Skocz do zawartości

P II 955 BE + msi 870a g54 + gtx 460


Recommended Posts

Witam wszystkich,

w ostatnich dniach zacząłem sobie grać w nowsze gry a tu zonk, bo mocy jak na lekarstwo:P

Wiem, że mój komputer niebawem będzie mógł otrzymać status antyku, ale funduszy na nowy nie ma i jeszcze szybko może nie być :P

Na OC troche znam się w teorii a w praktyce to już gorzej
Phenom II 955 BE + SPC Fortis
MSI 870a g54  -  największy wrzód
MSI Gtx 460 cyclone oc
2x2gb goodram 1333Mhz
Xfx core 550w

1 sprawa jaka wiem że muszę zrobić to poprawić chłodzenie na sekcjach zasilania płyty i karty graficznej a tu jest problem bo nie do końca jestem pewien które to mosfet :P i nie chce zrobić jakiejś głupoty, więc byłbym wdzięczny jakby ktoś zakreślił kółkami które rzeczy wymagają radiatora.
Przykładowe zdjęcia
Karta
http://www.coolingconfigurator.com/upload/pictures/MSI-GeForce-GTX460-Cyclone-OC-768MB_50608.jpg
Płyta
http://www.ixbt.com/mainboard/msi/870a-g54/board.jpg


2 sprawa czym polecacie "przytwierdzić" radiatorki ? dodatkowo zastanawiam się  nad zamontowaniem wentylatora żeby dmuchał na sekcje ( z normalnych taktowaniem procesora w grze jest bardzo gorąca) oraz na mostek północny ( ten to w spoczynku ma spokojnie ze 40 stopni)

liczę na wasze porady i sugestie bo nie chciałbym czegoś zepsuć przez niewiedze :)

Link to post
Share on other sites

Radiatory na sekcję zasilania zwykle mają termoprzewodzącą taśmę klejącą, więc zwyczajnie je przyklejasz, ino przemyj powierzchnię, do której przyklejasz spirytusem, żeby odtłuścić (inaczej mogą się szybko odkleić). Nie wiem czy na grafę wciśniesz cokolwiek, bo miejsca tam niewiele, ale wentylator na gpu coś tam wieje w kierunku sekcji zasilania, więc tym specjalnie bym się nie martwił.

Natomiast na płycie głównej (jeśli zamierzasz kręcić procka), jak najbardziej zamontuj radiator/radiatory i jeśli tylko to możliwe skieruj na nie jakiś nawiew. Ja mam taki wynalazek u siebie:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fe0959d756f3.jpg

Kupiłem już dawno i teraz chyba słabo dostępny. Jeśli nie znajdziesz czegoś podobnego, co mógłbyś skierować bezpośrednio na sekcję zasilania, zawsze możesz dołożyć drugi wentyl na Fortisa (tak żeby działały w układzie push/pull), procek będzie lepiej chłodzony a przy okazji powieje trochę na sekcję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taka taśma termoprzewodząca nie rozpuści się od temperatury i te radiatory zwyczajnie nie "zjadą"? też tam jakiś wynalazek spróbuje wymyślić. oglądałem  testy gtxa 770 z tym prockiem na 4.0 i w ten oto sposób wpadłem na szaleńczy pomysł aby w przyszłości kupić jakiegoś gtxa 660ti i zostawić 460 żeby liczyła fizyke, i tu moje pytanie jest takie coś możliwe na tej płycie? Obsługuje tylko crossfire, ale słyszałem że jak jedna karta liczy fizyke, a druga jest "normalna" to tak mogłoby to działać

 

takie coś na płytę główną byłoby dobre? jeszcze nie mierzyłem czy by pasowały ale póki co inne są niedostępne

http://aab.com.pl/pl/p/AAB-Cooling-Ram-Heatsink-1/1693

Edytowane przez Arni22
Link to post
Share on other sites

Push-pull oznacza, iż jeden wentylator wtłacza powietrze z obudowy do coolera, a drugi z niego wyciąga,

 

Ważny jest obieg powietrza w obudowie i dodatkowe wentylatory wyciągające powietrze z obudowy bo Fenomki lubią się grzać.

Od siebie dodam, że taka metoda chłodzenia genialnie się sprawdza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisząc o układzie push-pull, mamy na myśli 2 wentylatory na radiatorze zamontowanym na cpu, jedne pcha powietrze przez finy radiatora, drugi wyciąga powietrze z pomiędzy finów (nie chodzi o wentyle montowane na obudowie). Dzięki temu nie tylko lepiej schłodzisz procka, ale rozproszysz też ciepło z radiatorów na sekcji zasilania płyty głównej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...