Skocz do zawartości

Obudowa do 600zł z bajerami


Recommended Posts

Lian Li PC-7HWX - jakość sama w sobie, 100% aluminium

Fractal ARC XL - bardzo dobrze wykonany, solidny, przewiewny

Fractal Define XL - bardzo dobrze wykonany, wyciszany

NZXT H440 - świetnie wykonana, wyciszana, średnie właściwości wentylacyjne

Corsair 500R - bardzo dobrze wykonana, bardzo przewiewna, świetnie nadaje się pod multiGPU

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie coolermaster HAF X: często mam z nią do czynienia i jest to naprawdę solidna obudowa. Ma tunel powietrzny, zasłonę na okablowanie zasilacza, dwie szufladki na HDD i mnóstwo miejsca w środku oraz z tyłu na dobre poprowadzenie okablowania. Do tego świetnie podświetlany wentylator z przodu. Jeszcze ładniejszy jest haf x w wersji od nvidii w kolorze zielonym. Oba mają duże okna.

Na uwagę zasługuje jeszcze coolermaster Stryker, którego również z doświadczenia mogę polecić. Stryker jest w kolorze białym, a czarna wersja strykera to trooper. Obie te obudowy są identyczne a różnią się jedynie kolorem. Mają "sekretny" schowek u podstawy, wbudowane sterowanie wiatrakami, xdock na ssd, ładny design i kilka dobrze podświetlanyh elementów. Do tego z przodu półki na hdd wraz z wiatrakami można ustawiać w dowolnej pozycji co w jednym przypadku sprzyja wentylacji, a w drugim wyglądowi. Mają także duże okna.

 

Thermaltake zdecydowanie odradzam. Kiczowaty wygląd oraz niezbyt solidna jakość wykonania. Na internecie wyglądają niby fajnie i tak nowocześnie, jednak w rzeczywistości prezentują się dużo gorzej.

 

Co do ilości wentylatorów to te obudowy z wyższej półki mają praktycznie minimum 3, co w zupełności wwystarcza nie ma sensu sugerować się większą ich ilością.

Edytowane przez konspektor
Link to post
Share on other sites

Otóż to, wygląd to nie wszystko. Niestety thermaltake poza tym nie ma absolutnie nic do zaoferowania. A jeszcze ten wygląd mi osobiście nie podchodzi do gustu. Ale o gustach oczywiście nie rozmawiajmy. Co do eefekownego podświetlenia to zawsze można kupić ledy których cena to mały procent obudowy w tym budżecie.

 

Aa i zapomniałem o Corsair C70. Świetnie wykonana i bardzo fajna w budowie. Ale jej wygląd polecam pooglądać np. na internecie. Niedawno budowałem jedna pokazowke do niemieckiego magazynu. Link:

 

http://www.pcgameshardware.de/Komplett-PC-Hardware-217554/Tests/Mifcom-Titanfall-Official-Gaming-PC-Gold-Test-1116909/

 

A no co do Corsair 500R o której wspomniałeś. Ta obudowa jest strasznie "rozklekotana". Polki na hdd ruszają się we wszystkich orientacjach z powodu kiepskiej blachy i mocowań. Do tego ciężko ją jakoś estetycznie zbudować.

Edytowane przez konspektor
Link to post
Share on other sites

Lian Li PC-7HWX - jakość sama w sobie, 100% aluminium

 

warto wiedzieć, ze w przyszlosci moze pojawic sie problem z zamontowaniem chlodzenia wodnego.. radiator z wentylami na topie wchodzi tylko 240mm i to po zastosowaniu dodatkowej klatki za 70zł..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema, chłodzenia wodnego nie będzie ale za to będzie wysokie czyli http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/ . 

Wybiore chyba Corsaira 500R bo jest duży ma dobre chłodzenie i w miare spoko wygląda. Może być??

Edytowane przez MortalCombat09
Link to post
Share on other sites

Na front też wejdzie.

 

tak i 'rurki' poprowadzone przez pol obudowy w prawo.. srednio to wygląda jesli mam być estetą odnośnie dwóch 'rurek'.

 

 

wiem, ze forma i kolor to kwestia gustu ale zaproponowalbym inny cooler, ktory jest w 99% taki sam jak Macho, roznica to glownie inny wentylator.. w jednych testach wypada lepiej o 0,5*C i ciszej o 0,1dB a w innych o tyle samo gorzej.. do tego tanszy o kilka złociszy :) ciekawostką jest jednak fakt, że po założeniu 2 wentyli noctua nf-p14 robi sie chlodniej tylko o 1 stopień w porownaniu do standardowego jednego wentyla (link)

 

Alpenfohn Himalaya 2 - 172zł / 167zł

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

tak i 'rurki' poprowadzone przez pol obudowy w prawo.. srednio to wygląda jesli mam być estetą odnośnie dwóch 'rurek'.

Owszem,ale zauważ,że ktoś może zrobić sobie załóżmy rezerwuar w zatokach 5.25,wtedy te rurki nie powinny być tak długie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...