalazłem? Czy pompka w tym zestawie byłaby cicha, gdybym zmniejszył napięcie z 12 na 7V i czy by w ogóle ruszyła przy takim napięciu? I ogólnie proszę o doradzenie mi w tej kwestii czy to w ogóle jest opłacalne, czy może lepiej już coś innego wziąć lub po prostu zostawić jak jest (phanteks ph-tc12dx)?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Corsar h110 na pewno odpada, a swiftech h220 nie mogłem znlaeźć w żadnym sklepie w Polsce. A czemu bigwater nie nadaje się na podstawę do zestawu chłodzenia wodnego, tak na początek; pompka głośno chodzi (bo kilka radiatorów pociągnie), czy chodzi o aluminium i miedż (podobno inhibitor załatwia sprawę)? Jeśli chodzi o wentylator to i tak bym wymienił na inny z mniejszymi obrotami.

Link to post
Share on other sites

Coz do tego wymiana bloku na bardziej wydajny. Pompa jest glosna ale czy wydajna?? Ciężko powiedziec strona producenta podaje tylko max przeplyw a przy lc ważna jest jeszcze wysokość podnoszenia slupa wody. Ile ty chlodnic byś chcial?? Pojedyncz cienka 120 to zamalo do schładzania procesora. Musisz zapytac wujka google o to czy da sie rozszerzyć uklad o dodatkowe chłodnice.

 

Poprostu nie warto.

 

A h220 znajdziesz choćby u darmacza ale cana zabójcza. Ostatnio poszedl jeden na allegro za nie cale 300 zl

Link to post
Share on other sites

Obudowa to Silentiumpc gladius m40, czyli jedna 120 z tyłu i 120 lub 240 z przodu (kiedyś). Na razie ciułam fundusze, ale na chwilę obecną mam 500zł, więc jeszcze poczekam trochę w takim razie. A ta wymieniona pompka przez mnie na prawdę nie wystarczy do takiego zestawu?

Link to post
Share on other sites

tak jak pisal mrozinho, kup najpierw bude porzadna. a tak z ciekawosci - dlaczego upierasz sie, ze h220 i h110 odpada? z tego co czytam (np. wypowiedzi nowaja) h220 to bardzo udana konstrukcja, szczegolnie dla kogos kto zaczyna przygode z lc. zestaw warty swojej ceny, wydajny i dodatkowo oferujacy mozliwosc rozbudowy. mozna go rowniez przerobic pod siebie, co (o ile dobrze pamietam) fajnie pokazal uzytkownik mst. co do h110 - sam posiadam i nie widze zadnych slabych stron (jezeli porownac do inny AIO). no chyba, ze zalezy Ci na ciszy to na start warto wymienic wentylki. po za tym zestaw jest ok i na poczatek przygody z lc daje rade. mozesz jeszcze pomyslec o jakim krakenie.... w budzecie, ktory proponujesz - chyba tylko uzywki (jezeli juz chcesz custom loop)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...